Бюджет-2018: звідки візьмуться "зайві" гроші і скільки отримають українці

9 грудня 2017, 07:47

Олександра Романюк Олександра Романюк

Соціальні стандарти можуть переглянути за підсумками першого кварталу

БюджетУкраїнинанаступнийріквпершеможеперевищитимільярдгривень.За данимиКабінетуміністрів,востаточному варіанті законопроекту про державний бюджет України 2018 року, з урахуванням поправок, прийнятих в день голосування, дохідначастинаскладе1,2трильйонагривень.Наскількизбільшенавидатковачастиназурахуваннямдепутатськихпоправок,Кабмінпоки неозвучив.

Упроектідержбюджету,якийбувпідготовленийдо другого читання,доходибулизапланованінарівні913,6млрд грн,авитрати-нарівні988,6млрд грн.Тобтовитратиперевищувалипланиподоходахна75 млрдгрн.Такацифране перевищувалаузгодженийзЄСпоказникдефіцитубюджетув2,4%ВВП.

Реклама

ПрицьомуКабмінповідомив,щограничнийобсягдефіцитубюджетув 2018році визначеновсумі81,9млрд грн.Такацифравказанавпроектідержбюджету,підготовленомудо другого читання.ПрипрогнозномузростанніномінальногоВВПдо3 трлн247,7млрд грндефіцитстановить2,52%ВВП.Нагадаємо,за домовленостямизЄС,дефіцитдержбюджетув 2018році не повиненперевищувати2,5%ВВП.

Як цигарки допомогли бюджету перевалити за трильйон

Напередодні голосування за бюджет парламент затвердив ряд поправок до Податкового кодексу України. За розрахункамиКабміну,восновномузавдякисамецимпоправкамдохідначастинабюджетузможевиростидо1,2 трлнгрн.

Перш за все,булипроіндексованіставкиподатків,встановленихвабсолютнихзначеннях,зурахуванняміндексуспоживчихцінтацінвиробниківпромислової продукції.

Однимзджерелдодатковихдоходівдо бюджету,якпланується,станутьцигарки.Депутатипроголосувализазбільшенняакцизівнатютюновівиробиз20євро/1000 шт.майжедо26євров2018 році.

Унаступні рокиакцизибудутьдорожчатина20%щорічно,покимінімальнеподаткове зобов'язаннядля цигарокне досягнепоказника90євроза 1000штук-мінімальногорівня, який дієвЄС,за данимиКабміну.

У тойжечасдеякізборив 2018 роціявнозменшаться.Так,парламентвідмовивсявідзборуПДВіакцизівзаввезенняелектромобілів.Крімтого,ВерховнаРадапроголосувалазавідстрочкусплатиПДВзаімпортобладнаннятазазниженнярентнихплатежівзавидобутокгазу.

Вціломузміни,передбаченізаконом"Провнесеннязміндо Податкового кодексуУкраїнидлязабезпеченнязбалансованостібюджетнихнадходженьв 2018рік",якпрогнозується,принесутьдо бюджетублизько12,5 млрдгрн,зяких11,7 млрд-надходженнявідзміни"податківнацигарки".

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки

Про зарплати і ціни на наступний рік

Реклама

Цифрипрожитковогомінімумунанаступний рікне змінилися,в порівняннізпершимваріантомбюджету,якийбувпрезентованийвгрудні.Нагадаємо:з 1 грудня2017року прожитковиймінімумпідвищивсядо 1700грнвмісяць.Такийжепоказникзбережетьсядо 1 липня2018 року.Хоча,якписавсайт"Сегодня",парламентськийкомітетз питаньсоціальноїполітики,зайнятостітапенсійногозабезпеченнярекомендувавВР переглянути методологію розрахунку прожиткового мінімуму і підняти його до фактичного рівня. За данимикомітету,станомна вересеньфактичнийпрожитковиймінімумнаодну особустановив2980,45грнбезурахуваннякомунальнихплатежіві3418,95грн-зурахуваннямкомуналки.

2_02

Цифримінімальноїзарплатитеж непідросли,в порівняннізлистопадовимваріантубюджету.З 1 січнямінімальназарплатаскладе3723грнвмісяцьабо22,41грнна годину.Цена16%більшерівня2017 року.

Однаквостаточнийваріантзаконупро бюджет,заякийголосувалидепутати,включенафразапро можливістьпереглядусумимінімальноїзарплатипротягомроку,якщодозволятьдоходибюджету.Нагадаємо,президентУкраїниПетро Порошенко ініціював підвищення мінімальної зарплати в 2018 році до 4100 грн,іКабмінпідтримавцюініціативу.Прем'єр-міністрВолодимирГройсманповідомив,щоуразіуспішногорозвиткуекономікимінімальназарплатазростедо4100-4200грнвмісяць.

ПереглянутисоціальністандартиКабмінплануєза підсумкамипершогокварталу2018 року,тобто уквітні.

"Інаше завдання-довестисереднюзарплатудо10 тисячгривень.Сьогоднівонастановить7400 грн.Головне,щобекономікабулавстанінаповнюватиціцифри",-сказавВолодимирГройсман.

Ускорректированномпроекті бюджетувиявивсяскоригованимипрогнозінфляції.Якщовлистопадовомупроектібуло закладено зростанняінфляції7%,товуточненому проекті-вже9%.Алецейпоказниквсеоднонижче,ніжвпоточномуроці(понад11%).

Прицьомупрогнозується,щодокінця2018року доларбудекоштувати30,1грн.Асередньорічнийпрогнознийкурсгривнідо долара-29,3грн/$1.

Напільгиісубсидіїнаселеннюдляоплатижитлово-комунальнихпослугплануєтьсявиділитизбюджетумайже16 млрдгрн.

-2018_

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти