За що можуть забрати субсидію в 2017-му: українців чекає новий закон і перерахунок "знижки"

29 січня 2017, 07:07

Олександр Литвин

Масштабна перевірка одержувачів соцвиплат почалася ще в минулому році, в 2017-му Мінфін готує новий закон про верифікації

Більшістьукраїнськихсімейвжеоформилисубсидіюнакомунальніпослуги.Уцьомуроцідержававитратитьнакомпенсацію"знижки"близько51мільярдагривень.Приблизноп'ять мільярдівзаощадятьзавдякипідвищеннюмінімалкивдварази,щечастинасумивдастьсязберегтизавдякиверифікації.Сайт"Сегодня.ua"з'ясував,хтоможезалишитисябезсубсидійвцьомуроцііякзмінитьсядопомога.

Реклама

Порушуютьчасто-густо

На початкуминулогорокуМіністерствофінансівзапустиламасштабнуверифікацію.Підперевіркупотрапили25 мільйонівукраїнців-всі,хтоотримуєгрошівіддержави(втомучисліпенсіонериісубсидіанти).У 2017-муверифікаціяповиннавийтинановийрівень-Мінфінрозробляєспеціальнийзаконопроект.

439219

Фото: архів

Реклама

Найбільшепорушниківвиявилисередодержувачівсубсидії.Згідно з постановоюКабміну,субсидію неможутьотримуватиукраїнці,якіпротягомрокузробилипокупкуякмінімумна50 тисячгривень.ЗреєстрівМінфінотримуєінформаціюпро покупцівземліінерухомості,апіслязіставляєїїзі спискомсубсидіантів.Такимчиномвиявилипонад 100 тисяч"порушників".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щовизнаєтепро субсидії (тест)

Розмірсубсидіївпершучергузалежитьвідсукупногодоходусім'ї.Прицьому,за різними оцінками,до40%українцівотримуютьчастинузарплати"вконверті".Мінфінвсещерозробляємеханізм,якийдозволитьвизначитиреальнийдохідсубсидіантів.

Завдякизбільшеннюмінімальноїзарплатиз 1600до 3200гривеньзпершого січнянасубсидії,підрахуваличиновники,вдастьсязаощадитиблизькоп'ятимільярдівгривень.Правда,перерахують"знижки"тількивкінціопалювальногосезону-після квітня2017 року.

Щеоднепоширене порушення-здачаворендуквартирзсубсидіями.Дохідвідздачіжитлаворендуповиннавраховуватисяприрозрахункусубсидій.Крімтого,отримати"комунальну"знижкуможнатількиза місцемфактичногопроживання.Тобтоворендованійквартиріоформитисубсидіюможутьтількиквартиранти,надавшидоговірорендиворганисоціального захисту.

Реклама

Незважаючинаце,вінтернетіможназнайтисотніоголошень"здамквартирузсубсидією".Деякізнихдалеко незсегмента"дешевогожитла".

Щотрапитьсязсубсидіямив 2017-му

Цього рокуКабінетміністрівповиненрозробитиконцепціюмонетизаціїсубсидій.Простішекажучи-"знижку"виплачуватимутьгрошима.Тількиза2017-йнасубсидіїплануютьвитратити51 мільярдгривень.

"МонетизаціюсубсидійобговорюютьвКабінетіміністрів.Прем'єр-міністр,СвітовийбанкіробочагрупаКабміну.Урядпро цедумає.Нарештіусвідомленнятого,щомонетизаціянеобхідна,з'явилося",-розповідаєпредставникМінфіну,керівникофісуреформЯнаБугримова.

В тренді
Приватизація держбанків: у Мінфіні пояснили, в чому заковика

Післяцього,припускаютьчиновники,з'явитьсястимулдляекономії-чим меншевитратилина"комуналку",тимбільшегрошейзалишилося.Якщозараз"зекономлені"коштипереходятьнанаступниймісяць,апіслямонетизації"здачу"можнабудеотримати"наруки".

Реклама

Єкількаможливихсхеммонетизації.Перша-платитигрошітеплокомуненерго(ТКЕ),якібудутькомпенсуватисубсидії,друга-перераховуватигроші,виділенінасубсидії,безпосередньоспоживачам.Прицьомудругамодельтакожмаєкількаваріантів.Накарткиможутьперераховувативсігроші,іукраїнцізможутьвитрачатиїхнасвій розсуд,абожнакарткибудутьперераховуватитількизекономленікошти,якщосубсидіантвикористовувавресурсівменше,ніжпередбаченосоціальною нормою.

"Моя особиста думка:ябйшлапоетапно,томущоцезмінанесеризики.Мине знаємо,якповедесебелюдина,якщоминакарткувіддамовсігроші,і небудеобмеженьповикористанню.Яне впевнена,щовцьому випадку невпадеплатіжнадисципліна.Кінцевамета-датигрошілюдям.Повиннобутипідготовленотехнічнерішення:якікарткиінаякій базі.Можливо,потрібнопочинатизмонетизаціїзалишків,тодімиуникаєморизикинесплати.Потімпотрібнопереходитинаповнумонетизацію",-розповідаєЯнаБугримова.

ЗаступникглавидепартаментуНАК"НафтогазУкраїни"ОлексійХабатюквпевнений,щовведеннюмонетизаціїсубсидіймаєпередуватипобудовасистемаверифікаціїодержувачівсубсидій,атакожзниженнянормативів,наякіпризначається"знижка".

Скільки українцівризикуютьзалишитисябезсубсидії

ЗапідрахункамиМінсоцполітики,вцьомуроцісубсидіїотримають9з15 мільйонівукраїнськихсімей.Вжезаразза підсумкамиверифікаціїсім тисячсімейзалишилисябезсубсидій(держава заощадиламайже15 мільйонівгривень).Всьогов"чорнийсписок"Мінфінупотрапили185 тисячодержувачівсубсидій,заразінформаціяпонимперевіряєтьсяорганамисоціального захисту.

Залишитибезсубсидіїможутьз двох причин:

  • Субсидіант приховуєчастинудоходу
  • Субсидіант зробивпокупкунасумувід50 тисячпротягом12місяцівзмоментуотримання"знижки"

Без допомоги також можуть залишитися ті українці, чий дохід за минулий рік істотно виріс.

Нагадаємо, з середини минулого року, якщо працездатний член сім'ї офіційно не працює, при розрахунку субсидії, як заявив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін, будуть враховувати його дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів (на даний момент – 3200 гривень). Раніше для непрацюючого члена сім'ї розраховували дохід в розмірі одного прожиткового мінімуму. Так, якщо сім'я з 4 працездатних осіб має сукупний дохід 10 тисяч гривень, але при цьому один з членів сім'ї офіційно не працює, при нарахуванні субсидії буде вважатись, що сім'я заробляє 13,2 тисячі гривень.

Тобто,фактично,субсидіябезробітномупризначенанатомужрівні,щоісубсидіядляукраїнцязмінімальною зарплатою.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти