Відділення ГТС: в Україні з'явилася нова компанія

4 лютого 2019, 14:15

В "Укртрансгазі" повідомили про створення "Оператора газотранспортної системи України"

В Україні створена нова компанія – "Оператор газотранспортної системи України" – в рамках реалізації четвертого етапу дорожньої карти по відділенню (анбандлінгу) оператора газотранспортної системи (ГТС).

Реклама

Про це інформує прес-служба "Укртрансгазу", який є 100% власником компанії.

У повідомленні сказано, що наглядові ради "Нафтогазу України" і "Магістральних газопроводів України" (МГУ) представили юридичне відділення оператора ГТС "на зустрічах із зацікавленими сторонами" у вересні і грудні 2018 року.

29 січня 2019 року акціонер "Укртрансгазу" – "Нафтогаз України" – прийняв рішення про створення "Оператора газотранспортної системи України". Гендиректором став Павло Станчак.

"Створення ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" дозволить почати юридичне відділення функції транспортування газу спочатку в структурі НАК "Нафтогаз України", а після 1 січня 2020 року – поза групою "Нафтогаз", – повідомили в "Укртрансгазі".

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей

Що таке анбандлінг?

Реклама

На даний момент "Нафтогаз України" є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни. При цьому для того, щоб виконати взяті на себе зобов'язання по Третьому енергетичному пакету Європейського Енергоспівтовариства, в Україні збираються провести анбандлінг – відділення від "Нафтогазу" діяльності з транспортування природного газу.

Для цього в листопаді 2016 року в Україні був формально створений незалежний оператор ГТС – "Магістральні газопроводи України". До 2018 року Кабмін завершив процес реєстрації "Магістральних газопроводів України", а також призначив наглядову раду нового незалежного оператора ГТС. Акції МГУ вже зареєстровані Комісією з цінних паперів. Також був затверджений план корпоративного управління цієї компанії і вирішено питання її фінансування.

Разом з тим, Енергетичне співтовариство, Єврокомісія і Світовий банк висловилися проти тимчасової передачі "Магістральних газопроводів України" в управління "Нафтогазу України". Міжнародні інституції запропонували на перехідний період – до кінця 2019 року, поки діє контракт на транзит газу між "Нафтогазом" і російським "Газпромом" – сформувати наглядові ради МДУ і "Укртрансгазу" в складі одних і тих же осіб, а також забезпечити фінансову незалежність цих наглядових рад. 

У грудні 2018 року було реалізовано черговий підготовчий етап анбандлінгу – створено філію "Оператор газосховищ України".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти