Експерти розповіли, чому міжнародні компанії не хочуть заходити в Україну

Великі компанії зацікавлені в максимально прозорій торгівлі, а в Україні є безліч проблем.

Довгий часвеликіміжнароднібрендиікомпаніїобходилиУкраїнустороною.Даліанонсівпро те,щоколи-небудьвонитакиз'являтьсяунасвкраїні,справине йшли.Алев 2018 роціситуаціязмінилася-вкінці серпнявКиєвівідкривсямагазиншведськоїмережіH&M,анедавноішведськакомпанія IKEA заявила про те, що виходить на український ринок. Незважаючинате,щоміжнароднікомпаніїпоступовозаходятьнаукраїнськийринок,багато хто так ізалишаютьсятількивмріяхнаселенняіобіцянкахполітиків.

Заходитинаукраїнськийринокбагато хто не хочеабсолютнонебезпідставно.Аджевітчизняніреаліїпокидалеківідідеальнихумовдлярозвиткубізнесу.Так,ВасильЮрчишин,директорекономічнихпрограмЦентруРазумкова,розповівнам,щовеликікомпаніїзацікавленівмаксимальнопрозорійторгівлі,аУкраїнахочіробитьзрушеннявційсфері,всеодномаєбезлічпроблем.

"Дужебагатовеликих торговихмережзацікавленівтому,щобзовнішняторгівлябуламаксимальнопрозорою,максимальновідкритою.ВУкраїнімихочаімаємодеяківільнізони,алезалишилисявеликіпроблеминамитниці.Потокикапіталу,поки що неєвільними,ієризик,щовбудь-якиймоментсвободапересуваннякапіталівможепригальмуватися",-називаєоднузпричинпобоюванькомпанійЮрчишин.

Реклама

Експерттакожпояснює,щоважливиммоментомєіпропозиціявладиввестиподатокнавиведенийкапітал,якийтолкомне відпрацьованийібудегальмувативсіпроцеси.

"Важливий момент і те, що в зараз наші законодавці хочуть навести порядок в податковому реформуванні та пропонують податок на виведений капітал і ще щось подібне. По-перше, все це не відпрацьовано, а інвестор спочатку повинен зрозуміти, що мається на увазі. А по-друге, будь-яке оподаткування руху капіталів – це, звичайно ж, для інвестора, який керує великим бізнесом, може виявитися неприйнятним. Оскільки погіршується швидкість прийняття рішень, швидкість оформлення покупок, перекидання платежів і т.д. Це є дуже конкурентноважливим", – пояснює Юрчишин.

ЕкономістБорисКушніруквкоментарісайту"Сегодня"зазначив,щодоситьспокійно ставитьсядо появинаукраїнськомуринкуміжнароднихкомпаній,якізаймаютьсявиключнопродажемінічого нероблять.

"Чомуякажу,щоставлюсядо цьогоспокійно,томущо,колизаходятьбудь-які великікомпанії,меніне вистачаєзаходутихкомпаній,якізаймаютьсявиробництвом,і,причому,виробництвомтехнологічноскладноїпродукції.Цебудепоказником,щоунасне тількиполіпшуєтьсяситуаціяізаходятьрізнікомпанії,цебудехорошийпрогнозтого,щоунасєкардинальнізміни ставленнябізнесудоУкраїни",-говоритьексперт.

Вінтакождодає,щоєдине,нащореагуютьмультибрендовікомпанії,-цепопитідоходинаселення.Алетуттежєсвоїзаковики.Справавтому,щовУкраїнічерез браквиробництвзростаннядоходівпризводитьдо зростанняімпорту-ацедалеко нетакдобре,якможездатися.

"Нарощуванняімпорту-цесправакласна.Тількизавершуєтьсяцечерговимпадіннямнаціональноївалюти.Томущо,якщоподивитисяцикли,унас,яктількиростутьдоходи,починаєзростати імпорт,зростаєімпорт-погіршуєтьсяторговийбаланс.Цейнегативнакопичується,івінвибухаєу виглядіобвалукурсу",-помітивексперт.

Реклама

Кушнірукпідсумував,щовцілому,впоявівеликихкомпанійнаукраїнськомуринкуєіпозитивнімоменти.Аджецесвідчитьпро те,щовонипозитивнооцінюютьнашринокійогоподальший розвиток.

"Утакихкомпаніяхсидятьаналітичніслужби,івонианалізують,якою міроюукраїниєшансрозвиватися,якою міроюбудутьзростати доходинаселенняівякій мірібудеростипопит.Арішеннятамприймаютьсяне простотак,анабазіаналітичнихпрогнозів,оцінокіт.д.Тобто,якщоїхпрогнозипозитивніівонивірятьвмайбутнєнашогоринку-цепозитивниймомент",-зазначивКушнірук.

Нагадаємо, що нещодавно ми розповідали, чи стане Xoom передвісником платіжної системи PayPal.

Більшдетальнопро планиміжнароднихкомпанійчитайтевматеріалісайту "Сегодня": Великі світові бренди: кого чекати в Україні і чому більшість не поспішає

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.71

Євро (€)

31.36

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти