"Нафтогаз" направив "Газпрому" лист

5 березня 2018, 20:34

Раніше повідомлялося про намір "Нафтогазу" найближчим часом направити "Газпрому" пропозицію щодо початку переговорів стосовно перегляду тарифу на транзит природного газу

НАК "Нафтогаз України" направила ПАТ "Газпром" лист з пропозицією почати переговори про приведення контрактів у відповідність з прийнятими змінами в українському законодавстві.

Реклама

Про це повідомив головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко на прес-конференції в Києві у понеділок.

Раніше з посиланням на директора української компанії Юрія Вітренка повідомлялося про намір "Нафтогазу" найближчим часом направити "Газпрому" пропозицію щодо початку переговорів стосовно перегляду тарифу на транзит природного газу.

За його словами, у своїй аргументації в Стокгольмському арбітражі щодо необхідності перегляду тарифів "Нафтогаз" виходив з прийнятих національним регулятором (НКРЕКУ) нових правил ціноутворення на послуги з транспортування газу в країні. Крім того, НАК посилався на раніше запропоновані "Газпрому" переговори про необхідність перегляду транзитного тарифу з 2010 року відповідно до європейських правил.

За першою аргументацією арбітраж відхилив вимоги НАК, оскільки до його компетенції не належить впровадження і застосування в Україні прийнятого країною нового енергетичного законодавства – цим повинен займатися український регулятор. За другою аргументацією арбітраж виявив невідповідність формальним вимогам спрямованого "Газпрому" листа про переговори щодо перегляду транзитного тарифу.

Реклама

"Трибунал також не задовольнив ці вимоги, говорячи: Дивіться, той лист, який ви надсилали в 2010 році, який, як ви говорите, був вимогою про перегляд тарифу, не відповідає всім формальним вимогам, тому ми такий тариф переглянути не можемо. Але, знаєте, над чим зараз працює "Нафтогаз"? над новим листом, який буде відповідати всім формальностям ", – сказав він.

"Зараз ми точно переконаємося, що лист про перегляд тарифу буде відповідати всім вимогам і найближчим часом він буде направлений" Газпрому ", – підкреслив Вітренко, при цьому додавши, що після цього, згідно з процедурою, спочатку мають відбутися переговори. У разі, якщо сторони не зможуть домовитися, "Нафтогаз" зможе подати позов до Стокгольмського арбітражу.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

Нагадаємо, раніше в "Нафтогазі" запевнили – для Європи ризики зникли, незважаючи на "газову війну" Росії і України. У компанії відзначили, що Київ запобіг штучній кризі, яку намагалася здійснити РФ.

У свою чергу в Міненерго РФ зробили заяву щодо транзиту газу в Європу через Україну, визнавши, що транзит газу через Україну надійний.

Стокгольмський арбітраж 28 лютого 2018 року зобов'язав "Газпром" компенсувати НАК "Нафтогаз України" 4,63 млрд дол. за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" повинен доплатити НАК 2,56 млрд. дол.

Реклама

У відповідь Росія відмовилася почати поставки газу в Україну з 1 березня. Причому "Газпром" зробив це в морози і попередив про своє рішення за 15 хвилин до запланованого старту поставок. Більш того, російська сторона знизила тиск газу на вході в українську "трубу" до критичних рівнів. Це поставило під загрозу не тільки забезпечення України теплом, але і транзит газу в ЄС, де теж ударили морози.

Україна відразу ж попередила ЄС про спроби Росії зірвати транзит і почала шукати способи компенсувати раптову втрату російського імпорту.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти