В Україні можуть збільшити тривалість відпустки за свій рахунок: кому це потрібно

14 грудня 2019, 08:11

Експерти розповіли, чи зможуть роботодавці відправляти працівників у відпустку в примусовому порядкуВ Україні можуть удвічі збільшити відпустку за власний рахунок – з 15 до 30 днів. Але чи потрібен він українцям?

Реклама

У терапевтки Олени Пузанової все більше пацієнтів, які скаржаться на постійну втому, простуду і навіть проблеми з серцем. І часто виявляється, що люди хворіють через те, що роками працюють без відпустки. Ані за свій рахунок, ані навіть у щорічний не йдуть – не можуть кинути робоче місце.

"У них взагалі відпочинку немає. А потім приходять зі скаргами різними. Які пов'язані з перевантаженнями, перевтомою. Бо ж, якщо людина не відпочиває – це хронічний стрес", – зазначає стурбований доктор.

Кадровик Інна Федорченко каже, що у неї на підприємстві неоплачуваною відпусткою щорічно користуються лише кілька відсотків працівників:

"Зараз користуємося 15 днями, які є. Їх дійсно використовують. Залежно від сімейних обставин".

Читайте також: Новий Трудовий кодекс: яких змін потребує бізнес

Якщо законодавці збільшать неоплачувану відпустку з 15 до 30 днів – катастрофи не станеться, вважає кадровик.

"Наші співробітники працюють у графіку, тому ми можемо якось запланувати, і вирішити це питання, узгодити його", – зазначає експерт.

Реклама

У Федерації профспілок новинам "Сьогодні" пояснюють: ця ініціатива вводиться виключно для зручності самих працівників.

"Наприклад, звичайна ситуація, ми працюємо з 9 до 6, а поліклініка в принципі працює також. Тим більше, встановлюється граничний термін – 30 днів. Ви можете їх використовувати", – каже Ірина Орловська, юристка Федерації профспілок.

Вона заспокоює: примусово вигнати працівників у неоплачувану відпустку ніхто не зможе.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" розбиралися, що таке трудові відносини і як їх правильно оформити в Україні. А також чим трудові договори, що дають можливість влаштуватися в штат, відрізняються від договорів підряду, які укладають для надання тієї чи іншої послуги.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти