Що змінила Рада: підсумки засідання

3 березня 2015, 08:20

Сергій Гусєв

Парламент розглянув закони, необхідні для отримання Україною кредиту МВФ

Напередодні депутати працювали до глибокої ночі. Сьогодні Рада збереться до обіду. Народні обранці прийняли ряд важливих законопроектів, а також схвалили зміни до бюджету, які узгоджені з МВФ.

Реклама

Зміни до держбюджету-2015

Бюджет тепер розрахований при середньорічному курсі долара 21,7 грн. Інфляція на кінець року очікується 26%.

Прогноз номінального ВВП за підсумками 2015-го становить 1850,2 млрд грн. Таким чином очікуваний дефіцит бюджету – 4,1% прогнозного ВВП, а обсяг держборгу – 75,4% ВВП.

Основні цифри бюджету, млрд грн

Реклама

 

Стало

Було

Зміна

Загальні доходи

Реклама

498,03

475,94

4,6%

Загальні витрати

563,12

Реклама

527,89

6,6%

Граничний дефіцит бюджету

76,30

63,67

19,8%

Граничний розмір держборгу на 31.12.2105 р.

1394,4

1176,1

18,6%

Перерахування прибутку від Нацбанку до 11.05.2015 р., не менш

60,5

65,4

-7,5%

Кабміну дозволено випуск облігацій внутрішньої позики на суму 

29,7

31,5

-5,7%

Обсяг держзапозичень збільшений на 103,6 млрд грн, або на 35,3%, в т. ч. зовнішніх запозичень – на 105,8 млрд грн і зменшення внутрішніх запозичень на 2,2 млрд грн.
Витрати на погашення державного боргу збільшено на 92,8 млрд грн або на 58,4%, в т.ч. за внутрішніми зобов'язаннями на 66,8 млрд грн і зовнішніми – на 26 млрд грн.

Для створення стабілізаційного енергетичного фонду уряд зможе залучити кредитні кошти під держгарантії в сумі 21 млрд грн.

Зміни до бюджету передбачають також додаткові витрати 400 млн грн на медичні програми, зокрема, гемодіаліз, на придбання цифрових мамографів і ультразвукових діагностичних приладів українського виробництва і лікування дитячої онкології.

На виплату пенсій з держбюджету виділяється на 3,9 млрд грн менше, ніж було затверджено раніше. Всього до Пенсійного фонду держбюджету перерахують 76,9 млрд грн.

З коштів, передбачених на капіталовкладення, буде виділено 300 млн грн для будівництва житла для загиблих і поранених воїнів АТО. Передбачається, що програма фінансуватиметься з державного та місцевих бюджетів у співвідношенні 70% і 30%. Органи місцевої влади повинні виділити земельну ділянку і підвести комунікації.
Також 700 млн грн виділено на програму "Карпатський регіон", 45 млн грн – на перинатальний центр в Львові, 42 млн – на програму "Шкільний автобус", 100 млн грн – на покупку електротранспорту.

Києву виділено субвенцію 1,9 млрд грн.

Прийняті поправки до Бюджетного кодексу розширюють можливості видатків місцевих адміністрацій на утримання установ соціально-культурної сфери тощо.

Зміни в пенсійному законодавстві

Прийняття цих новацій депутатам поділося найважче. Коли чотири голосування не дали необхідного числа голосів, спікер оголосив перерву і запросив "на розмову" до себе в кабінет лідерів фракцій. Після цього потрібний результат був отриманий.

Що прийнято:

  • з 1 березня 2015-го починається поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, а також підвищення на 5 років страхового, а по окремих професіях та спеціального стажу для осіб, які мають право на пенсії за роботу в шкідливих і особливо шкідливих умовах праці і на пенсію за вислугу років;
  • для нарахування пенсії буде застосовуватися середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 рр.;
  • пенсії працюючим пенсіонерам будуть виплачувати в розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність (цей захід діє до кінця поточного року). Всі, хто має пенсії нижче 1500 грн, не потрапляють під дію цього положення;
  • особи в період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та ін.), не отримуватимуть пенсії. Виняток зроблено для зайнятих у сфері забезпечення обороноздатності держави;
  • До 1 травня Кабмін повинен подати законопроект, який вводить порядок скасування всіх спецпенсій, а Верховна рада повинна прийняти відповідний закон до 1 червня.

Зміни в оподаткуванні

Згідно з внесеними змінами до Податкового кодексу, в доходи, з яких сплачується податок на доходи фізосіб, тепер не включається сума благодійної допомоги, наданої благодійними організаціями із затвердженого Кабміном переліку. Мова йде лише про допомогу, яка спрямована зареєстрованим переселенцям або жителям населених пунктів у зоні конфлікту, контрольованих українською владою. Також це правило поширюється на допомогу кримчанам або зареєстрованим переселенцям із Криму.

Рентна плата за видобуток природного газу для потреб населення з покладів глибиною до 5 км підвищується в 3,5 рази – з 20% до 70%. Приблизно вчетверо збільшена рентна плата за транзит аміаку і мінімум у півтора рази – за видобуток залізної руди.

Також прийнятий закон, який зменшує навантаження на фонд оплати праці (вірніше, коригує умови зменшення такого навантаження). Роботодавцям дається можливість в 2015 р. зменшити розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) на 40%, застосувавши до нього коефіцієнт 0,4. З 2016-го пропонується зменшити розмір ЄСВ із застосуванням коефіцієнта 0,6, тобто на 60%.

Умови отримання такої можливості:

  • база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одного застрахованого повинна збільшитися на 20% порівняно із середньомісячною базою в 2014 р.;
  • після застосування коефіцієнта середній платіж на одну людину повинен становити не менше такого середньомісячного платежу в 2014 р.;
  • кількість застрахованих осіб не повинно перевищувати більш ніж у два рази їх середньомісячна кількість в 2014 р.

Допомога "Нафтогазу"

Законопроект про внесення правок до низки законів з метою стабілізації фінансового стану "Нафтогазу України" (№2214), спрямований, в першу чергу на зменшення дебіторської заборгованості цієї держкомпанії. Його обговорення було досить гострим, в підсумку проект прийнятий тільки в першому читанні і відправлений на підготовку до другого (за прискореною процедурою).

Зокрема пропонується залишити функціонування спеціальних розподільних рахунків тільки для ліцензіатів НКРЕКП для комунальних послуг – це близько 300 підприємств, які споживають 98% газу. Всі інші теплопостачальні підприємства пропонується перевести на передоплату. Також пропонується дозволяти Кабміну відключати боржників – теплогенеруючі підприємства (переводити їх в режим дотримання безаварійності). Буде розроблено механізм реалізації існуючої заборгованості перед "Нафтогазом" на аукціонах.

При обговоренні законопроекту прем'єр-міністр Арсеній Яценюк підкреслив, що пропоновані зміни не стосуються фізичних осіб, які мають заборгованість по комунальним платежам. Він також сказав, що уряд погоджується з думкою фракції "Самопоміч" про необхідність проведення аудиту "Нафтогазу", і такий аудит вже замовлено.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти