Україна 15 червня запускає авіасполучення: хто і куди зможе полетіти (інфографіка)

13 червня 2020, 07:27

Віталій Андронік Віталій Андронік

Два українських аеропорти потрапили до списку аеропортів з високим ризиком зараження коронавірусом

Україна 15 червня запускає міжнародне авіасполучення. Однак мандрівники не зможуть полетіти. Більшість країн залишає обмеження для в'їзду.

Реклама

Куди і на яких умовах можуть в'їхати українці, розбирався сайт "Сьогодні".

На яких умовах українці можуть потрапити до Європи

Країни Європи залишаться закриті для більшості українців до липня. Єврокомісія 11 червня ухвалила механізм, який регулює допуск на територію країн ЄС і Шенгенської зони громадян третіх держав. Заборона на туристичні поїздки іноземців, яка повинна була завершитися 15 червня, продовжена до 30 червня.

Поки українці можуть в'їхати до країн Європи, якщо:

  • мають близького родича, який є громадянином країни;

  • Реклама

    мають дозвіл на проживання або роботу;

  • їдуть на сезонну роботу та можуть підтвердити це документом.

Такі ж правила залишаються в Грузії, Вірменії, Азербайджані, Молдові.

Є кілька країн, які не закривали кордон і авіасполучення.

Реклама

Білорусь дозволяє іноземцям в'їжджати, але потрібно провести 14 днів на самоізоляції.

Велика Британія теж не забороняла авіаперельоти. Перед поїздкою треба заповнити онлайн форму, вказати контактні дані та місце самоізоляції. Після прибуття потрібно самоізолюватись на 14 днів. За порушення обсервації штраф 1000 фунтів стерлінгів (більше 33 тис. грн).

Ірландія – після прибуття потрібно заповнити спеціальну форму з контактними даними і провести 14 днів на самоізоляції.

Німеччина заборони на перельоти не встановлювала. Однак є обмеження для громадян деяких країн. Так, в країну можуть потрапити тільки громадяни ЄС, члени сім'ї громадянина Німеччини, працівники місцевих підприємств. Після приїзду – 14 днів самоізоляції. За порушення карантину – штраф до 25 тис. євро.

До Чехії можуть потрапити українці з візою D або якщо є дозвіл на проживання у країнах ЄС. Для мандрівників країна закрита.

Реклама

Для туристів країни почнуть відкривати кордони з 1 липня. Поки Україна домовилася з Грузією і Туреччиною про відновлення авіасполучення з наступного місяця. У Міністерстві закордонних справ України повідомляють, що переговори також тривають з Азербайджаном, Болгарією, Кіпром і Грецією.

З ким Україна відкриє авіасполучення

Україна збирається відновити міжнародне сполучення з 15 червня. Швидше за все, це будуть країни, які і не забороняли перельоти.

"Коли Україна зніме обмеження, то з'явиться можливість літати до країн, що не встановлювали заборони на перельоти. Наприклад, це Велика Британія. Озвучувалися плани відновлення польотів з Німеччиною, поки тривають переговори. І активно намагаються відновити авіасполучення Туреччина, Єгипет. Але, швидше за все, вони не будуть в першому етапі", – говорить авіаексперт Богдан Долінце.

Українські та іноземні авіакомпанії з 15 червня заявили про готовність почати міжнародні рейси з України до Австрії, Ізраїлю, Латвії, Нідерландів, Німеччини, Швейцарії, Польщі, Угорщини, Португалії, Данії, Греції, Литви, Словаччини, Естонії та Великої Британії, прокоментували сайту "Сьогодні" у Державній авіаційній службі України.

"Водночас, заявка на виконання польоту не гарантує виконання рейсу. Перелік країн, до яких буде відновлене міжнародне авіасполучення буде залежати від зняття обмежень на виконання польотів іншими країнами світу", – зазначили у Державіаслужбі.

Відомо, що МОЗ створює "червоний" і "зелений" список країн. "Червона" зона – це країни, з яких будуть прибувати туристи або інші громадяни, де епідситуація гірша, ніж в Україні. "Зелена" зона – це країни, де ситуація така ж або краще.

З "червоної" зони пасажири будуть направлятися на самоізоляцію на 14 днів після перетину кордону. Прибулі з "зеленої" зони зможуть не проходити самоізоляцію. В обох випадках обов'язковою умовою буде наявність медичної страховки, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на пресбрифінгу 10 червня.

За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, країни ЄС відновлять авіасполучення з іншими державами з 1 липня. Однак за умови, що країна, з якої прилітає пасажир, буде відповідати епідеміологічним критеріям.

"Зазначені критерії ще не затверджені на рівні ЄС. Але те, що ми знаємо у співпраці з нашими дипломатами: розглядається показник 40 активних випадків на 100 тисяч населення. Сьогодні в Україні такий показник становить 33 на 100 тисяч населення. Тобто Україна потрапить, якщо Євросоюз прийме норму в 40 на 100 тисяч населення ", – розповів Ляшко.

Але факт, що аеропорти в Чернівцях і Києві потрапили до списку Європейського агентства авіаційної безпеки як аеропорти з високим ризиком передачі коронавірусної інфекції, може впливати на рішення країн відкривати авіасполучення з Україною чи ні.

Уряд 12 червня відкрив пункти пропуску в аеропортах і дозволив в'їзд для іноземців. В країну можуть потрапити іноземці, які не є громадянами країн із значним поширенням COVID-19 і не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів.

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, з 15 червня українців готові приймати Албанія і США без обмежень на кордоні. Британія з дотриманням карантину на 14 днів. Туреччина – без обмежень на кордоні, але з тестуванням після прибуття. З 27 червня Туніс дозволить авіасполучення з Україною з необхідністю пройти тестування після прибуття.

Зростання захворюваності може залишити українців без подорожей

Є країни, які заборонили вже в'їзд громадянам України. Це пов'язано з високими показниками захворюваності у країні. Наприклад, Латвія заборонила польоти до країн, де захворюваність перевищує 25 осіб на 100 тис. населення. В Україні цей показник становить 33 особи на 100 тис. населення. Такий же критерій прийняла Чорногорія, яка відкрила кордон для 100 країн, і України в цьому списку немає.

Новий порядок Єврокомісії про відкриття кордонів для третіх країн передбачає постійне оновлення "зеленого списку" третіх країн. У нього будуть включати держави, в яких рівень захворюваності менший або знаходиться на рівні, який в середньому в ЄС.

"Якщо ми говоримо про польоти з України в ЄС, то в Європі розглядають різні дати поновлення польотів. Рішення по Україні, швидше за все, буде прийматися додатково, на підставі даних про поширення коронавірусу. Як ми бачимо, країни Європи не довіряють даним, які публікують у Східній Європі. Це ще пояснюється і тим, що аеропорти у Києві та Чернівцях віднесені до аеропортів з підвищеним ризиком поширення коронавірусу. Ці фактори будуть враховуватися при ухваленні рішення", – говорить Богдан Долінце.

В порядку Єврокомісії йдеться, що основними критеріями для відкриття кордону будуть:

  • кількість нових інфекцій на 100 000 населення;
  • тенденція до зростання захворюваності;
  • спільна робота країни з COVID-19 з урахуванням інформації про тестування, спостереження за хворими, відстеження контактів, стримування вірусу, лікування та звітність.

Чи варто вже купувати авіаквиток

Деякі авіакомпанії вже відкрили продаж квитків з України на 15-17 червня до Польщі, Німеччини, Великої Британії, Угорщини, Латвії та інші країн, які ще не підтвердили відновлення авіасполучення з Україною. При цьому авіакомпанії не вказують, що перельотом, наприклад, з київського аеропорту "Бориспіль" до Амстердаму можуть скористатися громадяни ЄС і українці з правом на проживання в Нідерландах, а не всі бажаючі.

Така ситуація вже була у квітні, коли авіаперевізники почали продавати квитки на травень, до того, як уряди ухвалили рішення про продовження карантину. Насправді, ризик, що перельоти не запустять, зберігається і зараз, впевнений Долінце.

"Компанії самі не знають, чи будуть польоти, і влада не дає чіткого сигналу, до яких країн відновлять авіасполучення. Але й авіакомпанії не можуть відкрити продаж квитків за короткий період. Щоб продати всі місця в літаку потрібен місяць. Тому авіакомпанії намагаються продавати квитки наперед. Разом з тим, вони вивчають попит на напрямку. Ну, і звичайно, зараз авіакомпанії мають потребу у фінансах і якщо вони бачать можливість продати квитки, то роблять це. А якщо політ скасовується, то гроші не повертають, а пропонують пасажиру перенести квиток на іншу дату або змінюють на сертифікати, який можна використовувати протягом року", – говорить Долінце.

Нагадаємо, Україна минулого тижня відновила внутрішнє авіасполучення. 5 червня через аеропорт "Бориспіль" вирушили два авіарейси – до Дніпра й Одеси. При цьому, на в'їзді до аеропорту розташований контрольно-пропускний пункт Національної поліції, на якому поліцейські проводять температурний скринінг.

Разом з тим столичний аеропорт "Київ" обіцяє відновити свою роботу з 16 червня. На сайті аеропорту зазначається, що вже кілька авіакомпаній оголосили про запуск маршрутної сітки як всередині України, так і до країн ЄС.

Всі подробиці в спецтемі Адаптивний карантин в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти