ДТЕК ВДЕ і GE Renewable Energy підписали договір на будівництво II черги Приморської ВЕС

18 жовтня 2018, 11:03

Це вже третій проект компанії ДТЕК в наземній вітроенергетиці

17 жовтня компанії ДТЕК ВДЕ і GE Renewable Energy уклали угоду на будівництво II черги Приморської вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 100 МВт. Станція буде обладнана 26 вітротурбінами класу 3.8 МВт, які будуть доставлені до України і встановлені на майданчику ВЕС 2019 року.

Реклама

Друга черга Приморської вітроелектростанції розташована на березі Азовського моря в Запорізькій області. Підрозділ наземної вітроенергетики GE поставить для Приморської ВЕС 26 вітроелектроустановок одиничною потужністю 3,8 МВт. Ця модель вітротурбіни є однією з найбільш прогресивних розробок GE, що демонструє високу ефективність роботи навіть в умовах низької швидкості вітру.

Будівництво II черги Приморської вітроелектростанції розпочнеться в IV кварталі 2018 р. і завершиться наприкінці 2019 р. Це вже третій проект компанії ДТЕК в секторі наземної вітроенергетики. Після будівництва II черги Приморської ВЕС портфель реалізованих проектів компанії в наземній вітрогенерації сягне 400 МВт.

Загальні планові інвестиції в II чергу Приморської ВЕС становитимуть близько 150 млн євро, що порівняно з інвестиціями в будівництво I черги. Угода із залучення інвестицій у будівництво I черги Приморської ВЕС, реалізована з консорціумом німецьких банків цього року, стала однією з найбільш масштабних в рамках залучення зовнішнього боргового фінансування на ринку ВДЕ України за останні п'ять років.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

"Розвиток відновлюваної енергетики – пріоритетний напрямок в ДТЕК. Інвестиції компанії в будівництво вітрових і сонячних електростанцій вже перевищили 700 млн євро. ДТЕК ще раз підтверджує свій статус одного з найбільших національних інвесторів у відновлювану енергетику, - зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко. - Це другий проект в вітрогенерації, який ми реалізуємо спільно з нашим партнером General Electric цього року. Наше плідне партнерство зі світовим лідером в електроенергетиці і машинобудуванні зміцнює Україну на шляху модернізації енергетичного сектора, енергетичної безпеки та диверсифікації джерел електроенергії".

Реклама

Жером Пекресс, Президент та Головний виконавчий директор GE Renewable Energy, зазначив: "Сьогодні для всіх нас в GE Renewable Energy хвилюючий день. Ми відзначаємо новий етап співпраці з компанією ДТЕК – тепер в рамках другої черги проекту Приморської ВЕС. Ми пишаємося можливістю надати нашому партнеру інноваційні вітрогенератори GE і сприяти таким чином розвитку проектів ВДЕ в Україні та досягненню намічених цілей в сфері генерації з відновлюваних джерел енергії".

Після завершення будівництва обидві черги Приморської ВЕС сукупною потужністю 200 МВт генеруватимуть близько 675 млн КВт∙год "зеленої" електроенергії щорічно. Такої кількості електроенергії достатньо для забезпечення потреб в електриці більше 300 тисяч середньостатистичних українських домогосподарств. Завдяки роботі вітроелектростанції економія викидів СО2 в атмосферу становитиме більше 700 тисяч тон на рік.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти