ТОП-6 обманів в автосервісі і способи їх уникнути

14 травня 2016, 11:00

Дмитро Капітун

"Майстри" катаються на клієнтських авто і люблять знаходити неіснуючі проблеми

Обслуговування та ремонт автомобіля – недешеве задоволення. Автовласники, заїжджаючи на станцію техобслуговування, вже морально готові понести витрати і, на жаль, іноді недобросовісні працівники сервісу цим успішно користуються. Як уникнути обману на СТО і не заплатити за неіснуючі роботи?

Реклама

РЕПУТАЦІЯ, ФОРУМИ І ОДОМЕТР

Обслуговувати автомобіль краще в одному місці – постійними клієнтами і станції, і майстри завжди дорожать. А перед зверненням на сервіс краще вивчити проблему заздалегідь на форумах власників автомобілів певної марки і моделі – в інтернеті таких повно. Там же, як правило, є відгуки про СТО, починаючи з офіційного сервісу і закінчуючи "гаражними" майстрами.

Віддаючи машину в ремонт на кілька днів, обов'язково запишіть показання одометра – бувають випадки, коли співробітники СТО використовують клієнтські авто в своїх цілях. З цієї ж причини відповідайте категоричною відмовою на прохання залишити майстру документи на автомобіль: казки про можливі перевірки поліції можна пропускати повз вуха.

ОБОВ'ЯЗКОГО ПРИЙДІТЬ НА ДІАГНОСТИКУ

Реклама

Більшість обманів під час позапланових ремонтів беруть свій початок ще на стадії діагностики автомобіля. Часто на станції техобслуговування клієнта намагаються не пустити в зону ремонту, аргументуючи це правилами техніки безпеки. Але якщо автовласник прийшов в ремонтне приміщення разом з майстром-приймальником, йому зазвичай роблять виняток і особливо не перешкоджають. Присутність клієнта при діагностиці не виключить, але ускладнить найбільш поширений обман на автосервісі: виявлення неіснуючих несправностей плюс до реальних. Адже навіть незначна вигадана несправність дає можливість "заробити" від кількох сотень до кількох тисяч гривень і на вартості деталі, і на "роботі" з її заміниі.

ЯК УНИКНУТИ. Обов'язково будьте присутніми під час проведення діагностики автомобіля. Правда, тут є одне "але": власнику варто хоч трохи розбиратися в його пристрої. Адже майстер в лічені секунди оцінить рівень знань. Тому, якщо про пристрій авто і його технічному обслуговуванні власник не має навіть базових уявлень, йому варто хоча б не погоджуватися відразу на запропонований список робіт. Можливо, поїздка на іншу станцію техобслуговування або звернення до знайомих, перевірених фахівців прояснить ситуацію і помітно зменшить витрати на ремонт.

ЗАПЧАСТИНИ КУПУЙТЕ САМІ

Нерідко після діагностики майстри пропонують власнику самим придбати необхідні для ремонту деталі. Добре, якщо мова йде про офіційний сервіс або перевірених часом майстрів. Якщо ж ні – варто задуматися: вартість і якість однієї і тієї ж запчастини можуть відрізнятися на порядок.

Встановлюючи дешеві аналоги фірмових деталей, "майстер" вбиває відразу двох зайців – в його кишені осідає різниця у вартості (адже клієнт платить за хорошу деталь), а ресурс запчастини свідомо невисокий – значить, є шанси, що клієнт швидше приїде з такою ж проблемою. А недовговічність запчастини завжди можна списати на погані дороги, неякісне паливо і масу інших чинників.

Реклама

ЯК УНИКНУТИ. Купувати запчастини самим в перевірених магазинах, віддаючи перевагу якісній продукції і не ганяючись за дешевизною.

ОФОРМЛЕННЯ, ПЕРЕВІРКА І ПОГРОЗА СУДУ

Перш ніж поставити свій підпис в акті виконаних робіт, варто переконатися, що вони зроблені повністю. Завжди потрібно вимагати документальне підтвердження виконаного. Правильно оформлені документи в разі несумлінного ремонту або обману дають шанс довести свою правоту в спілкуванні з керівництвом сервісної станції або, в крайньому випадку, в суді. Правда, якщо зважитеся вступати в тяжби, будьте готові витратити багато часу. Якщо впевнені, що обман таки був, вам спочатку треба написати претензію з викладом ситуації і відправити керівництву СТО рекомендованим листом з повідомленням. Відреагувати вони повинні протягом 14 днів. Якщо відповіді немає або вона вас не влаштувала, можна складати позов до суду.

ТРИ ГОЛОВНИХ ОБМАНИ НА СТАНЦІЯХ

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

На жаль, нерідкі випадки обману клієнтів при елементарних планових технічних роботах – зокрема, при заміні масла і свічок запалювання. Найчастіше через шахраїв страждають дівчата і водії з невеликим стажем.

Реклама

МАСЛО

Моторне масло, тим більше гарне, коштує недешево. Тому недобросовісний "майстер" замість повної заміни може лише поміняти фільтр і долити свіжого. Ще один варіант обману – заміна масла на більш дешеве. Наприклад, клієнт платить за "синтетику", а йому заливають "напівсинтетику", вартість якої в півтора рази менше. Різниця, яка становить сотні гривень, йде в кишеню "майстру".

ЯК УНИКНУТИ. Не полінуйтеся після заміни власноруч витягнути щуп і перевірити не тільки рівень масла, але і його прозорість. Відрізнити на вигляд нове масло від злегка розведеного старого зможе навіть недосвідчений автомобіліст.

Масло краще придбати заздалегідь, привезти з собою на заміну і проконтролювати, щоб в двигун залили саме його і в тому обсязі, який рекомендований виробником автомобіля.

До речі, все сказане вище стосується не тільки моторного масла. Точно так само можуть обдурити при заміні масла в трансмісії – коробці передач, провідному мосту. Гарне трансмісійне масло коштує ще дорожче моторного, тому спокуса у горе-майстрів велика. А, за великим рахунком, це стосується, хоч і в меншому ступені, всіх технічних рідин.

СВІЧКИ

Нерідко при найменшій нестабільності роботи двигуна клієнту настійно рекомендують поміняти свічки запалювання. Новачки або ті водії, які не хочуть вникати в подробиці, на це клюють, і через 10 хвилин їдуть задоволені, розщедрившись на новий комплект свічок і роботу по заміні. Обман же може полягати в тому, що "майстер" замість заміни просто прочистить старі свічки і злегка відрегулює зазор. У більшості випадків цього вистачає, щоб двигун став працювати стабільно і проїхав на старих свічках ще кілька тисяч кілометрів.

ЯК УНИКНУТИ. Знати і дотримуватися термінів планової заміни свічок, зазначених в документації, а також бути присутнім при заміні.

КОРОБКА ПЕРЕДАЧ

Ще один поширений і підступний спосіб обману – це псевдоремонт коробки передач. При заміні масла в її піддон недобросовісний майстер непомітно кидає трохи металевої тирси, після чого показує це власнику як аргумент на користь ремонту. А ремонт коробки передач – дороге "задоволення", адже вже за її зняття і наступне встановлення доведеться віддати чималі гроші, не кажучи вже про запчастини і роботи.

ЯК УНИКНУТИ. Найкраще бути присутнім при заміні масла – навряд чи хтось ризикне підкидати щось при власнику.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти