З Росії нелегально "витекли" за кордон $ 18 млрд

22 вересня 2014, 11:02

Два десятки банків виводили кошти через Молдову

Правоохоронні органи РФ розслідують масштабну схему виведення коштів з Росії до Молдови з використанням фальшивих судових постанов, виданих молдавськими районними судами, пишуть російські "Ведомости".

Реклама

Суть схеми полягала в тому, що іноземні компанії укладали договори позик, згідно з якими російські компанії нібито отримували позики на сотні мільйонів доларів або виступали по них поручителями. Зобов'язання по цих фіктивних боргах не виконувалися, і кредитори зверталися до судів Молдавії. Звернення було можливе, оскільки поручителями за кредитами виступали також громадяни цієї країни. Особи-гаранти належали до соціально вразливих верства населення і не були обізнані про участь в договорах, їх підписи були підроблені.

Боржник не виконував свої зобов'язання, гарант і поручителі, відповідно до договору, зобов'язані були погасити заборгованість. Стягнені кошти переводилися на адресу 19 компаній, зареєстрованих у Великобританії, Новій Зеландії, Белізі і також мають рахунки в молдавському BC Moldindconbank SA і латвійському Trasta Komercbanka.

Таку інформацію Федеральна служба з фінансового моніторингу Молдавії і служба з попередження та боротьби з відмиванням грошей Національного центру з боротьби з корупцією Молдавії передали в російське МВС.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

Всього з березня 2011 року по квітень 2014 на підставі рішень молдавських судів було списано і виведено близько $ 18 млрд. Засоби стягувалися з рахунків приблизно 100 російських компаній в 21 банку РФ, серед яких Інтеркапіталбанк, Смартбанк, Рублевський, Балтика, Стратегія, Європейський експрес, Російський земельний банк, Темпбанк, Окський.

Реклама

Прокуратура Молдови вже порушила кримінальну справу за фактом відмивання грошей, МВС РФ розслідує схему.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти