Молодь в Україні активно освоює робітничі професії

21 листопада 2018, 13:38

Кадри з робочою спеціальністю затребувані в будь-якому регіоні країни

Панацея от безработицы: молодежь – особенно в промышленных регионах, – выстраивается в очередь за когда-то "непрестижными" профессиями. Токари, станочники, маляры, швеи и повара никогда не будут сидеть без копейки – они нужны всегда и везде.

Реклама

ІгорКозєєввчитьсявмагістратурі.Уминуломуроцізодногрупникамирозробивпроектпозменшеннюшумівназбагачувальній фабриці-іпереміг.КриворізькийПівнічнийкомбінатвзяврозробкудлямайбутньоїмодернізаціївиробництваіне відпустивмолодогоіздібногофахівця.ЗаразІгорпрацюєвбюродіагностикиівідповідаєзасправністьобладнання

"Меніцікавощосьсвоєприноситьвкомбінат,домагатисяякихосьцілейвищеівище",-зазначивІгор Козєєв.

Не відстаютьідівчата-знають:зробочоюспеціальністюїхрукизатребуванівбудь-якомумістіУкраїни.Чистожіночоювважаєтьсяпрофесіякухаря-кондитера.Длясім'їтакаспеціальність-справжнє щастя:завждиісмакотанастолі,ікопійкавкишені.

Кухаріпотрібні скрізь-напідприємствах,заводах,вдитячихівтаборах,атакожвресторанахікофейні.МаргаритаДорчі-майбутнійкондитер.Батькиспочаткуїївибірне підтримали,аледівчинастояланасвоємуімрії незмінила.Теперсім'янеюпишається.

"Ямріювідкритисвоюмережукондитерськихне тількивУкраїні,а йзакордоном.Алепрацювати,власне,вУкраїні.ЦемояБатьківщина,яїїдужелюблю",-розповілаМаргаритаДорчі.

АннаОсонова-ученицяпрофтехучилища.Навчаласяввузінапсихолога,алезрозуміла-нестачівних небуде.Інша справа-дефіцитнийфрезерувальник!Роботу,тимбільшевпромисловомурегіоні,знайтипростіше,зароблятиможна більше,івідвищої освітивонане відмовилася.

"Цяпрофесіявважається престижноюівисокооплачуваною,єфінансовазацікавленістьвційпрофесії...Яосьзакінчуютут,йдупрацюватинапідприємство.Будузаочнозакінчувати,швидше за все,технікум,потімбудуйтидо вищого навчального закладуза даною професією",-зазначила Анна Осонова.

Реклама

Упромисловихрегіонахмолодьвсечастішевіддає перевагуробочимспеціальностям.Заводівіпідприємствбагато,деякихзабираютьвжепісляпрактикиабоперемогивконкурсах,якіпроводятьсаміпідприємства.ПТУготуютьфахівціввідразуза вимогамироботодавців.


"Єстандарти,навчатимутьне взнанням-умінням,акомпетенцій,якоївимагаєроботодавець.Інавчальнийплан,за якимбудутьвчити,вжеорієнтуєне напредмети,кількістьгодин,анаобов'язокнавчальногозакладунадатикомпетенції-ті,якіпотрібніроботодавцю",-пояснивдиректорнавчально-методичногоцентрупрофтехосвітиДніпропетровськоїобластіВікторВасилиненко.

ІнаПТУосвіта незакінчується.Поглибитикваліфікацію,щобпідвищитикатегорію,отриматибільшвисокупосаду,апотімізарплатумолодьможевженапідприємствах.

Раніше ми показували сюжет про те, як українка, знехтувши стереотипами про "нежіночі" професії, освоює кар'єрний БелАЗ. ПісляскасуваннязаборонидляжінокнарядпрофесійЛарисавирішиласпробуватисебевуправлінніоднимзнайбільшихвсвітіавто-іпоказаланавідео,яксправляєтьсязвеличезнимкар'єрнимсамоскидом.

Нагадаємо, заробітки за кордоном отримали альтернативу в Україніфахівціробітничих професійоб'єднуютьсяв"Службимайстрів"всвоїхмістах.

УкраїнціїдутьвЄвропузановим життям,алене завждиреальністьвідповідаєдійсності.Журналісти"Сегодня"недавнорозібралися, як живуть заробітчани в ЄС і чим відрізняється Польша від Литви.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти