ДТЕК оскаржив рішення АМКУ з приводу конкуренції в енергоострові Бурштинської ТЕС

23 березня, 16:06

Ірина Ненько Ірина Ненько

За висновком ENTSO-E, за рахунок імпорту струму споживання в "Острові Бурштинської ТЕС" можна покрити на 75-100%

ДТЕК оскаржив висновки Антимонопольного комітету про стан конкуренції в торговельній зоні "Острів Бурштинської ТЕС". Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру судових рішень, пише "Obozrevatel".

Реклама

Підготовче судове засідання за позовом "Д.Трейдінг" заплановано на 29 березня, за позовом "ДТЕК Західенерго" – 19 квітня.

Компанії поставили під сумнів законність двох рішень АМКУ від грудня 2020 року, якими відомство наказало їм штраф 275 млн грн за нібито "зловживання" в торговельній зоні Бурштинської ТЕС в липні – жовтні 2019 року.

Ці рішення АМКУ компанії вважають передчасними, безпідставними і упередженими.

У компанії зазначили, що ДТЕК навіть теоретично не може займати монопольного становища в Бурштинському енергоосторові, оскільки його можна повністю замінити імпортом.

Реклама

За висновком ENTSO-E, за рахунок імпорту електроенергії споживання в "Острові Бурштинської ТЕС" можна покрити на 75- 100%. Постачальниками електроенергії в торговельній зоні "Острів Бурштинської ТЕС" крім Бурштинської ТЕС (ДТЕК) є Калуська ТЕЦ, Теребле-Ріцька ГЕС і імпортери електроенергії зі Словаччини, Угорщини та Румунії.

В тренді
Apple розширить рекламний бізнес і потужно вдарить по доходах Facebook

У ДТЕК відзначили, що в торговельній зоні "Острів Бурштинської ТЕС" присутня значна конкуренція між учасниками ринку, який фактично поєднаний із суміжними країнами ENTSO-E, а вирішальний вплив на ціноутворення чинить надмірне державне регулювання, введення прайс-кепів, неповне функціонування всіх механізмів ринку .

Крім цього, компанія вважає звинувачення АМКУ щодо викупу пропускної спроможності міждержавних ліній електропередач, нібито з метою обмеження доступу імпортованої електроенергії зі Словаччини, упередженим і невмотивованим.

Як пояснили в компанії, всупереч вимогам Закону "Про ринок електричної енергії", не було запроваджено проведення добових аукціонів на розподіл пропускної здатності. У результаті, це позбавило імпортерів права реалізувати невикористані пропускні спроможності на внутрішньодобовому ринку і призвело до додаткових витрат імпортерів.

У ДТЕК також назвали рішення АМКУ спробою перекласти відповідальність за неповноцінне функціонування ринку на ДТЕК.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти