Відділення української "труби" від "Нафтогазу": до анбандлінгу залучили експертів з ЄС

3 квітня 2019, 11:40

Угода підписана з п'ятьма провідними європейськими операторами

Україна уклала угоду про створення спільної робочої групи з п'ятьма провідними європейськими операторами, зацікавленими в підтримці анбандлінгу і подальшу участь в управлінні українською газотранспортною системою (ГТС).

Реклама

Про це 3 квітня повідомила прес-служба компанії "Нафтогаз України".

З української сторони документ підписали "Нафтогаз", "Укртрансгаз" і "Магістральні газопроводи України" (МГУ), з іншого – GRTgaz S.A. (Франція), N.V. Nederlandse Gasunie (Нідерланди), Snam S.p.A. (Італія), Eustream a.s. (Словаччина) та Fluxys S.A. (Бельгія).

"Мета співпраці – допомогти українській стороні створити незалежного оператора ГТС відповідно до європейського законодавства, після чого європейські партнери зможуть приєднатися до управління оператором ГТС", - сказано в повідомленні.

За даними "Нафтогазу", профільні експерти європейських операторів будуть:

  • допомагати у створенні незалежного українського оператора ГТС і подачі заявки на його сертифікацію в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, і в Секретаріат Енергетичного співтовариства;
  • брати участь в розробці плану модернізації ГТС, щоб забезпечити її технічну надійність і ефективність;
  • надавати консультаційну підтримку в ході спільних засідань правління та комітету з анбандлінгу наглядової ради "Нафтогазу".
Реклама

"Подальша співпраця між операторами ГТС і МГУ буде обговорюватися окремо", - додали в прес-службі української компанії.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Що таке анбандлінг?

На даний момент "Нафтогаз України" є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни. При цьому для того, щоб виконати взяті на себе зобов'язання по Третьому енергетичному пакету Європейського Енергоспівтовариства, в Україні збираються провести анбандлінг – відділення від "Нафтогазу" діяльності з транспортування природного газу.

Для цього у листопаді 2016 року в Україні був формально створений незалежний оператор ГТС – "Магістральні газопроводи України". До 2018 року Кабмін завершив процес реєстрації "Магістральних газопроводів України", а також призначив наглядову раду нового незалежного оператора ГТС. Акції МГУ вже зареєстровані Комісією з цінних паперів. Також був затверджений план корпоративного управління цієї компанії і вирішено питання її фінансування.

Разом з тим, Енергетичне співтовариство, Єврокомісія і Світовий банк висловилися проти тимчасової передачі "Магістральних газопроводів України" в управління "Нафтогазу України". Міжнародні інституції запропонували на перехідний період – до кінця 2019 року, поки діє контракт на транзит газу між "Нафтогазом" і російським "Газпромом" – сформувати наглядові ради МДУ і "Укртрансгазу" в складі одних і тих же осіб, а також забезпечити фінансову незалежність цих наглядових рад. 

У грудні 2018 року було реалізовано черговий підготовчий етап анбандлінгу - створений "Оператор газосховищ України", а у лютому 2019-го - "Оператор газотранспортної системи України".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти