Туманне майбутнє "Приват24": експерти і чиновники пояснили, в чому проблема з націоналізацією сервісу

20 грудня 2016, 18:14

Онлайн-платформа працює на основі програмного забезпечення, яке не належить ПриватБанку

Після націоналізації найбільшого банку країни багатьох громадян хвилює, що буде з одним з його активів – IT-системою і, зокрема, з онлайн-банкінгом "Приват24", пише AIN.

Реклама

Першою на цю тему висловилася голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева. На прес-конференції, присвяченій націоналізації банку, Гонтарева показала невпевненість в тому, кому належить "Приват24".

"Стосовно системи "Приват24". Зараз команда Національного банку і команда Фонду гарантування, це більше 100 осіб, знаходяться в ПриватБанку в Дніпрі. І власність на всі програми, на все програмне забезпечення, на всі основні фонди цього банку ми визначатимемо, де знаходиться", – сказала Гонтарєва.

Голова НБУ вважає, що зручність і функціональність "Приват24" перебільшені маркетологами банку, а аналогічні системи онлайн-банкінгу від інших банків "не дуже відрізняються".

Першою відповіддю на запитання "кому належить "Приват24" і всі онлайн сервіси?" з боку менеджменту банку став коментар в Facebook Олега Гороховського, першого заступника голови правління ПриватБанку, який запевнив, що "Приват24" перейде державі.

Реклама

screenshot_7-1

На спільному брифінгу голови правління банку Олександра Дубілета і заступника голови НБУ Якова Смолія останній заявив: "З точки зору технологій ми відзначаємо банк як найпередовіший і технологічний. Ті рішення, які реалізовані на платформі "ПриватБанку", можна вважати надбанням країни. Безумовно, це найкращі рішення, які є, і вони працюватимуть в звичайному режимі ".

В ефірі телеканалу "24" міністр фінансів Олександр Данилюк висловився чіткіше щодо належності системи онлайн-банкінгу: "Приват24" – важлива компонента банку. Всі юридичні моменти будуть визначені в процесі передачі. Зараз ця система працює. Після аудиту подивимося... На цей момент програмне забезпечення банку [перебуває] під контролем держави", – зазначив Данилюк.

Сьогодні заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що "Приват24" проходить міжнародний аудит для того, щоб визначити реальних власників платформи і умови подальшого її використання.


Програмне забезпечення, особливого такої великої фінансової установи, – це дуже складна система. Одним з її основних компонентів є хмарна операційна система Corezoid. Над проектом працює команда, яка також займає посади в банку. Так, засновник і CEO Corezoid Олександр Витязь є заступником голови правління "ПриватБанку" та керівником Центру електронного бізнесу.

Реклама

Про те, чи належить ця американська компанія "ПриватБанку" (а значить, і державі після націоналізації) і на яких умовах побудована робота між нею і банком, видання запитало у Олександра Витязя.

- "Приват24" побудований на хмарній платформі Corezoid. Останнім володіє американська Middleware Inc., зареєстрована в Вілмінгтоні, штат Делавер. Чи належить ця юрособа ПАТ "ПриватБанк" та було передано у власність державі?

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

- Компанія Middleware не належить "ПриватБанку", так само як компанії Amazon, Google та інші IT-компанії. "Приват24" побудований на Amazon, Corezoid, мовою Erlang, Linux, API VISA/MC, Google: reCapcha, Analytics, Cloud Machine Learning і сотнях інших хмарних сервісів. Corezoid – це хмарний process engine (хостинг процесів), який дозволяє швидко будувати і масштабувати проекти і продукти будь-якої складності. Це інструмент розробки, а не банківський продукт.

У "ПриватБанку" є акаунт в Сorezoid і всі процеси (алгоритми) всередині цього акаунта є власністю банку.

- Чи можете ви сказати, як далі здійснюватиметься співпраця Middleware з державним "Приватом"?

Реклама

- Як триватиме співпраця – вирішувати "ПриватБанку". Middleware відкритий для співпраці і сертифікований Amazon для фінансових організацій, що підтверджено Amazon Financial Services Partner Solutions. У нас в країні все більше державних банків. IТ в них, м'яко кажучи, досить архаїчна і фрагментована. Я б усіх пересадив на єдину платформу (банкіри тільки спасибі скажуть).

- Таким чином, Corezoid – незалежна американська компанія, яка продовжить роботу і просуватиме свій продукт на глобальному ринку?

- Corezoid – незалежна американська хостинг компанія, яка продовжує роботу і просуває свій продукт на глобальному ринку. На яких умовах будуватиметься робота державного "ПриватБанку" та приватного Middleware – предмет переговорів нового менеджменту банку і компанії? Зараз діє старий контракт з дуже оптовими цінами для "ПриватБанку". Економічної необхідності його переукладати немає, але треба розуміти, що якщо рахунки за хостинг вчасно не оплачені, то все вимкнеться автоматично.

- "ПриватБанк" заявляв про те, що інвестував в Corezoid. Ви можете сказати що це значить? Хто вкладав, які кошти, за яку частку?

- "ПриватБанк" – це збірний образ холдингу. Інвестують зарубіжні компанії.


Як відомо, 18 грудня Кабінет міністрів України прийняв рішення про перехід 100% акцій ПриватБанку у власність держави. Власником акцій ПриватБанку стане держава в особі Міністерства фінансів. Перехідний період почався з 19 грудня.

При цьому сьогодні, 20 грудня, НБУ вже затвердив новий статут ПриватБанку, що дозволить фінустанові 21 грудня стати повністю державною.

Всі подробиці в спецтемі Націоналізація ПриватБанку

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти