Чи готова Україна до економіки майбутнього: місце країни в світових рейтингах

14 січня 2018, 07:56

Олександра Романюк Олександра Романюк

Про що свідчать найновіші аналітичні викладки зарубіжних експертів

Різні міжнародні організації люблять проводити рейтинги країн, і роблять це постійно. Україна також регулярно з'являється в них, і нещодавно сайт "Сегодня" вже проводив вибірку, розбираючись, в чому наша країна просунулася вперед. Сьогодні ми вирішили зосередитися на найостанніших з рейтингів.

З чим Україна зустріне четверту технічну революцію

Реклама

12 січня Фонд "Всесвітній економічний форум" презентував глобальне дослідження, присвячене готовності економік різних країн до четвертої технічної революції, яка, на думку експертів, зараз відбувається в світі і набирає обертів.

Вчені передбачають, що стрімко з'являються нові технології, такі як "інтернет речі" (наприклад, системи "розумний будинок", цифрові табло, торговельні автомати), штучний інтелект, робототехніка і інші стимулюють розвиток нових методів виробництва і бізнес-моделей, які в недалекому майбутньому фундаментально трансформують глобальне виробництво. Автори дослідження порівняли показники економік 100 найбільших держав і підрахували, наскільки вони готові до нових реалій.

Не дивно, напевно, що Україна в цьому рейтингу потрапила до числа країн, що розвиваються. На графіку праворуч показано, на якому місці знаходиться наша країна в світовому масштабі. Червоним позначено країни з економікою, що зароджується. І на малюнку зліва видно, що за жодним показником, на жаль, ми поки що не наближаємося до інших груп з вищими показниками.

._ 

Реклама

Фото weforum.org

Проте, за графіком праворуч видно, що в своїй групі ми "не пасемо задніх", а знаходимося зовсім близько від кордонів інших груп, де зібрані країни з прогресивнішими економіками. А значить, якщо розвивати українську економіку в правильних напрямках, маємо всі шанси потрапити до однієї з цих груп.

Двигун прогресу в Україні – жінки

Щоб зрозуміти, які ж напрямки для нас правильні, корисно порівняти себе з іншими, щоб розвивати сильні сторони і посилювати – слабкі.

Отже, судячи з рейтингів, однією з найсильніших сторін України, так би мовити, "локомотивом" якщо не економіки, то цього економічного рейтингу у нас виступають ... жінки. Принаймні в рейтингу "Участь жінок в співвідношенні робочої сили" у нас найвище, порівняно з іншими рейтингами, місце – 8-ме.

Друге за висотою місце – 20-те – ми зайняли за показником "Робоча сила" в цілому. І тут теж "постаралися" саме жінки. Тому що за іншими компонентами цього показника (виробнича зайнятість населення, зайнятість на розумовій роботі, навички роботи з цифровою технікою тощо) ми займаємо місця в сегменті від 24-го по 41-ше.

Реклама

Але якщо серйозно, людський капітал – це головний двигун української економіки, констатує Світовий економічний форум. Тут наші позиції в рейтингу найсильніші: 34-те місце зі ста. За іншими кластерам вони набагато слабкіше. Наприклад, з торгівлі та інвестицій ми займаємо 59-ту позицію в рейтингу, за технологіями та інновацій – 74-ту.

В тренді
Пандемія перекроїла ринок праці. Що змінюється в Україні?

Стосовно державних органів та законодавства (кластер "інституційні основи"), Україна тут виявилася на 94-му місці зі ста країн.

У рейтингу умов навколишнього середовища Україна посіла 58-ме місце, а ось по правильності використання своїх природних ресурсів – аж 88-ме.

В цілому за нинішнім станом економіки (структурі виробництва) Україна займає 43-тє місце в рейтингу з 100 країн. А ось у готовності до розвитку – тільки 67-ме.

Перше місце за структурою виробництва зараз належить Японії, останнє – Нігерії. За готовністю до розвитку лідирує США, а замикає список Камерун.

Наздоженемо?

Реклама

Для розрахунків готовності економік до майбутнього бралися показники країн за 2016-й і I квартал 2017 року. А вже в кінці 2017-го авторитетне британське видання Financial Times визнало Україну лідером серед пострадянських країн щодо поліпшення ділового клімату. "Показники темпу розвитку наша країна виявилися найкращими", – написав у Facebook в перший день нового року прем'єр-міністр Володимир Гройсман, продемонструвавши фото рейтингу.  

26112479_645494708952780_664460825621067974_n

Фото: Facebook

Тож є надія, що в наступному рейтингу Світового економічного форуму ми ще більше наблизимося до кордонів тих груп, де розмістилися країни з перспективнішою економікою.

До речі, приблизно в той же час інша авторитетна компанія, Bloomberg, назвала лідером щодо зростання серед фондових індексів український UX. За останній рік він піднявся на 80%. За даними експертів Bloomberg, це пояснюється саме тим, що інвестори впевнені у швидкому відновленні та оздоровленні української економіки.

Але приємні рейтинги іноді є сусідами з неприємними. Так, приблизно в цей же час підрахували, що рівень інфляції в Україні за минулий рік виявився найбільшим серед країн СНД. А за рівнем бідності ми поки ще змагаємося за сумнівне лідерство з Молдовою.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти