ТОП-6 обманів в автосервісі і способи їх уникнути

"Майстри" катаються на клієнтських авто і люблять знаходити неіснуючі проблеми

Обслуговування та ремонт автомобіля – недешеве задоволення. Автовласники, заїжджаючи на станцію техобслуговування, вже морально готові понести витрати і, на жаль, іноді недобросовісні працівники сервісу цим успішно користуються. Як уникнути обману на СТО і не заплатити за неіснуючі роботи?

РЕПУТАЦІЯ, ФОРУМИ І ОДОМЕТР

Реклама

Обслуговувати автомобіль краще в одному місці – постійними клієнтами і станції, і майстри завжди дорожать. А перед зверненням на сервіс краще вивчити проблему заздалегідь на форумах власників автомобілів певної марки і моделі – в інтернеті таких повно. Там же, як правило, є відгуки про СТО, починаючи з офіційного сервісу і закінчуючи "гаражними" майстрами.

Віддаючи машину в ремонт на кілька днів, обов'язково запишіть показання одометра – бувають випадки, коли співробітники СТО використовують клієнтські авто в своїх цілях. З цієї ж причини відповідайте категоричною відмовою на прохання залишити майстру документи на автомобіль: казки про можливі перевірки поліції можна пропускати повз вуха.

ОБОВ'ЯЗКОГО ПРИЙДІТЬ НА ДІАГНОСТИКУ

Реклама

Більшість обманів під час позапланових ремонтів беруть свій початок ще на стадії діагностики автомобіля. Часто на станції техобслуговування клієнта намагаються не пустити в зону ремонту, аргументуючи це правилами техніки безпеки. Але якщо автовласник прийшов в ремонтне приміщення разом з майстром-приймальником, йому зазвичай роблять виняток і особливо не перешкоджають. Присутність клієнта при діагностиці не виключить, але ускладнить найбільш поширений обман на автосервісі: виявлення неіснуючих несправностей плюс до реальних. Адже навіть незначна вигадана несправність дає можливість "заробити" від кількох сотень до кількох тисяч гривень і на вартості деталі, і на "роботі" з її заміниі.

ЯК УНИКНУТИ. Обов'язково будьте присутніми під час проведення діагностики автомобіля. Правда, тут є одне "але": власнику варто хоч трохи розбиратися в його пристрої. Адже майстер в лічені секунди оцінить рівень знань. Тому, якщо про пристрій авто і його технічному обслуговуванні власник не має навіть базових уявлень, йому варто хоча б не погоджуватися відразу на запропонований список робіт. Можливо, поїздка на іншу станцію техобслуговування або звернення до знайомих, перевірених фахівців прояснить ситуацію і помітно зменшить витрати на ремонт.

ЗАПЧАСТИНИ КУПУЙТЕ САМІ

Реклама

Нерідко після діагностики майстри пропонують власнику самим придбати необхідні для ремонту деталі. Добре, якщо мова йде про офіційний сервіс або перевірених часом майстрів. Якщо ж ні – варто задуматися: вартість і якість однієї і тієї ж запчастини можуть відрізнятися на порядок.

Встановлюючи дешеві аналоги фірмових деталей, "майстер" вбиває відразу двох зайців – в його кишені осідає різниця у вартості (адже клієнт платить за хорошу деталь), а ресурс запчастини свідомо невисокий – значить, є шанси, що клієнт швидше приїде з такою ж проблемою. А недовговічність запчастини завжди можна списати на погані дороги, неякісне паливо і масу інших чинників.

ЯК УНИКНУТИ. Купувати запчастини самим в перевірених магазинах, віддаючи перевагу якісній продукції і не ганяючись за дешевизною.

ОФОРМЛЕННЯ, ПЕРЕВІРКА І ПОГРОЗА СУДУ

Перш ніж поставити свій підпис в акті виконаних робіт, варто переконатися, що вони зроблені повністю. Завжди потрібно вимагати документальне підтвердження виконаного. Правильно оформлені документи в разі несумлінного ремонту або обману дають шанс довести свою правоту в спілкуванні з керівництвом сервісної станції або, в крайньому випадку, в суді. Правда, якщо зважитеся вступати в тяжби, будьте готові витратити багато часу. Якщо впевнені, що обман таки був, вам спочатку треба написати претензію з викладом ситуації і відправити керівництву СТО рекомендованим листом з повідомленням. Відреагувати вони повинні протягом 14 днів. Якщо відповіді немає або вона вас не влаштувала, можна складати позов до суду.

ТРИ ГОЛОВНИХ ОБМАНИ НА СТАНЦІЯХ

На жаль, нерідкі випадки обману клієнтів при елементарних планових технічних роботах – зокрема, при заміні масла і свічок запалювання. Найчастіше через шахраїв страждають дівчата і водії з невеликим стажем.

МАСЛО

Моторне масло, тим більше гарне, коштує недешево. Тому недобросовісний "майстер" замість повної заміни може лише поміняти фільтр і долити свіжого. Ще один варіант обману – заміна масла на більш дешеве. Наприклад, клієнт платить за "синтетику", а йому заливають "напівсинтетику", вартість якої в півтора рази менше. Різниця, яка становить сотні гривень, йде в кишеню "майстру".

ЯК УНИКНУТИ. Не полінуйтеся після заміни власноруч витягнути щуп і перевірити не тільки рівень масла, але і його прозорість. Відрізнити на вигляд нове масло від злегка розведеного старого зможе навіть недосвідчений автомобіліст.

Масло краще придбати заздалегідь, привезти з собою на заміну і проконтролювати, щоб в двигун залили саме його і в тому обсязі, який рекомендований виробником автомобіля.

До речі, все сказане вище стосується не тільки моторного масла. Точно так само можуть обдурити при заміні масла в трансмісії – коробці передач, провідному мосту. Гарне трансмісійне масло коштує ще дорожче моторного, тому спокуса у горе-майстрів велика. А, за великим рахунком, це стосується, хоч і в меншому ступені, всіх технічних рідин.

СВІЧКИ

Нерідко при найменшій нестабільності роботи двигуна клієнту настійно рекомендують поміняти свічки запалювання. Новачки або ті водії, які не хочуть вникати в подробиці, на це клюють, і через 10 хвилин їдуть задоволені, розщедрившись на новий комплект свічок і роботу по заміні. Обман же може полягати в тому, що "майстер" замість заміни просто прочистить старі свічки і злегка відрегулює зазор. У більшості випадків цього вистачає, щоб двигун став працювати стабільно і проїхав на старих свічках ще кілька тисяч кілометрів.

ЯК УНИКНУТИ. Знати і дотримуватися термінів планової заміни свічок, зазначених в документації, а також бути присутнім при заміні.

КОРОБКА ПЕРЕДАЧ

Ще один поширений і підступний спосіб обману – це псевдоремонт коробки передач. При заміні масла в її піддон недобросовісний майстер непомітно кидає трохи металевої тирси, після чого показує це власнику як аргумент на користь ремонту. А ремонт коробки передач – дороге "задоволення", адже вже за її зняття і наступне встановлення доведеться віддати чималі гроші, не кажучи вже про запчастини і роботи.

ЯК УНИКНУТИ. Найкраще бути присутнім при заміні масла – навряд чи хтось ризикне підкидати щось при власнику.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
57,36
56,30
52,66
25,59
57,49
54,99
52,01
24,98
58,05
57,61
49,56
27,54
59,00
57,00
51,90
26,23
59,09
57,29
55,09
27,48
61,88
59,41
55,49
27,66
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,79
25,21
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

65088.12

Dogecoin (DOGE)

0.12

Ethereum (ETH)

3479.52

Litecoin (LTC)

72.59

Ripple (XRP)

0.49

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти