Українці, які не заплатять податок на нерухомість, ризикують залишитися без житла

31 серпня 2017, 05:51

Олександр Литвин

До кінця серпня необхідно сплатити податок на "зайву" житлоплощу

В Україні за квартири площею більше 60 квадратів і за будинки від 120 квадратних метрів потрібно платити податок на нерухомість. Квитанції Фіскальна служба розсилала до першого липня, а до першого вересня всім власником "зайвої" площі необхідно заплатити податок. Згідно із законом на майно боржників можуть накласти арешт, а після реалізувати його в рахунок боргу. Як пояснює адвокат Олег Борийчук, за умисну несплату великої суми загрожує кримінальна відповідальність.

Якщо оплатити платіжку в вересні, доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від податку, якщо в жовтні – сума штрафу сягне 20%. Крім того, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна податкову заставу, пояснили сайту "Сегодня" на гарячій лінії Фіскальної служби.

Заарештувати квартиру або будинок через несплачений податок дійсно можуть, пояснює адвокат Олег Борійчук, при цьому розмір боргу не має значення.

"Звернення стягнення на об'єкти нерухомого майна боржника здійснюється в разі відсутності у нього достатніх коштів чи рухомого майна. В першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку або інші приміщення боржника, а в останню – на житловий будинок або квартиру, де фактично проживає боржник", – розповідає
юрист.

"Обращение взыскания на объекты недвижимого имущества должника осуществляется в случае отсутствия у него достаточных денежных средств или движимого имущества", – поясняет юрист. 

Крімтого,якзазначаєОлегБорійчук,заумиснеухиленнявідсплатиподатківу значних розмірах(від800тис.гривень)передбачено кримінальнувідповідальністьзгідно зі ст.212ККУкраїни.

Відзначимо,щевнаприкінці 2015-гопарламентаріївнеслизмінидо Податкового кодексу(закон№909),згідно з якимподаткомобкладаються нетількижитловіквартириібудинки,а йсараї,гаражі,погреби,літнікухнііт.д.Правда,більшістьміськрадвстановилинульовуподатковуставкунагосподарські будівлі.
Реклама

Міські ради самі визначають, яка житлоплоща вважається "зайвою" і який податок з неї стягувати. При цьому законом встановлено, що податок на нерухомість не потрібно платити на квартири площею менше 60 квадратів і на будинки менше 120 квадратів. Якщо в родини є і будинок і квартира, для них вважається "нормою" 180 квадратів. Ставка податку може коливатися в межах від 0 до 1,5% від мінімальної зарплати на один квадратний мент. При цьому мінімалку враховують станом на початок минулого року. Наприклад, в Києві встановили податкову ставку в розмірі 1% від мінімальної зарплати. Податок стягують за квартири площею більше 60 квадратів. Киянину, який володіє квартирою площею 100 квадратних метрів, доведеться заплатити 551,2 гривні податку (13,78 гривні за кожен "зайвий" квадрат).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти