Ціни на оренду квартир в Україні переводять у долари

21 січня 2017, 08:21

Ті, хто здає житло, не хочуть ризикувати через танцював курсу гривні

Українців,що живутьворендованихквартирах,чекаютьнелегкічаси:господаріжитлаготуютьсяпідвищуватирозцінки.Убільшостідоговоріворендипрописанийпунктпро переглядставоквразівідхиленнякурсудоларабільшніжна10%.Такуперестраховкувибилидлясебевласникинерухомостівпопередні роки,колигривнясильнознецінювалася,пише UBR.

Реклама

УКиєвіринокпоки невідреагувавнападіннякурсугривні.Дзвінківгосподарівзновинамипро підвищенняставокзновогорокуне було."Причинкілька.По-перше,столицящепорожня,багато хто неповернулисязноворічнихканікул",-припустилавбесідідиректоркомпаніїBest&SellerІринаЛуханіна.

По-друге,вКиєвіітаквисокікомунальніплатежі,включаючиопалення."Натліцихкосмічнихплатіжокдеякігосподарінавітьберутьнасебеполовинуоплати.Вседужеіндивідуально.Увисокомуціновомусегменті(наприклад,одиничкавід10тис.Грн)євипадки,коли,щобутриматипостояльця,господароплачуєвсіплатежі",-пояснилаЛуханіна.

Прицьомуєіншийтиповийприклад:господарздаєвтрикімнатній квартирідвікімнати,атретястоїтьзакритою.Платіжзаопалення,природно,приходитьнавсітрикімнати,аленарезоннопроханняорендарясплатититретючастинуцієїсумивласниквідповідаєкатегоричною відмовою.

Експерточікує,щоякщокурсдоларабудепродовжуватипідвищуватися,тостоличнийринокжитловоїнерухомостівідповістьзростаннямставок,алестанеться цене ранішесередини лютого."Звичайно,якщоофіційнийкурсподолаєцифру30грн/дол.,токоригуваннядоговорівбудеактивним.Апокивсевичікують,придивляються",-говоритьЛуханіна.

Реклама

А ось комерційний сегмент уже відреагував на скачки долара. "Попит на нежитлові приміщення в столиці значний – як для торгівлі та громадського харчування, так і для офісів. Але в січні угоди "заморожувалися", хоча орендарі приходили солідні, здатні генерувати великий стабільний дохід. Таке відчуття, що власники пригальмували угоди, щоб не продешевити . Адже ці платежі, на відміну від більшості з житлової нерухомості, йдуть по безналу, через банки. Вони планують підписати договори оренди вже за ставками, адекватним курсу", – зазначила Луханіна.

В тренді
Податки для заробітчан і французький мільярд – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту
В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют

Регіонипереходятьнадолари

Регіониналаштованібільшрішуче.Тутринокорендизновупереходитьнадолар.ВОдесіщевосени,колинамітиласятенденціядо зростаннявалютногокурсу,багато господарівнамагалисяфіксуватиоренднуплатуу валюті,інавітьякщоотримуютьплатувгривні,обмовляли,щоможутьїїпідвищувати.

"Ще небулоспробпереглядатиплату.Алецене означає,щоїх небуде",-зазначивUBR.uaдиректорфілії"Олександр-N"ОлексійКрасотовІ загальний рада не змінився: вивчіть ринок, якщо знаходите житло краще або хоча б не дорожче, то переїжджайте.

Ріелтор нагадав, що ринок оренди в Одесі має свою курортну особливість, а саме одні і ті ж квартири в пляжний сезон здаються подобово, а з вересня по квітень – помісячно.

"Тенденція цього року – мешканцям, які влаштовують господарів, пропонувався двухсезонний варіант оплати. Стосується це в основному елітного сегмента, від 500 доларів. Орендарям пропонується "низька" ставка в 500 доларів, але з тим, що влітку вони будуть платити на 100-200 доларів більше", – розповідає Красотов.

Самі господарі нічого не втрачають – на подобову оренду влітку вони можуть заробити більше 700 доларів на місяць. Тому частина орендарів погоджуються з такими умовами, адже розуміють, що якщо з'їдуть в травні, то влітку знайти якісне житло їм буде складно.

В цілому ж зараз ставки помісячного оренди вище на 20%, ніж минулої зими і на третину нижче, ніж були влітку. Однокімнатну в Черемушках можна зняти за 4 – 4,5 тис. грн/місяць, в Таїрове – від 5 тис., двушки є по 5 – 6 тис. грн/місяць.

А ось Львів найшвидше відреагував на валютну лихоманку.

"Більшість переуклали угоди, помінявши в них гривні на долари. Тижнів зо два всі як з глузду з'їхали, стільки було заявок. Але навіть ті, хто платить в гривні, повинен рахувати за курсом НБУ поточного дня", – повідомила ріелтор АН "Істейт-Ексклюзив "Олена Мішанчук.

Однокімнатні квартири зараз не знайдеш дешевше 4 – 4,5 тис. грн, а в договорах прописують 150 – 170 доларів. Двушки – 6 – 8 тис. грн (пишуть 220-300 доларів). Комунальні, як і в цілому по країні, платить орендар.

"Тому великий попит на квартири з автономним опаленням. І їх чимало у Львові. Не тільки новобудови, в центрі всі квартири або з грубками, або з котлами", – пояснила Мішанчук.
.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти