Економіст Ерік Райнерт: Доцільно зменшити залежність України від МВФ

15 жовтня 2016, 08:15

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

Автор книги "Як багаті країни стали багатими ... і чому бідні країни залишаються бідними" вважає, що очікування грошей з-за кордону – абсолютно неправильна стратегія

Україна приділяє недостатньо уваги розвитку власної промисловості, а також підтримці малого і середнього бізнесу.

Таку думку в інтерв'ю "Сегодня.ua" висловив Ерік Райнерт – професор технологій управління і стратегій розвитку Талліннського технічного університету Естонії, глава міжнародного фонду "Інший канон", який отримав світове визнання за книгу "Як багаті країни стали багатими ... і чому бідні країни залишаються бідними".

"Все більше і більше людей розуміють, що модель, яка була запропонована Україні, не працює ні в Сполучених Штатах, ні навіть в Англії. Так чому вона повинна працювати тут? Ми перебуваємо в періоді дуже великих ідеологічних змін. Очікування грошей з-за кордону - абсолютно неправильна стратегія. Країни вирішують свої проблеми в своєму власному виробничому секторі, не створюючи все більше і більше боргів (як це робиться в Україні – Авт.). Я думаю, в Україні занадто мало уваги приділяється як виробництву в цілому, так і малим і середнім підприємствам. Я думаю, важливо не тільки слухати великі підприємства, а й маленькі, які несуть велике навантаження. Що ви повинні впровадити, так це Банк розвитку, як в Бразилії (був створений в 1952 році з метою сприяння розвитку промисловості та інфраструктури – ред.). У Бразилії дуже ефективний Банк розвитку, який допомагає і дає кредити малим і середнім підприємствам. Останні закони, прийняті в парламенті (України – Авт.), свідчать про те, що ви перебуваєте на правильному шляху, але є і багато речей, які ви ще можете зробити", – сказав Ерік Райнерт, відповідаючи на питання про залежність України від МВФ.

Економіст також нагадав, що співпраця Греції з МВФ не привела до очікуваних результатів.

"У мене немає достатніх і детальних знань про угоду України з МВФ, але я думаю, що було б доцільно спробувати зменшити вашу залежність. Я думаю, з того, що ви можете зробити – залучити професіоналів, які б розібралися з тим, що трапилося цим влітку в МВФ, коли вони визнали, що зробили величезну помилку з Грецією (всупереч оптимістичним прогнозам, країна не вийшла на економічне зростання, незважаючи на безпрецедентну міжнародну фінансову допомогу – прим. ред). Думаю, ви повинні сказати МВФ: "ви впевнені, що ви не робите ту ж помилку з Україною, яку зробили з Грецією? Ми думаємо, що ви робите! "Таким чином, ви повинні заперечувати високопоставленим особам (в МВФ – Авт.), які в цьому сенсі ображають вас", – вважає професор.

Як повідомлялося, 14 вересня Міжнародний валютний фонд вирішив виділити Україні третій транш у розмірі 1 млрд доларів за програмою розширеного фінансування EFF.

Спочатку передбачалося, що третій транш складе 1,7 млрд доларів, який мав надійти в країну ще в 2015 році. Потім влада країни повідомляла, що рішення про третій транш рада директорів МВФ зможе прийняти в червні поточного року.

Через невиконання Україною всіх умов фонд знизив розмір траншу з 1,7 млрд доларів до 1 млрд.

Повний текст інтерв'ю Еріка Райнерта читайте на "Сегодня.ua" у понеділок, 17 жовтня.

Реклама

В тренді
Доставка пенсій через "Укрпошту" все-таки залишиться, але не скрізь

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти