ДТЕК представив нові можливості для економічного та соціального розвитку регіонів

28 січня 2016, 21:52

В обговоренні взяли участь представники Міністерства регіонального розвитку і ЖКГ, представники міжнародних донорів, глави 25 міст, селищ, районних рад та райдержадміністрацій територій діяльності ДТЕК

ДТЕК провів 9-е засідання Координаційного комітету соціального партнерства. Головною темою для обговорення стала необхідність пошуку нових підходів, нових інструментів для розвитку регіонів та ефективного управління громадами.

Реклама

Як наголошується в повідомленні прес-служби компанії, координаційний комітет соціального партнерства (ККСП) став майданчиком для діалогу між бізнесом, владою регіонального та національного рівня і суспільством, а також дав можливість обмінятися досвідом мерам міст та головам районних рад територій діяльності ДТЕК. Основним порядком денним стали нові можливості для самостійного розвитку громад, на території яких розташовані підприємства ДТЕК – співпраця з Державним фондом регіонального розвитку та участь у проектах міжнародної технічної допомоги.

"ДТЕК співпрацює з громадами, на території яких розташовані підприємства компанії, практично з дня свого заснування. За десятиліття ми інвестували в соціальні проекти в загальній складності близько 400 млн грн і придбали величезний досвід, пройшовши шлях від благодійності до конструктивного партнерства. Ми зрозуміли, що найбільш успішні ті проекти, до реалізації яких залучено велику кількість людей – городян, представників влади та партнерських організацій. При цьому важливо, щоб вони не тільки брали участь, але і співфінансували проект. Тому що власні вкладення – як коштів, так і енергії – не тільки посилюють відповідальність, але і мотивують на подальші кроки. Люди починають вірити, що їм під силу все змінити. Ось це формування нової ментальності – найцінніше в нашому досвіді", – зазначила Тетяна Оверина, директор з регіональної політики ДТЕК Енерго.

У свою чергу Дмитро Сахарук, виконавчий директор ДТЕК Енерго, зазначив: "Як лідер енергетичної галузі ДТЕК створив майданчик для діалогу і спільної роботи бізнесу, влади та суспільства. І готовий докладати максимум зусиль, включаючи фінансову підтримку, всебічну експертизу, організаційну допомогу, щоб допомогти регіонам знайти ті точки зростання, які дадуть їм максимальний економічний ефект. Ми чудово розуміємо, що під час кризи особливо вразливими виявилися мономіста, які залежать від одного підприємства як єдиного партнера і точки опори.

Очевидно, що процеси децентралізації, які почалися в країні, повинні послабити цю залежність, дати містам більше можливостей і перспектив. Ми чітко визначили для себе головну мету соціального партнерства – змінити менталітет людей. Тому що без активної ролі громад жодні реформи, жодні інвестиції не будуть ефективними".

Реклама

В обговоренні взяли участь представники Міністерства регіонального розвитку і ЖКГ, представники міжнародних донорів, глави 25 міст, селищ, районних рад та райдержадміністрацій територій діяльності ДТЕК. Цей захід став дев'ятим за рахунком із засідань ККСП, які проходять з 2010 року як мінімум раз на рік.

Виступи мерів

Павлоград, мер Анатолій Вершина:

"Павлоград – це промислове місто, центр Західного Донбасу. З 2007 року місто співпрацює з ДТЕК. У нас кажуть, що "містам присутності ДТЕК пощастило, тому що в них присутня ДТЕК". За роки співпраці компанія інвестувала в Павлоград 22,7 млн грн. Реалізована маса корисних проектів. Одним з найважливіших стало розширення реабілітаційного центру для дітей з розумовими та фізичними вадами. На Західному Донбасі 746 дітей, які потребують медико-соціальної реабілітації. Проблема полягала в тому, що кілька кімнат центру, які розташовані в дитячому садку, не могли забезпечити лікуванням та реабілітацією всіх, кому це необхідно. ДТЕК допоміг відремонтувати дитяче відділення спеціалізованої медико-санітарної частини №7, і на його базу був перенесений реабілітаційний центр. Тепер він приймає дітей з усього Західного Донбасу: проходити лікування тут можуть одночасно 50 дітей з органічними ураженнями нервової системи, порушеннями психіки та іншими розумовими та фізичними проблемами. Компанія інвестувала в проект 1 млн грн".

Віталій Тарєлкін, мер Тернівки (Дніпропетровська область):

Реклама

"З упевненістю можу сказати, що ДТЕК – це єдина компанія в Україні, яка інвестує стільки коштів на території свого розвитку. Тут сьогодні присутні в основному мономіста, Тернівка не виняток. З 30 тис. населення 9 тис. – працівники ДТЕК. Вони будувалися в 50-60-х роках. Тому всі будинки та інфраструктура на сьогодні вимагають дуже великих капітальних вкладень. Спільно з ДТЕК ми зробили великий крок для наших дітей – на 6,5 млн грн у всіх дошкільних установах, а їх 8 у місті, були замінені вікна, вхідні двері – температура в садах піднялась до 22-24,5 градусів навіть у найбільш морозні дні. Наступним етапом буде заміна великих вітражних вікон у всіх наших школах. Також 9 млн грн вклали в нашу котельню – довели її ККД до 92%. Замінили бойлери, котли. Заощадили 1,6 млн грн за рахунок економії вугілля. Завдяки ДТЕК у нас є і єдиний на Західному Донбасі скейт-парк. Близько 300 людей сьогодні активно займаються цим спортом, також до нас приїжджають позайматися, позмагатися й діти з інших міст – що нам дуже приємно".

Оксана Вінницька, мер Першотравенська (Дніпропетровська область):

В тренді
Рекорд з 2018 року: ціни на нафту вийшли на доковідний рівень

"Шахти – основні містоутворюючі підприємства в нашому місті, тому природно, що ДТЕК – наш головний партнер і підтримка. За останні 3 роки співпраці одним з найважливіших проектів став для нас ремонт у лікарні. Нашій лікарні 54 роки – за цей час там жодного разу не робився ремонт. За підтримки компанії ми почали капітальний ремонт терапевтичного відділення, була виконана величезна робота: замінено вікна та двері на енергоефективні, модернізовано системи тепло- і водопостачання, встановлена сучасна сантехніка, змонтовано енергозберігаюче електроосвітлення. У палатах встановлені перегородки і побудовані додаткові санвузли, у відділенні встановлено нові меблі. Першотравенська лікарня обслуговує не тільки 30 тис. жителів нашого міста, але і 15 тис. з прилеглих районів. Тепер якість медичних послуг для них значно покращилася".

Заварзін Олександр, мер м. Білицьке (Донецька область):

"Я хочу розповісти про один проект – робочі місця для переселенців. Він включав озеленення нашого міського парку, укладання плитки, благоустрій парку і роботу дитячих атракціонів. Потрібні були кошти на створення робочих місць для обслуговування атракціонів і обладнання, інвентар для парку. Проект фінансував частково ПРООН і частково ДТЕК. У місті з населенням до 10 тис. більше 1,5 тис. переселенців – це багато. Цей маленький проект дав нам можливість півроку (сезон для роботи атракціонів) працювати з дітьми-переселенцями, трохи відволікти їх від тих проблем, від яких вони поїхали. Ми дуже близько перебуваємо на лінії розмежування. Якось приїжджаємо спільно з ДТЕК подивитися, як переселенці живуть. А у нас є ЦЗФ Жовтнева, і там включається вібраційна система. І коли ми привезли дітям продуктові набори, і запрацювала ця система – діти впали на підлогу. Тому їм дуже важливо реабілітуватися і жити в мирних умовах – чому і допоміг наш проект".

Реклама

Володимир Гулик, перший заступник міського голови м. Бурштин (Івано-Франківська область):

"Ми з різних міст – від заходу до сходу, але проблеми у всіх однакові. І те, що я сьогодні багато разів чув від колег – "нам пощастило, нам пощастило" – так, нам теж пощастило: коли в 60-х роках побудували Бурштинську ТЕС і коли в 2011 році компанія ДТЕК і місто Бурштин підписали декларацію про соціальне партнерство. З цього часу почалося наше партнерство. В рамках стратегії співпраці останніх 3-х років компанія повністю виконала свої зобов'язання з фінансування, інвестувавши в наше місто 13 млн грн. Як завжди, хочеться похвалитися. З моєї точки зору, найкращим проектом було фінансування медицини – закупівля обладнання та ремонти для нашої центральної міської лікарні. Був закуплений лапароскоп, і вже проведено більше 100 операцій; електрокардіограф, аналізатор біохімічний, апарат для проведення штучної вентиляції легенів і багато іншого, проведено навчання лікарів на курсах. Був зроблений ремонт, придбано меблі, створена школа відповідального материнства. Вже 6 дітей народилися на новому акушерському кріслі. Відремонтовано операційну, дитяче відділення, замінено вікна в корпусах. Придбано реанімобіль. І родзинка – це проект "Телемедицина". Він не тільки проводить консультації для пацієнтів, але і влаштовує дистанційне навчання для лікарів".

Довідка

ДТЕК ЕНЕРГО – операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію і дистрибуцію електроенергії в структурі енергетичного холдингу ДПЕК. Генеральний директор ДТЕК ЕНЕРГО – Всеволод Старухін. Чисельність працівників ДТЕК ЕНЕРГО – 127 тисяч осіб.

У портфель активів ДТЕК ЕНЕРГО до видобутку вугілля, теплової генерації і дистрибуції електроенергії входять 31 шахта і 13 вуглезбагачувальних фабрик; 10 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю 18,6 ГВт; 5 підприємств з дистрибуції електроенергії, які обслуговують 5,2 млн клієнтів – фізичних та юридичних осіб.

ДТЕК – стратегічний холдинг, що здійснює управління трьома операційними компаніями з активами у вуглевидобутку, тепловій енергетиці і дистрибуції, а також в альтернативній енергетиці та у видобутку газу. Входить до складу фінансово-промислової групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов. Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

Відпуск електроенергії генеруючими підприємствами ДТЕК в 2014 році склав 47,8 млрд кВт∙год., з яких 651 млн кВт∙год забезпечила ВЕС, передача електроенергії по мережах – 53,8 млрд кВт∙год, видобуток вугілля – 37,1 млн тонн, видобуток природного газу – 752 млн куб.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти