Безповоротне позбавлення прав: як буде працювати в Україні нова система

22 квітня 2018, 08:02

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Якщо перші права, які водій отримав на два роки, заберуть через суд, доведеться заново вчитися в автошколі

НещодавновЗМІз'явиласяновина,якатутжезмусилапанікуватибільшістьукраїнціву водіїв-новачків за порушення правил дорожнього руху будуть назавжди забирати права. УКабінетіміністрівдійснозмінилидіючийПорядоктимчасовоговилученняводійськихпосвідчень.Згідно з новими змінами,уводіївзможутьвідібратиправабезповоротно,алевсе нетакпросто.Сайт"Сегодня"розбирався,якжебудепрацюватиновасистемавилученняправ,чи варточогосьпобоюватисяукраїнцям,ічи можнабудеякосьповернутисвоєводійськепосвідчення.

Повернути "дворічні" права після вилучення водії не зможуть

Реклама

4квітня КабмінзмінивПорядоктимчасовоговилученняводійськихпосвідчень,якийфункціонувавщез 2008 р. Запорушенняправилдорожньогорухусудтеперможебезповоротнопозбавлятиводіїв"дворічних"прав.

Нагадаємо,щоранішез'явилосяіншенововведення, водіям почали видавати первые права лише на два роки, ізобмеженимправомкеруванняавтомобілем-швидкістьне повиннаперевищувати70км/ год.

Тимчасові права після закінчення двох років можна обміняти на постійні (які діють 30 років) без складання іспитів і за умови, що було вчинено не більше двох адміністративних правопорушень. Якщо ж було три і більше порушень, тоді для отримання постійних прав потрібно здавати іспит.

Ще тоді, коли в листопаді 2017 року в уряді запровадили ці норми, зазначалося, що повернення водійського посвідчення особам, які отримали його вперше і були позбавлені права на керування транспортними засобами, не здійснюється. Так що постанова Кабміну не стала чимось інноваційним.

Повернути "дворічні" права водії не можуть; для того, щоб отримати нове посвідчення, потрібно пройти медогляд, підготовку, здати іспит з водіння в сервісному центрі МВС
.

"Сообщаем, что в случае совершения лицом в течение двух лет со дня выдачи впервые водительского удостоверения трех и более административных правонарушений в сфере обеспечения безопасности дорожного движения обмен на удостоверение водителя, которое действительно 30 лет, осуществляется с составлением теоретического и практического экзаменов в сервисном центре МВД", – рассказали в комментарии "Сегодня" в главном сервисном центре МВД.

За що можуть забрати права

Відповідно до КодексуУкраїнипроадміністративні правопорушенняпозбавитиправможутьзрядурізнихпричин:
  • Заводіннявстаніалкогольногосп'янінняпозбавляютьправнарік.Якщожводійбувп'янимзакермомповторно,прававилучаютьнатри роки,азатретійаналогічнийвипадок-надесятьроків.
  • Запроїздчереззакритийзалізничнийпереїздзпасажирамиабонебезпечнимвантажем-дотрьохроків.
  • Заповторне керуваннянесправнимтранспортнимзасобомпозбавляютьправнатермінвідтрьохдошестимісяців,запершийразпорушниктількиплатитьштраф.
  • Заігноруваннявимогиполіцейськихпро зупинкутакожпозбавляютьправнатермінвідтрьохдошестимісяців.
  • Запорушеннязаборониперетинатизалізничнийпереїзд,перевищенняшвидкості,якевикликалоаварійнуситуацію,але непризвело до аварії,порушенняправил дорожнього руху,що призвелидо пошкодженняіншихавтомобілівіт.д.,правазабираютьнатермінвідшестимісяцівідороку.
Вартозазначити,щорішенняпро те,вилучаютьсячиправауводіяінаякий термін,приймаєсуд.Поліціястановитьпротокол,забираєправаівидаєтимчасовепосвідченняводіянатримісяці.

Як працюватиме нова норма

"Удостоверение водителя, которое было изъято, выдается или Национальной полицией Украины после того, как уплачен штраф, или территориальным сервисным центром МВД по истечении определенного срока лишения права управления, что решается в судебном порядке", – рассказали нам в главном сервисном центре МВД и добавили, что прохождение повторного обучения в автошколе, а также сдача теоретического и практического экзамена предусмотрена только в том случае, если лишение прав управления транспортным средством на определенный срок было осуществлено в судебном порядке.

Реклама

Якщопояснитите, що відбувається,товиходитьнаступне:нова постановаКабмінупоширюєтьсятількинатихводіїв,яківпершеотрималиправа,що діютьдвароки.Утому випадку,якщозацідвароки,водій скоївтриібільшеадміністративнихправопорушення-длятого,щоботриматиправана30років,йомудоведетьсяпройтипозачерговий медоглядіздатиіспит.

Пройти повторненавчаннявавтошколівласникові"дворічних"правпотрібнобудетількивтому випадку,якщозацейтермінуньоговилучилиправавсудовомупорядку,тобтоспіймалип'янимзакермомтощо.

"Как это работает: например, вы получили права и на полутора годах езды совершаете грубое правонарушение. В таком случае, суд лишает права управлять транспортным средством, и это означает, что вы должны получить права заново, пройти все соответствующие курсы, сдать экзамены. И у вас опять после получения прав будет два года испытательного срока, он, как бы обнуляется", – поясняет механизм Денис Монастырский, эксперт программы реформирования правоохранительной и судебной систем аналитического центра "Украинский институт будущего".

Такенововведення маєпідвищитибезпекунадорогахіприщепитиводіямбільшесвідомостіівідповідальностізасвоївчинки.ДенисМонастирськийвкоментарі"Сегодня"розповів,щоцепозитивнізміни,якібудутьслужитипевнимзапобіжником.

"В целом я поддерживаю эту норму, потому что это определенный предохранитель для того, чтобы люди, которые впервые получают права на два года, не совершали грубых правонарушений правил дорожного движения. Ведь лишение права управлять транспортным средством происходит только за грубые нарушения, например, такие, как пьянка за рулем.

Это не является каким-то революционным изменением в сфере дорожно-транспортных отношений между полицией и гражданином. По сути, в свое время тоже был накопительный талон, он пробивался и на каком-то этапе человек опять шел на пересдачу экзамена. Так что, по сути, это реанимирование позитивного опыта прошлого", – отметил Монастырский.

Експерттакожрозповів,щоіснувализагрозитого,щоцянормабудепороджуватикорупціюз бокуполіцейських.Тобто,поліцейськийможебратихабарі,щоб нескладативідповідніпротоколи,але,на думкуМонастирського,конкретноцянормане єкорупційною,томущоякщополіцейськийзвикбратихабарі,зцією нормоюабобезнеї,вінвсеоднобудеїхбрати.

Такожвартовідзначити,щонаданиймоментщене булотакихпрецедентіввилученняпершихводійськихпосвідчень.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти