МВФ закликає Україну встановити ринкові ціни на газ

Регулювання цін на газ є ключовою вимогою для подальшого фінансування

Міжнародний валютний фонд заявив, що Україна повинна виконати свої обіцянки за погодженням цін на газ до ринкових в рамках програми кредитування, повідомив Reuters.

"Ми вважаємо, що важливо, щоб ціни на газ, включаючи тарифи для домашніх господарств, визначалися ринком відповідно до реформ, які були реалізовані в 2016 році, і які були одним з основних досягнень процесу реформ в Україні в останні роки", - заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Невиконання урядом рішень щодо врегулювання ціни на газ на рівні зовнішніх ринкових ставок, заморозило кредитування від Фонду після двох останніх траншів в квітні 2017 року.

В Україні поступово закривається вікно для проведення реформ, які підтримуються МВФ, на тлі проведення в 2019 році президентських і парламентських виборів, зазначили у Фонді.

Поточна програма Фонду також закінчується в березні 2019 року.

Кабінет Міністрів України
залишив без змін тариф на газ для населення до червня 2018 року. Так,назасіданні 28березня урядпродовжив діюпостанови"Про затвердженняПоложенняпро покладанняспеціальнихзобов'язаньнасуб'єктівринкугазу"до 1 червня2018 року.

ЯкповідомлявміністрфінансівОлександрДанилюк,врезультатірозробкиновогомеханізмурозрахунківтарифи на газ можуть не тільки не вирости, але і знизитись.
Нагадаємо,рішенняКабмінустосуютьсятількиціннагаздлянаселення.Цінинагаздляпромисловостіформуєринок.

Ранішепрем'єр-міністрУкраїниВолодимирГройсманзаявив,щоУкраїна повинна повністю відмовитися від імпорту газу, щодозволитьзнизититарифинаблакитнепаливо.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти