Де дешевше овочі, м'ясо і хліб – в Україні або в Туреччині: експеримент "Сегодня"

4 грудня 2018, 15:17

Журналісти з'ясували, які продукти обирають турки, почому і де їх купують в Стамбулі

Мандарини – фрукт хоч і заморський, але відносно доступний для українців. На ринку цитрусові можна знайти по 30 гривень за кілограм. Природно, що в Туреччині, звідки мандарини завозять до нас, вони ще дешевше. Близько 15 гривень за кіло. А ось що з цінами на інші продукти? Відповідь на це питання шукали в Стамбулі журналісти "Сегодня".

Туристичні райони Стамбула нагадують суцільний ринок, де гостям міста пропонують товари значно дорожче, ніж купують місцеві жителі. Тому для чистоти експерименту кореспонденти вирушили в спальні райони міста разом з Джуліанною Енн, що жила раніше в Україні. В ході експерименту вирішили купити продукти для так званого
"борщовогонабору",якийнещодавнозначноподорожчавв Україні.

"Тутборщне варять.Капусту,картоплюібурякдужеважкознайти.Іякщовонинавітьє,тодужедорогі.Аледеякіпродуктиможназнайти.Івонибудутьнабагато-набагатодешевше,ніжвКиєві",-розповідаєДжуліанна.

Реклама

ЛютфіБайрактримаєсімейнуторговулавку.УСтамбулі,на відмінувід України, недужепоширенісупермаркети,затеневеликімагазинчики-чи ненакожному кроці.Лютфірозповідає,скількипродаєовочі:картопля-нанашігроші-коштує122грнзакіло,зеленийперець-30грн,помідор-від20грн.

"Якщопорівнятизсупермаркетом,тоунасціниможутьбутитрохивище.Аджемиберемоменшупартіюнапродаж.Увеликихмаркетахбудедешевше.Аленашіпостійніклієнтиприходять,томущознають,щоунассвіженьке",-говоритьЛютфі.

Следующими после овощей решили купить яйца. Десяток упакованных в Стамбуле обойдется в 75 гривен. А вот поштучно – как и в Украине, 25 грн. Джулианна объясняет: такая разница возникает из-за того, что яйца в розницу – это прямые поставки.

"Самфермерівласникмагазинуякосьдомовляютьсяпро це і продаютьяйцядешевше.Авмаркетіцьогокупитине можна",-зазначаєДжуліанна.

ХлібвСтамбулідешевше,ніжвКиєві-цінанапродуктрегулюєтьсядержавою.Щосьсхоженанашбатонкоштує8гривень.

"Туркамбезхлібаніяк.Буває,щохлібзавозятьпокілька разів надень",-розповідаєЛютфіБайрак.

Схожаситуаціяізм'ясом.Правда,свининивмісцевихмагазинах незнайтичерезрелігійні переконанняпослідовниківісламу.Однаккурячефілекоштуєчи не вдвічідешевше,ніжвУкраїні,-близько70грн.Яловичинажстартуєвцінівід220грнзакілограм.

Реклама

Раніше експерти визначили, які продукти в Україні подорожчали найбільшезпочатку2018 року.Крімтого,за прогнозамифахівців,докінцярокуцінинапродуктизростуть щена15-20%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти