Від Ради вимагають терміново змінити норму про 20% податок на освіту

25 грудня 2014, 11:51

Такий пункт міститься в урядовому проекті змін до Податкового кодексу

Громадські організації, зокрема Асоціація керівників шкіл України, Асоціація приватних навчальних закладів України, Агенція розвитку освітньої політики, звернулися з вимогою терміново внести зміни в редакцію законопроекту №1578 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)".

Реклама

Громадські діячі вимагають залишити чинними пункти 197.1.2, 282.1.8, 284.3 дійсної редакції Податкового кодексу.

Як повідомлялося, пункт 197.1.2 визначає звільнення освітніх послуг всіх видів і рівнів від податку на додану вартість (ПДВ). Пункти 282.1.8 і 284.3 надають пільги з податку на землю для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, незалежно від форм власності та джерел фінансування.

Читайте також: Олексій Греков: "Збільшення цін на освіту на 20% багатьох просто доб'є"

Жан де Груф, глава групи радників з питань освіти ЮНЕСКО, голова Європейської асоціації освітнього права і політики стверджує, що "розвиток приватних шкіл – це показник демократизації суспільства, а забезпечення конституційного права на освіту з боку держави полягає у тому числі у сприянні недержавному сектору освіти".

Реклама

За його словами, провідні країни Європи та світу забезпечують освітні права учнів незалежно від місця навчання через створення відповідних умов: надання школам приміщень та земельних ділянок без орендної плати (або за символічну плату), фінансування за принципом "гроші йдуть за учнем", встановлення певних податкових режимів, у тому числі про звільнення від ПДВ та земельного податку тощо. Кількість приватних шкіл становить в країнах ЄС більше 20% загальної кількості, а, наприклад, в Нідерландах ця цифра сягає 75%.

Читайте також: Податок на освіту порушує права українців – юрист

В Україні приватних середніх шкіл менше 1% і їх кількість постійно скорочується. Станом на кінець 2013 за 8 років закрилися 73 приватні школи, в порівнянні з 2010 роком в Україні стало на 168 приватних садів менше. "І це в той час, коли в дошкільних навчальних закладах катастрофічно не вистачає місць", – зазначають громадські.

В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют
В тренді
Не пробили захист: які гривні не вміють підробляти фальшивомонетники
В тренді
Купити полуницю авансом. Скільки коштує українська ягода з теплиці та з грядки?

"Досить часто навчання дитини у приватній школі або приватному саду – це вимушене рішення через особливі потреби дитини або сім'ї. (Причини: ..Фізіологічні, психологічні, медичні, інтелектуальні, світоглядні, культурологічні тощо) Приватна освіта робить доступними для громадян освітні моделі, які в силу тих чи інших об'єктивних обставин, не можуть на даному етапі розвитку країни, або взагалі реалізуватися на території державних навчальних закладів Наприклад, конфесійні школи (православні або католицькі гімназії); школи по системах Монтессорі або Дальтон-план, вальдорфские школи та садки, школи, які створюють оптимальні умови для системної індивідуальної роботи з дітьми, які потребують невеликої аудиторії класу і школи (наприклад, діти-аутисти, гіперактивні діти, діти уповільненої розумового розвитку, діти, які стоять на диспансерному обліку) та інші", – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, Кабмін хоче ввести додатковий податок на освітуТак, у проекті змін до Податкового кодексу пропонується виключити зі статті 197 "Операції, звільнені від податку" пункт 197.1.2.

Реклама

Згідно з цим пунктом, від ПДВ звільняються послуги з отримання вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, а також послуги з виховання та навчання дітей та послуги з проживання учнів або студентів у гуртожитках. Якщо пункт буде виключений, освітні установи (включаючи будинки культури та музичні школи) платитимуть ПДВ на загальних підставах.

Ставка ПДВ в Україні, нагадаємо, на сьогоднішній день становить 20%.

Голосування щодо змін до Податкового кодексу і, зокрема, цієї пропозиції Кабміну у Верховній Раді заплановано вже на сьогодні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти