Іноземні виші можуть відкривати філії в Україні: МОН озвучив умови

12 квітня, 16:43

Ігор Тимофєєв Ігор Тимофєєв

Будь-хто відкрити свій підрозділ в нашій країні не зможе, для цього потрібно відповідати жорстким вимогам

Іноземні інститути, університети та академії отримали можливість утворення своїх відокремлених структурних підрозділів в Україні.

Реклама

Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства освіти та науки.

На Урядовому порталі оприлюднено постанову Кабміну № 304 від 24 березня "Про затвердження Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти".

Документ підготовлено на виконання Закону України "Про вищу освіту" (абзац 6 частини 9 статті 33).

Заступник міністра освіти і науки з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко заявив, що виші України активно інтегруються до європейського освітнього простору, тож найкращі світові практики сфери вищої освіти будуть реалізовуватися і в нас.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

Відкривати філії можна на підставі дозволу, виданого МОН. А для його отримання іноземний ВНЗ має подати копії установчих документів та інші документи, що підтвердять:

  • наявність ліцензії на провадження освітньої діяльності в країні резидентства та документів про акредитацію (визнання) освітніх програм;
  • досвід утворення та діяльності філій за кордоном;
  • мету відкриття та види діяльності філії, ділові відносини з українськими партнерами та перспективи розвитку співробітництва;
  • місцеперебування філії, що планується утворити, і заплановану кількість працівників, зокрема іноземних громадян, які працюватимуть у філії;
  • характеристики освітніх програм, що будуть реалізовані.

Іноземний виш під час подання документів має входити до одного з міжнародних рейтингів: QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities — World Top 500 Universities – і посідати місце не нижче ніж 3000.

Нагадаємо, у березні-2021 стало відомо, що сім вищих навчальних закладів України увійшли до рейтингу найкращих університетів світу QS Ranking.

А раніше в інший рейтинг – QS World University Rankings 2020 – потрапили шість українських університетів.

Відео: Сьогодні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти