Мільйон нових робочих місць: Кабмін придумав, як реалізувати ідею

1 жовтня 2019 11:09

В уряді розраховують, що через п'ять років ситуація на ринку праці зміниться

За найближчі п'ять років в Україні на тлі запланованого зростання економіки на 40% буде створено мільйон нових робочих місць. Про це йдеться в Програмі діяльності уряду на п'ять років, опублікованій на сайті Кабінету міністрів.

Реклама

У завданнях для Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, яким керує Тимофій Милованов, прописаний пункт "Українські працівники мають легальну роботу і витрачають менше часу на пошук нової легальної роботи".

Критеріями виконання цього завдання в Кабміні визначили:

  • скорочення середнього терміну пошуку нової легальної роботи з 3,6 до 2 місяців;
  • зниження рівня безробіття з 9,6% до 5% і підвищення зайнятості працездатного населення з 66% до 70%.

"Для створення робочих місць ми будемо розвивати малий і середній бізнес шляхом надання дешевих кредитів. <...> Ми спростимо реєстрацію особистих фермерських господарств як суб'єктів господарювання та отримання необхідної дозвільної документації для введення в обіг сільськогосподарської продукції", – йдеться в документі.

У відомстві впевнені, що досягти цих цілей також допоможе зміна трудового законодавства замість застарілого КЗпП. Передбачається, що в результаті роботодавцям буде "легко створювати нові якісні робочі місця, підвищувати кращих працівників і платити вищі зарплати".

Реклама

"Через створення рівних правил гри і надання стимулів для бізнесу, який створює офіційні робочі місця, ми створимо умови, за яких роботодавцям і працівникам буде більш вигідно працювати за законами, ніж ховатися "в тіні". Спрощення трудового законодавства в сфері найму сезонних працівників і понаднормової роботи сприятиме легалізації найму працівників, пов'язаних з сезонними ненормованими роботами", – впевнені в уряді.

Читайте також: Новий податок для айтішників: що за ним стоїть і в чому вигода

В тренді
Долар і євро здали позиції: курс валют НБУ
Долар стабілізується

У планах також – модернізація Державної служби зайнятості та її перехід на модель роботи за принципами ауторсу. Це означає, що до пошуку роботи хочуть залучати приватні кадрові агенції, а для навчання претендентів користуватися освітніми послугами від "приватників".

"Ми створимо екосистему з веб-порталів, що забезпечують профайлінг, тренування для пошуку роботи, підвищення професійних навичок, метчінг і супровід на новій роботі для безробітних, внутрішніх і зовнішніх трудових мігрантів з метою їх залучення на український ринок праці. Ми збільшимо охоплення безробітних програмами працевлаштування з 19% до 90% в 2024 році", – впевнені в Кабміні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, щобрак робочих рук в Україні вже всерйоз стурбував топ-менеджерів компаній. Саме цю проблему вони називають головною небезпекою для розвитку бізнесу.

Реклама

Також ми розповідали, які професії через 5 років будуть приносити великі гроші:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти