Рада майже на 50% скоротила перелік видів діяльності, що підлягають ліцензуванню

3 березня 2015, 14:00

Торгувати пестицидами і добувати дорогоцінні метали можна буде без ліцензії

Верховна Рада, прийнявши нову редакцію закону "Про ліцензування видів господарської діяльності", майже вдвічі скоротила перелік видів діяльності, які підлягають ліцензуванню – до 29.

Реклама

За законопроект №0934 проголосувало 254 депутати на засіданні в понеділок увечері.

У новій редакції закону з переліку видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, вилучено: виробництво особливо небезпечних хімічних речовин, видобуток дорогоцінних металів і каменів, виробництво ветеринарних медикаментів і препаратів, торгівля пестицидами та агрохімікатами, ввезення, вивезення та впровадження голографічних захисних елементів.

Скасовано ліцензування виготовлення бланків цінних паперів, розробки, випробування, виробництва та експлуатації ракет-носіїв, переробки донорської крові та її компонентів, заготівлі та переробки брухту кольорових і чорних металів, а також заготовки та первинної переробки відходів і лому дорогоцінних металів і каменів.

Новий закон також передбачає, такі види діяльності, що не потребують ліцензування, як проведення землеоціночних робіт та земельних торгів, митна брокерська діяльність, виробництво, експорт та імпорт лазерних дисків, торгівля племінними (генетичними) ресурсами, виробництво і торгівля піротехнічними засобами та фумігація рослин.

Реклама

Крім цього, не вимагає ліцензування діяльність з надання послуг невійськових стрільбищ, розробка, виготовлення, продаж, ремонт і модернізація військової техніки, зброї та боєприпасів, збір і використання інформації про кредитну історію, генетично-інженерна діяльність у закритій системі, торгівля рідким паливом з біомаси і біогазом.

Депутат Верховної Ради Віктор Галасюк, представляючи законопроект до другого читання, зазначив, що на прохання Міністерства економічного розвитку і торгівлі в законі збережено ліцензування зовнішньоекономічної діяльності, що дозволить забезпечити можливість квотування експортно-імпортних операцій. Також залишено ліцензування виробництва і торгівлі етиловим коньячним плодовим спиртом.

В тренді
Пенсії переведуть на картки: коли зміняться правила і що робити одержувачам

За словами депутата, у сфері енергетики ліцензування передбачено тільки для компаній, які працюють за регульованим тарифом.

"Тобто, якщо завод сам собі будує когенераційну установку, йому не потрібно отримувати ніяких ліцензій", – пояснив Галасюк.

Нова редакція закону також передбачає поділ ліцензування діяльності на фондовому ринку і в сфері надання фінансових послуг.

Реклама

За даними авторів законопроекту, зараз ліцензуванню підлягають 57 видів господарської діяльності і ще більше 200 видів робіт.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти