Новий Трудовий кодекс: яких змін потребує бізнес

7 серпня 2019 12:21

Переписувати старі правила менш ефективно, ніж створити "збірник законів" з нуля, вважають у бізнес-співтоваристві

Українські підприємці підтримують ідею замінити застарілий Трудовий кодекс, який розкритикував президент Володимир Зеленський, новим зібранням законів. Про це повідомила прес-служба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Реклама

"Нещодавно уряд анонсував нову хвиля змін до трудового законодавства, якими, зокрема, пропонується збільшити тривалість щорічної відпустки, врегулювати можливість впровадження гнучкого графіка роботи і віддаленої роботи. ЄБА повністю підтримує модернізацію формату відносин між роботодавцем і персоналом. Водночас ми вважаємо доречним швидше замінити радянський КЗпП на сучасний Трудовий кодекс, а не направляти зусилля на точкові зміни в трудовому законодавстві", – відзначили в асоціації.

Читайте також: Кабмін готує поправки до Трудового кодексу: українців чекають обід на 3 години і гнучкі графіки

 ЄБА нагадали, що оновлений текст кодексу вже кілька років чекає на розгляд у другому читанні в парламенті (законопроект № 1 658). "Однак, він багато в чому не містить реальних змін трудового законодавства, тому його слід ґрунтовно доопрацювати, зберігши ключові новації", – відзначають представники бізнес-спільноти.

Реклама

У свою чергу, ЄБА представила власні пропозиції змін КЗпП:

В тренді
В Україні підвищили пенсії військовим – кому, коли і скільки почнуть виплачувати
Фото: колаж "Сьогодні"
  • перехід від паперової до електронної форми спілкування з роботодавцем;
  • можливість укладання трудових договорів (контрактна форма взаємовідносин), а також термінових договорів;
  • збільшення щорічної відпустки з 24 до 30 днів;
  • можливість проведення атестації всіх співробітників – перевірка як hard skills, так і soft skills;
  • лібералізація і адаптація до вимог сучасності відносин роботодавець-профспілка та перегляд повноважень профспілок;
  • спрощення процедури найму і звільнення, зокрема, можливість звільнення працівників у разі вчинення дій, за які відповідно до законодавства про запобігання корупції передбачається кримінальна, адміністративна, цивільно-правова або дисциплінарна відповідальність.

Також ЄБА пропонує ввести єдину інспекцію праці замість низки органів, як це відбувається зараз, перевести морально застарілий Класифікатор професій в категорію рекомендаційних документів і розширити перелік осіб, які можуть бути працевлаштовані без отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

"Бізнес розраховує на те, що в новій Верховній Раді, яка почне роботу не пізніше 10 вересня, розуміють важливість ухвалення нового Трудового кодексу – правил, за якими працює вся країна, а тому його розгляд і прийняття буде визначено як першочергове завдання", – заявили в Асоціації.

Раніше новини "Сьогодні" розповідали про те, що в оновленому КЗпП планують передбачити чотиригодинну сієсту для тих, хто працює під палючим сонцем або на холоді:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти