Як поставити автомобіль на облік: вартість та інші тонкощі

28 травня 2015, 04:43

За їзду на незареєстрованому авто можуть оштрафувати на 510 грн і навіть засудити до громадських робіт

Автомобіль купують для того, щоб ним користуватися. Без номерів, які видаються при реєстрації автомобіля, цього зробити неможливо, передає УкрАвтоПортал.

Реклама

Для чого ставити машину на облік

У законодавстві України про це чітко прописано в ст. 121 ч. 6. Якщо водій керує незареєстрованим або неперереєстрованим транспортним засобом, то він зобов'язаний виплатити штраф у розмірі від 170 до 255 гривень. До того ж, якщо залучення за ч. 6. повториться, то штраф збільшується – тепер водій викладе від 255 до 510 гривень. Крім цього, автомобілісту можуть прописати громадські роботи строком від 30 до 40 годин з оплатним вилученням транспортного засобу.

Ціна питання

Багатьох автомобілістів цікавить вартість постановки автомобіля на облік. Залежно від того, який автомобіль ви реєструєте, існує різний порядок зборів. Зазначимо, що уряд України з 1 січня 2015 року скасував збір за первинну реєстрацію автомобілів. Більше року тому уряд також скасував плату у Пенсійний фонд для б/у машин, вже зареєстрованих в Україні. А плата в ПФ при першій реєстрації стала регульованою й отримала різну процентну класифікацію залежності від ціни автомобіля.

Реклама

Якщо ви реєструєте новий автомобіль

• Спочатку сплачується збір у Пенсійний фонд. Сума цього збору безпосередньо залежить від вартості авто. Якщо машина коштує до 200 970 гривень, то в пенсійний фонд доведеться віддати 3% від ціни авто. Якщо машина коштує від 200 970 грн. до 353 200 грн., віддаємо 4%. Якщо ТЗ коштує більше ніж 353 200 грн., то в Пенсійний фонд піде 5% вартості машини.

• Наступний крок: послуги ДАІ, що включають видачу номерних знаків, бланків свідоцтва про реєстрацію і техпаспорта. Для транспортних засобів, вироблених в Україні, ця сума дорівнює 621,63 грн., для іноземного транспорту – 659,15 грн.

• І, нарешті, комісія банку.

Якщо ви реєструєте автомобіль, привезений з-за кордону і який був у вжитку

Реклама

• Спочатку сплачується збір у Пенсійний фонд. Сума цього збору безпосередньо залежить від вартості авто. Якщо машина коштує до 200 970 гривень, то в пенсійний фонд доведеться віддати 3% від ціни авто. Якщо машина коштує від 200 970 грн. до 353 200 грн., віддаємо 4%. Якщо ТЗ коштує більше ніж 353 200 грн., то в Пенсійний фонд піде 5% вартості машини.

• Наступний крок: послуги ДАІ, що включають видачу номерних знаків, бланків свідоцтва про реєстрацію і техпаспорта. Для транспортних засобів, вироблених в Україні, ця сума дорівнює 621,63 грн., для іноземного транспорту – 659, 15 грн.

• Рекомендована, хоч і не обов'язкова експертиза. Коштуватиме вона залежно від МРЕВ. До цієї суми додається роздрук результатів на бланку вартістю 54,36 грн.

• І, нарешті, комісія банку.

Якщо ви перереєструєте автомобіль, який раніше зареєстрований в Україні і був у використанні

Реклама

• Оформлення в ДАІ з видачею номерних знаків, бланків свідоцтва про реєстрацію і техпаспорта. Для транспортних засобів, вироблених в Україні, ця сума дорівнює 621,63 грн., для іноземного транспорту – 659,15 грн.

• Рекомендована, хоч і не обов'язкова експертиза. Коштуватиме вона залежно від МРЕВ. До цієї суми додається роздрук результатів на бланку вартістю 54,36 грн.

Документи, необхідні для постановки автомобіля на облік

Знову-таки, залежно від стану і походження автомобіля, необхідні різні документи. В Україні найбільш поширена купівля автомобіля "з рук", тому спочатку розповімо про перелік документів, необхідних при перереєстрації автомобіля.

Отже, якщо ви перереєструєте автомобіль, раніше зареєстрований в Україні і який був у використанні

• Спочатку потрібно представити документ, який робить покупку авто законною. Таким є довідка-рахунок. При її оформленні на звороті вказується результати акта оцінки автомобіля з внесеними даними сертифіката оцінювача. Без цієї позначки вам можуть відмовити в реєстрації авто.

• Потім майбутній власник повинен надати паспорт та ідентифікаційний код.

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому

• Далі у МРЕВ пред'являють старий техпаспорт і облікову картку (виписку про зняття машини з обліку).

• Нарешті, ви повинні віддати червоні транзитні номери, які отримали при знятті ТЗ з обліку.

Тепер перейдемо до документів від водіїв, чиї автомобілі або з салону, або привезені на реєстрацію з-за кордону. Обов'язковими для обох цих категорій будуть паспорт та ідентифікаційний код майбутнього власника транспорту. У разі якщо машина зареєстрована на підставі нотаріально засвідченої довіреності, потрібно обов'язково надати в МРЕВ оригінал документа. У комплект документів також входить заява про постановку автомобіля на облік.

Тепер розглянемо додаткові документи, необхідні при реєстрації нового автомобіля

• По-перше, ви зобов'язані подати довідку-рахунок із автосалону. Цей документ узаконює вашу покупку.

• Потім, червоні транзитні номери, видані вам в автосалоні.

• Якщо автомобіль вітчизняного виробництва, то вам потрібно віддати акт прийому-передачі машини. В цьому акті одержувач вказує або салон, в якому куплений автомобіль, або дистриб'ютора, який поставляє машини автосалону за договором. Останній документ – копія сертифіката відповідності з автосалону, завірена печаткою.

• Якщо автомобіль куплений за кордоном і він іноземного виробництва, то в МРЕВ ви приносите копію митної декларації з митною печаткою. Там ви вказуєте або автосалон, де відбулася купівля авто, або постачальника, з яким у салону оформлений дилерський договір. Також ви зобов'язані подати оригінал сертифіката відповідності на машину. Якщо ж автосалоном сертифікувалася ціла партія автомобілів, то можна подавати копію сертифіката.

Тепер розповімо про додаткові документи у разі реєстрації автомобіля, привезеного з-за кордону, і який вже використовувався

• По-перше, потрібно представити повний пакет іноземних документів про реєстрацію. До нього входять свідоцтво про реєстрацію, технічний паспорт тощо, а так само номерні знаки авто, номер кузова, двигуна та шасі. До цих документів додається їх офіційний переклад, завірений печаткою фірми-перекладача.

• По-друге, необхідні номери на автомобіль тієї держави, з якої він завезений. Вони повинні збігатися із зазначеними номерними знаками в документах.

• По-третє, ви повинні дати копію митної декларації з митною печаткою. Одержувач вказує особу, на яку буде зареєстровано ТЗ.

• По-четверте, у вас повинен бути оригінал сертифіката відповідності на машину. Де можна зареєструвати машину.

Сьогодні українське законодавство дозволяє реєструвати автомобіль у найближчому МРЕВ. Раніше таке задоволення було неможливим, і машину ставили на облік тільки за місцем прописки покупця. До того ж, якщо продавець і покупець живуть в одній області або регіоні, то вони можуть переоформляти автомобіль зі збереженням номерів. Це прискорить процес і трохи здешевить його. Якщо ж ви з продавцем живете в різних регіонах, то працівники МРЕВ зобов'язані надіслати запит на старе місце реєстрації машини. На відповідь співробітників іншого відділення МРЕВ законодавчо відведено термін у 10 днів.

Тонкощі постановки автомобіля на облік

• Обов'язково вказуйте співвласника (якщо плануєте такого) у письмовій заяві. Тоді його вкажуть у графі з особливими відмітками у Свідоцтві про реєстрацію.

• Якщо ви плануєте дозволити керування автомобілем двом родичам, то так само вкажіть їх в заяві. Їхні прізвища з'являться в графі з особливими відмітками. При цьому не забудьте взяти з собою в МРЕВ копії документів, що підтверджують родинні зв'язки.

• Якщо автомобіль переобладнано, наприклад, працює на газовому паливі, то при постановці його на облік у вас зажадають акт технічної експертизи або сертифікат відповідності з випробувальної лабораторії, яка має на це права і повноваження.

• Якщо у вас є штрафи за порушення ПДР, то вам все одно дозволять поставити машину на облік.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти