Чи вмієте ви економити бензин – унікальний тест для водіїв

22 травня 2016, 09:00

Дмитро Капітун

Дізнайтеся, який ви водій: марнотрат або суперекономний професіонал

Всі знають: у двох водіїв на автомобілях однієї і тієї ж марки, на одному і тому ж відрізку шляху буде різна витрата палива. Ця різниця залежить від манери водіння і вміння вибудовувати свій маршрут. Пройдіть наш тест і визначте, чи вмієте ви водити свій автомобіль економно. А якщо ні, то що потрібно зробити, щоб навчитися цьому.

1. Ви любите поспати, тому вискакуєте з дому вранці в останній момент, а потім несете стрімголов по трасі.

2. У вас в запасі завжди є кілька варіантів маршрутів. Дізнавшись заздалегідь ситуацію з пробками, ви вибираєте найоптимальніший. Якщо ж бачите, що на всіх під'їздах до будинку затори, вважаєте за краще пересидіти застійний період в кафешці, ніж коротати час за "штурвалом" в пробках.

3. Ви – водій-гепард: любите обганяти, підрізати. Загалом, їздите так, щоб адреналін підвищувався не тільки у вас, але і у всіх учасників дорожнього руху. А дистанцію нехай тримають "чайники", які тільки нещодавно сіли за кермо.

4. Прізвище Плюшкін – це про вас. Чого тільки немає у вас в багажнику: і старий шланг, і ящик з пивом, і забута банку торішніх огірків.

5. Влітку ви любите прокотитися з вітерцем, щоб вікна були навстіж. І приємно, і економія, адже кондиціонер "жере" стільки палива. Якщо ще й музику включити на всю потужність – драйв забезпечений.

6. Ви регулярно заїжджаєте на СТО, навіть коли немає видимих проблем. Просто так, для профілактики.

7. Ви вмієте рахувати гроші, а тому знайшли кілька заправок з найнижчими цінами.

8. Ви настільки зрослися зі своїм автомобілем, що навіть в магазин в 10 хвилинах ходьби від будинку їздите на ньому
.

Реклама

КЛЮЧ ДО ТЕСТУ

Виотримуєтепобалу за кожнувідповідь"Так"напитання1,3,4,5,7,атакожзакожну відповідь"Ні"назапитання2,6,8.

Від 5 до 7 балів.Висупермарнотрат,якийдопускаєвсемислиміпомилки,що призводятьдоперевитратипалива.

Від 3 до 5 балів.Викеруєтедоситьекономно,алевамне вистачаєорганізованості.Виходьтенароботуранішенапівгодини,заїжджайтенаСТОдляпрофілактики-ібудевамекономія.

Реклама

Від 0 до 2 балів.Визнаєте,щонаобгонахшвидшене доїдеш,щодешевепаливоможевивестидвигунзладу тощо.Завдяки професіоналізмувамвдаєтьсявитрачатипаливооптимально.

ЯК ВАШ СТИЛЬ ВОДІННЯ ВПЛИВАЄ НА АППЕТИТИ АВТОМОБІЛЯ

ЗВИЧКА 1.Укожногоавтомобіляємежашвидкості,післяперевищенняякої витратапаливазростає.Вивчітьдокументаціюдонеї,атакождумкидосвідченихвласників,щобзрозуміти,наякій позначціспідометразакінчуєтьсяекономнийрежим.Особливоцеактуальнонатрасі,дерізницяу витратіміж,скажімо,90км/годі120км/годможестановити1-2літриібільше.Аце-економіяне менше20-40гривеньнакожній сотнікілометрів,іприцьомучаспоїздкизбільшитьсяне набагато.

ЗВИЧКА 2.Затори-не тількивтрачений час.Постійнірозгониізупинки,рухнапершій-другійпередачахшвидкоспустошуєбензобак.Апрактикапоказує,щонерідкодоситьвиїхатинапівгодинираніше,щобвстигнутипроскочитипотенційно"застійні"місця,яківідомікожномуводієві:мости,звуженнядоріг,ділянкизісвітлофорамиітранспортнірозв'язки.Подкорректируйтеграфік,використовуючинавігатор,який показуєпробкиіпрокладаємаршрутвоб'їздзаторів-івитратапаливавпаде.

ЗВИЧКА 3.Найбільше палива будь-який двигун витрачає при прискоренні. Добре, коли машина може показати "5 секунд до сотні", але максимальна динаміка по-справжньому потрібна тільки при обгонах, щоб якомога менше перебувати на зустрічній смузі. У місті ж немає сенсу прискорюватися, намагаючись випередити потік: все одно зупинитеся разом з іншими на наступному світлофорі. Крім того, дотримання дистанції – це не тільки один з визнаних способів убезпечити себе на дорозі. У щільному міському трафіку це нерідко дає можливість не сповільнюватися до повної зупинки при під'їзді до червоного світла світлофора. Та й в цілому дозволяє плавніше сповільнюватися і прискорюватися, а значить, менше відкривати форсунки.

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей
Реклама

Такожпотрібнорозуміти,щоза законамифізикиопірповітрязростаєпропорційноквадратушвидкості.Тобтоякщоавтоспоживаєблизько7-8лна100кмприпомірній швидкостіблизько80км/год,тонашвидкості100км/годйогоапетитзростевжедо9-9,5л,апри180км/годвонобуде"їсти"вже16-18лнасотню.Такщо"літати"не варто!

ЗВИЧКА 4.Кожні50кгдодаткової вагипризводятьдозбільшення витратипаливана3-5%.Якщоєнеобхідністьщосьперевозити,кращевикористовуватиаеробокси:їхформазводитьдомінімумуопіравтомобілязустрічному потокуповітря.

ЗВИЧКА 5.Витратапаливапід часрухумалолітражногоавтонашвидкості110км/годзвключенимкондиціонеромізакритимивікнамискладаєблизько8л.Аосьвідкритівікнапривимкненому"кондішеном"обійдутьсяв10,5л.Пояснюєтьсяцепросто:включений кондиціонер"гальмує"двигунменше,ніжаеродинамічний опірвідкритихвікон.

ЗВИЧКА 6.Зізнайтеся, чи багато водіїв, навіть досвідчених, регулярно стежать за тиском в шинах? На жаль, найчастіше він починає турбувати лише тоді, коли з'являються явні візуальні ознаки приспущеного колеса. Але їзда на спущених шинах різко збільшує не тільки витрата палива, а й знос самих шин. Варто перевіряти тиск в них мінімум двічі на місяць. Ще один приклад. Вартість фільтрів – повітряних, паливних, – всього кілька десятків гривень. Забитий брудом фільтр сам по собі призводить до збільшення витрати, але не це найнеприємніше: рано чи пізно від недостатнього очищення компонентів паливної суміші страждають форсунки. І тоді витрата збільшується вже істотно – і на паливо, і на чистку або заміну форсунок. Тому треба регулярно заїжджати на СТО для профдіагностики.

ЗВИЧКА 7.Оптовий продаж бензину і дизпалива ведеться в тоннах, а роздрібна – в літрах. Значить, чим нижче щільність продаваного бензину, тим більше літрів продасть АЗС з однієї тонни. Так, у нас за стандартами допускається щільність бензину 95-євро в діапазоні 720-775 кг/куб. м. У той же час з однієї тонни бензину з щільністю 775 кг/куб. м АЗС продасть 1290 л бензину, а з щільністю 720 кг/куб. м – 1390. І те, і інше допустимо по ГДОСТу, а заправкам вигідно продавати менш якісний бензин. Врахуйте, щільність бензину прямо пропорційна його теплоті згоряння, тобто прямо впливає на витрату палива автомобілем. Тому не женіться за більш дешевим паливом.

Реклама

ЗВИЧКА 8. "Нашілюдивбулочнунасвоємуавтоне їздять" -такможнаперефразувативідомуцитатуз "Діамантовоїруки".Сьогодніценедозволенарозкіш.

ЗАГАЛЬНА ПОРАДА.Щобпроаналізуватисвійсписоксправнадень,вистачитьпівгодини.Цепроста діядозволяєвирішуватипитання, які потребуютьпересуваннянаавтобільшкомплексно,уникаючиповторнихпоїздок.Авпоїздкахнатривалівідстаніможнаоб'єднуватисяздрузями,близькими,колегами-ітодівигодабудеочевидна.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти