Говорити про підвищення пенсій поки неможливо – Розенко

29 квітня 2015, 15:29

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Міністр соцполітики нагадав про величезний дефіцит Пенсійного фонду

Пенсійний фонд (ПФ) України виконує свої зобов'язання, завдяки допомозі з держбюджету. Про це повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко, нагадавши, що дефіцит ПФ становить 80 млрд грн.

Реклама

"Сьогодні видатки Пенсійного фонду становлять 250 млрд грн, а власні доходи пенсійного фонду становлять 170 млрд грн. І тільки завдяки тому, що держава виділяє кошти з державного бюджету, ці 80 млрд грн, ми в повному обсязі виконуємо всі свої завдання перед пенсіонерами, і пенсії виплачуються вчасно", – сказав Розенко.

Він зазначив, що такий розрив означає, що поки залишатиметься нинішня пенсійна система, говорити про збільшення виплат пенсіонерам неможливо.

Розенко також підкреслив, що проект пенсійної реформи відповідає всім положенням коаліційної угоди. Він включає в себе скасування системи спецпенсій, введення накопичувальної системи і підтримку і розвиток недержавного пенсійного страхування, сказав Розенко.

Як повідомлялося, Мінсоцполітики пропонує ввести в Україні нову модель виплати пенсій. Як розповів Розенко, два основні нововведення такі: перше – введення з 1 січня 2017 2-го і 3-го рівня пенсстрахування. Тобто, додатково до солідарної системи (принцип "загального казана") з'являться особисті накопичувальні пенсрахунки (2-й рівень), на які піде частина грошей, що перераховуються зараз роботодавцем в "загальний котел" Пенсфонду (ПФ) і особисті накопичувальні рахунки в недержавних Пенсфондах, куди працівник добровільно щомісяця перерахує частину заробітку, щоб потім довічно отримувати надбавку до солідарної пенсії.

В тренді
Apple розширить рекламний бізнес і потужно вдарить по доходах Facebook
Реклама

Друге нововведення – відмова від спецпенсій для народних депутатів, чиновників, суддів, прокурорів), у яких пенсії при рівному стажі і однакових заробітках в 1,5-2 рази вище, ніж у непривілейованих громадян. Розенко зазначив, що це не стосуватиметься військовослужбовців, тому що в їхньому випадку діє особливий механізм нарахування пенсій.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти