Чим загрожує Україні заборона поїздів і автобусів в Росію

12 серпня 2018, 07:18

Марія Пирогова

Економіка недорахується мільярдів, а народ пересяде на попутки

Владазновузаговорилапро повне закриттятранспортного сполученняУкраїнизРосією.Чиновникипогрожуютьзаборонитине тількипасажирськіпотягидокраїни-агресора,алещеіавтобуси.

Відмовитисявідсполучення міжУкраїноюіРосієюхотілищевминуломуроці.Алетодідалідекларативнихзаявсправа не пішла.Заразвурядіозвучуютьбільшконкретніпропозиції
.

Реклама

"Ми розглядаємо варіант закриття залізничного сполучення з Москвою", — заявиввпонеділок міністрінфраструктуриВолодимирОмелян.

Пізнішевінуточнив,щоініціативапокине торкнетьсявантажнихперевезень,апропозиціївідомствавжечекаютьрозглядувКабміні.ІдеюОмелянапідтримавіпершийзампредставникапрезидентаУкраїнивКримуІзетГданов.

"Припинення залізничногосполучення зокупантом-правильнерішенняМінінфраструктури,такожнеобхідноневідкладнорозглянутиприпиненняавтобусного сполучення",-написаввінусвоємуFacebook.УМінінфраструктуриідеюпокине прокоментували.

Експертисумніваютьсявдоцільностітакихініціатив.ПолітологРусланБортниквважає,щоймовірністьперекриттяпасажирського сполученняміжкраїнамивисока,іпов'язуєцезнаближенням виборів,однакзазначає,щоцезгубновідіб'єтьсянаекономіці.

"Заборонатількипоїздівбудевигідноюдляавтобуснихіавтоперевізників.Аякщозаборонятьіте й інше,товплюсібудеБілорусь-вонаотримаєчастинунашоготранзиту,-вважаєБортникідодає:-ЧастиназаробітчанзалишатьсявРосіїіперестаненадсилатисюдигроші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Укрзалізниця"втратитьвід1,5до2,5 млрдгрнврік.Росіяжякконтрсанкціюможеввестиобмеженнянанашітоварніперевезення-цезбиткивдесяткимільярдівгривень".Крімтого,за словамиБортника,міжнародніпартнери незрозуміють,навіщомипровокуємоконфлікт.
Транспортніексперти,всвоючергу,впевнені,щозаборонаніякне зменшитьпасажирооборот.

"Міжкраїнамивелика кількістькультурнихтасімейнихзв'язків,багато хто їздитьтудиназаробітки",-пояснивдиректорЦентрутранспортнихстратегійСергійВовкізазначив,щозмінитьсялогістика.

"Людипересядутьнаавтобусивприкордоннихрегіонах,іншібудутьлітатизКиєвавМосквузпересадкоювМінську",-розповівфахівець
.

Реклама

Попитнаавтобусніпоїздкивикличеізростанняціннаних-не завждивиправданий.

"Автобусніперевезеннянабагатоменшконтрольованіічастовтіні,забезпечититамконтрольідотриманнястандартів,втомучислінормбезпеки,дужепроблематично",-говоритьВовк.

Авсоцмережахкористувачіговорять,щопересядутьнапопуткиівсеоднобудутьїздитивРФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В Росію їздить кожен десятий

У той же час наш народ відвідує Росію досить часто. За даними Держслужби статистики, в минулому році туди з'їздили понад 4 млн українців. Це 16,5% від загального числа подорожуючих за кордон. Найчастіше наші співвітчизники відвідували тільки Польщу (10 млн осіб). З тих, що відвідали Росію в 2017 році нашими поїздами скористалися 774,3 тисячі осіб, в зворотному ж напрямку кордон перетнули 807 тисяч. Ще 147,1 тисячі українців подорожували на молдавських поїздах, а 93 тисячі на них і поверталися. Всього між Україною і Росією курсує 18 українських поїздів і чотири молдавських. Середня ціна плацкартного квитка з Києва в Москву становить близько 1840 грн, купе – 3205 грн. А ось вояж зі Львова до Москви обійдеться в середньому в 2190-3770 грн.

Аосьоцінити,скількиукраїнцівнаносятьвізитисусідамнаавтобусах,набагатоскладніше.

"До Росіїлюдейвозятьприватніперевізники.Вониотримуютьдозвілпрацюватинамаршруті,алескількипустятьпо ньомуавтобусівіскількиперевезутьлюдей,невідомо",-розповіланампрес-секретарМінінфраструктуриОксанаГерасимова.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти