Житло у передмісті Києва: скільки коштує і чому стає все популярнішим

Попит на житло у передмісті столиці вже на 15% перевищує київський

Ціни на нерухомість в Україні знаходяться в постійній динаміці: то завмирають на кілька місяців, то демонструють різкий стрибок вгору. Проте, найвищі ціни на житло традиційно в Києві, де середня вартість одного квадратного метра становить близько 24 тис. грн. Але, останнім часом набирають популярність квартири у передмісті столиці. Сайт "Сьогодні" розбирався, які населені пункти поруч з Києвом користуються найбільшим попитом, скільки там коштують квартири і чому люди все частіше вибирають передмістя для життя.

Як змінюється попит на житло у передмісті

Нещодавно ми писали про те, що обсяги будівництва в Україні зростають. За даними Укрстату, ще в 2017 р в цілому по країні зводилося 11,3 млн кв. м житла, а вже в 2018 р – 12,87 млн кв. м. Це майже 167 тис. квартир. Рекордсменом за кількістю квартир стала Київська область – там на стадії будівництва було 39 613 квартир, а в самому Києві будувалося 35 806 квартир.

Реклама

Проте, в експлуатацію здається далеко не все житло, а з кожним роком кількість зданого житла навіть зменшується. У Києві, наприклад, у 2018 році було здано в експлуатацію лише 75,5% від показника 2017 року – 1,2 млн кв. м. У Київській області – 89,6% (1,5 млн кв. м). Ми бачимо, що в області ситуація куди краще, ніж в самій столиці.

Експерти та аналітики одностайно відзначають, що за останні роки попит на нерухомість у передмісті Києва значно виріс, що спровокувало і зростання цін.

За даними інформаційно-аналітичного порталу про новобудови 3м2, з травня 2018 року по травень 2019 року вартість квартир в ЖК, розташованих на відстані до п'яти кілометрів від столиці, зросла на 1000 грн на кв. метр, або на 7,69%. У населених пунктах, які знаходяться на відстані від 5 до 10 км ціни на квартири збільшилися на 800 грн або на 6,6%, а в ЖК, розташованих на відстані від 10 до 20 км в рік ціна за квадратний метр зросла на 1700 грн або на 15,04%.

Реклама

Таким чином, середня вартість житла в передмісті столиці всього за рік зросла більш, ніж на 1000 грн (на 8,2%) і зараз становить 13 200 за квадратний метр. Проте, такі ціни все одно набагато нижчі, ніж ті, які пропонують столичні забудовники.

"За 3 місяці поточного року забудовники передмістя столиці утрималися від перегляду цінової політики. Навіть в об'єктах на завершальній стадії будівництва, коли ціни часто підвищуються в середньому на 5%, перегляд ціни для покупця був відкладений. Це стало причиною того, що, на відміну від Києва, де попит впав на 10-15%, попит на житло у передмісті був досить стабільний", – зазначив Владислав Кононов, керуючий партнер AVM Development Group.

Зараз попит на житло в передмісті продовжує зростати і вже істотно перегнав столичні пропозиції. Експерти впевнені, що люди все частіше віддають перевагу комфорту і спокою.

"На сьогоднішній день у співвідношенні попиту передмістя вже виграє у Києва на 10-15%. Про це свідчать і темпи будівництва за містом, які значно випереджають Київ. Завжди вважалося, що у Києві будувати престижно: там ціна вище, нібито статус столиці є додатковою вартістю ЖК. Але за останні 5-7 років забудова передмістя підтверджує зворотне: покупцям не потрібен столичний "статус" і житло в багатоповерховій коробці. Їм потрібен комфорт, природа, тиша", – пояснює в коментарі сайту "Сьогодні" Вікторія Берещак, експерт інформаційно-аналітичного порталу про нерухомість 3m2.

У консалтинговій компанії City Development Solutions нам розповіли, що через тривалу урбанізацію України та привабливість переїзду до столичного регіону попит на приміське житло ще довгий час буде залишатися високим. В середньому за останні роки попит на приміську первинну нерухомість зростає на 5-7% на рік, і за підсумками 2018 року становить близько 10 тис. проданих квартир на всю Київську область.

Реклама

Які населені пункти найпопулярніші

Правда, далеко не всі приміські населені пункти користуються попитом. Так, в City Development Solutions пояснили, що популярність міст-супутників Києва залежить від декількох факторів. Серед них такі як транспортна доступність і сполучення з Київським метрополітеном, наявність власної соціальної інфраструктури, вартість житла і екологічні показники.

"За підсумками 2018 року найбільш популярними у девелоперів були такі міста, як Ірпінь (1296 нових квартир), Буча (1025 нових квартир), Бровари (1 265 нових квартир) і Обухів (768 нових квартир). Розвиток житлових проектів в цих містах пов'язаний з меншими ризиками, ніж, наприклад, в більш віддалених населених пунктах, оскільки вони розташовані в межах прямого транспортного сполучення зі столицею і мають сформовану репутацію обласних центрів нового будівництва", – кажуть у консалтинговій компанії.

Вікторія Берещак додала, що зараз активно забудовується Софіївська і Петропавлівська Борщагівки, Вишневе з прилеглими селищами, напрямок Ворзеля, Бучі, Ірпеня та, звичайно ж, Гатне.

"Але хочу зауважити, що, наприклад, у Петропавлівській Борщагівці практично вичерпані земельні ресурси під будівництво житла. Популярність цих населених пунктів полягає в їх розташуванні стосовно Києва, транспортному сполученні зі столицею, створеному інфраструктурному комплексі. Наприклад, Вишневе – це вже повноцінне місто з усією супутньою інфраструктурою – вже через кілька місяців в цьому населеному пункті відкриється перший ТРЦ окружного формату", – каже Берещак.

Чому передмістя вибирають все частіше

Головна перевага передмістя – співвідношення ціни і якості. Тут за невелику київськими параметрам суму можна купити відмінне житло в новобудові, з хорошими комунікаціями, охоронюваною територією і розвиненою інфраструктурою. Різниця в цінах зі столицею тут часом більш, ніж 30%, тому популярність передмістя цілком очевидна.

Вікторія Берещак розповідає, завдяки чому приміські ЖК конкурують з київськими. Головні фактори, це:

  • концепція і якість проектів;
  • цінова політика;
  • створювані об'єкти інфраструктури, особливо соціально-побутової: садочки, школи та медичні заклади;
  • додаткова вартістю ЖК: всілякі інноваційні рішення, наприклад, впровадження системи "розумний дім", використання енергозберігаючих технологій, новаторські підходи до створення планувань та ін.;
  • рекреаційні можливості.

"Якщо 3-4 роки тому однією з ключових причин вибору квартири у передмісті була менша щільність забудови і комфорт проживання, виражений в чистому повітрі і рекреаційних ресурсах (ліси, озера), то зараз основний мотив покупки приміського житла – значно менша вартість квартири. Так, середня ціна на київську нерухомість економ-і комфорт-класів становить 18-23 тис. грн за 1 кв.м., в той же час у передмісті є можливість придбати квартиру, заплативши за 1 кв.м. всього 11-15 тис. грн. Таким чином, велика економія при покупці, а також можливість відносно швидко щодня добиратися до Києва є основними причинами вибору приміського житла", – відзначають в City Development Solutions.

У компанії додають, що для власного проживання у передмісті купується не менше 85% житла. Згодом можливе зростання кількості інвестиційних угод з метою здачі квартири в оренду. На поточному етапі розвитку ринку основною причиною покупки квартири у передмісті, крім власного проживання, є бажання в подальшому її перепродати – так званий "спекулятивний" попит.

Яке житло найпопулярніше

За даними City Development Solutions, 90% всього попиту припадає на квартири вартістю до 35 тис. доларів. Що стосується розміру квартир, то тут людей найчастіше приваблюють однокімнатні та двокімнатні.

"На 3-кімнатні квартири припадає лише 18% попиту. Інтерес покупців до багатокімнатних квартир сильно обмежений. За площею квартири ситуація дещо відмінна – більше половини (58%) потенційних покупців підбирають квартиру площею до 50 кв.м. Це пояснюється бажанням як заощадити на покупці, так і оптимізувати майбутні витрати на ремонт і комунальні послуги", – кажуть в компанії.

В радіусі до 5 км від Києва найчастіше купують 1-2-кімнатні квартири, а вже від 5 до 10 км – в основному 2-3-кімнатні квартири.

"На відстані 15-20 км від Києва – це вже 3-кімнатні та більше квартири. Тому говорити про те, що купують тільки однокімнатні квартири – це не зовсім вірно. В окремих населених пунктах лідерами продажів є саме багатокімнатні квартири. Тому питання популярності тих чи інших квартир залежить від категорії покупців і самого житлового комплексу", – пояснила Берещак.

Владислав Кононов, керуючий партнер AVM Development Group додав, що за 3 місяці поточного року на первинному ринку передмістя Києва, особливо, у березні, значно збільшилася кількість покупців котеджів площею від 100 м2, а також бажаючих придбати земельні ділянки під індивідуальне будівництво.

"На даний момент близько 12% покупців цікавляться саме цими сегментами нерухомості. За популярністю котеджі і земля практично зрівнялися з двокімнатними квартирами площею від 45 кв. м до 60 кв. м. Ще рік тому частка покупок котеджів не перевищувала і 5%, то зараз, через конкурентну ціну, порівнянну з 3-кімнатною квартирою у передмісті площею до 100 кв. м або 1-кімнатною в спальних районах Києва, покупці все більше цікавляться саме котеджами і землею", – розповів Кононов.

Він також зауважив, що основною перевагою котеджу за містом в порівнянні з квартирою є те, що сама земля під будівництво – це інвестиційне вкладення. Крім цього, котеджні містечка передбачають створення повноцінного інфраструктурного комплексу.

Кононов також виділив основні тенденції, яких варто очікувати на ринку нерухомості у передмісті у 2019 р.:

  • забудова передмістя столиці буде зосереджена в основному в невеликих населених пунктах;
  • в зв'язку з прийняттям нових ДБН, що обмежують поверховість забудови виходячи з щільності населення в населеному пункті, кількість нових проектів у передмісті Києва може скоротитися на 25%. На сьогоднішній день рентабельність будівництва об'єктів економ і комфорт-класу у передмісті столиці вже не перевищує 20-25%, і її подальше зниження стане проблемою для забудовників;
  • купівельні переваги багато в чому будуть спрямовані на об'єкти, що будуються в невеликих населених пунктах, розташованих між київськими околицями і містами-супутниками, наприклад, Чайки, Чабани, Ходосівка, Гатне та ін.;
  • при збереженні економічного зростання та політичної стабільності в найближчі 6 місяців ситуація на ринку нерухомості передмістя Києва залишатиметься прогнозованою, а забудовники будуть максимально утримувати ціни він підвищення.

Нагадаємо, раніше "Сьогодні" розповідали про те, як в Києві сімейна пара орендує житло для бездомних.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
47,99
-
51,64
26,43
49,00
47,40
52,00
25,74
49,50
49,00
53,00
25,44
49,50
49,00
53,00
25,38
49,92
48,49
53,45
26,31
51,99
-
56,99
26,47
51,99
49,94
53,49
26,39
52,00
49,18
52,99
26,03
52,00
51,00
55,00
26,85
52,00
51,00
55,00
26,91
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

19993.24

Dogecoin (DOGE)

0.06

Ethereum (ETH)

1354.69

Litecoin (LTC)

53.35

Ripple (XRP)

0.49

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти