Чи можна організувати хостел у своїй квартирі без згоди сусідів

7 вересня 2017, 07:18

І що робити, якщо сусід зробив це, не отримавши згоди

"Сусід збирається влаштувати в квартирі на 4-му поверсі хрущовки хостел. Жителі нижніх поверхів не згодні: вони побоюються постійного шуму і присутності сторонніх, а жителі першого поверху – що їм стукатимуть у вікна, щоб відчинили двері з електронним кодовим замком. Чи потрібно згода сусідів на відкриття хостелу, які документи повинні бути у підприємливого сусіда?" – Іван Коломійчук, м. Дніпро.

Реклама

Відповідає Сергій Степенко, керуючий партнер SV Development:

"Просто так взяти і організувати в своїй квартирі хостел, навіть на наймінімальнішу кількість ліжко-місць, ваш сусід не має права. Насамперед, йому потрібно отримати письмовий дозвіл кожного з сусідів (це можуть бути підписи або окремі заяви на відсутність претензій). І якщо хоча б один з них проти – хостел влаштовувати не можна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Крім того, як фізична особа, займатися такою діяльністю ваш сусід не зможе. Обов'язково потрібно буде зареєструватися, як юридична особа, платити всі податки відповідно до діяльності (на нерухомість, дохід тощо), забезпечити офіційний облік потоку клієнтів для документації (щоб видавати довідки, чеки тощо постояльцям). На плечі такого підприємця в цьому випадку повинна лягти і організація безперешкодного і безпечного проникнення його клієнтів до під'їзду, щоб не турбувати інших мешканців.

Реклама

Якщо все ж сусід організовує хостел всупереч цим вимогам – потрібно скаржитися до податкової, міської адміністрацію, відділу містобудування та архітектури району тощо. Вести таку діяльність спокійно у нього не вийде, якщо це незаконно або комусь заважає. Якщо ж мешканці дадуть свою згоду, але умови не будуть виконані (питання з вхідними дверима не буде вирішено і постояльці стукатимуть у вікна сусідів або ж буде шум) – скаржитися можна ще і до правоохоронних органів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти