Що робити, якщо роботодавець не вказує термінів при влаштуванні на декретне місце

7 жовтня 2018, 03:01

Терміни закінчення трудового договору або причина, з якої він припиняє дію, повинні бути вказані в самому договорі

"Я влаштувалася на декретний місце, але у відділі кадрів на всі мої запитання відповідають:" Ну, подивимося, що заздалегідь говорити". Чи правильно я розумію, що якщо завтра людина вирішить вийти на роботу, я в той же день стаю безробітною?" - Олена Коливанова.

Відповідає Ганна Морозова, адвокат, дир. деп. цивільного права АТ "Татарів Фаринник Головко":

"Очевидно, що при прийомі на роботу з вами був укладений строковий трудовий договір (п.п. 2, 3 ст. 23 КЗпП України). Термін його дії може визначатися як конкретною датою, так і настанням певної події (виходом на роботу постійного працівника з відпустки по догляду за дитиною). Зазначена інформація повинна бути відображена як в заяві працівника, так і в наказі про прийом на роботу (дані документи мають першорядне значення для визначення правової суті правовідносин між працівником і роботодавцем). Збереження місця роботи за працівником, який у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку, гарантовано законом (ч. 3 ст. 2 ЗУ "Про відпустки"). Причому постійний працівник має право вийти на роботу в будь-який час, перервавши свій відпустку, або вийти на роботу в умовах неповного робочого часу (ч. 4 ст. 18 ЗУ "Про відпустки", ч. 8 ст. 179 КЗпП України)
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Вихіднароботуосновногопрацівникатягнезасобоюприпиненнястрокового трудовогодоговору(п.2ч.1ст.36КЗпПУкраїни).Припиненнятрудовогодоговорувзв'язкуззакінченнямтермінуйогодіїне вимагаєвідповідної заяви.Уклавшистроковий трудовийдоговір,працівникужевисловивсвою згодунайогоприпиненнявзв'язкуззакінченнямтерміну.Днемзвільненнябудевважатисяостаннійденьдіїтрудовогодоговору.

В тренді
Держборг України зріс і в гривні, і в доларах

Потрібносказати,щовсилуч.1ст.39-1КЗпПУкраїни,якщопіслязакінченнястроку трудовогодоговорутрудовівідносинифактичнотриваютьіжодназі сторін невимагаєїхприпинення,діятакогодоговорувважаєтьсяпродовженоюнаневизначенийтермін.Якщозпостійнимпрацівникомз якихосьпричинбудеприпиненийтрудовий договір(звільнився,наприклад,за власним бажанням)іроботодавецьне зажадаєприпиненнятрудовихвідносинз працівником, що його заміщує,тотакітрудовівідносиниможутьнабути постійного характеру".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти