У Мінсоцполітики пояснили, до кого з одержувачів субсидій приходять з перевіркою

21 серпня 2018, 13:50

Олександра Романюк Олександра Романюк

Чиновник міністерства в інтерв'ю "Сьогодні" розповів, що означає поріг покупок в 50 тис. грн і в яких випадках він не вплине на субсидію

З травня 2018 року в Україні діють нові правила нарахування субсидій. Як комісії дізнаються про дорогі покупки одержувачів соцдопомоги і до кого може прийти перевірка – розповів в інтерв'ю сайту "Сьогодні" генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко. 

Реклама

Чиновник нагадав, що покупки вартістю понад 50 тисяч грн повинні декларуватися одержувачами або претендентами на субсидію, і вони можуть стати підставою для відмови – втім, такі випадки може в індивідуальному порядку розглянути комісія.

"Людина повинна задекларувати такі покупки. А якщо вона цього не зробив, ми отримаємо цю інформацію через банківську систему в порядку обміну. І тоді вирішуватимемо питання про правомірність отримання субсидій такою людиною", – пояснив Музиченко.

За його словами, перевірки тих, хто отримує допомогу від держави, не є новою в Україні практикою. При цьому є чіткі критерії призначення таких перевірок – наприклад, коли субсидія призначається за рішенням комісії.

"Наприклад, сім'я здійснила покупку на суму понад 50 тис. грн. Але ця покупка – єдине житло, куплене, до того ж, в кредит. У такому випадку теж може бути призначена субсидія – на комісії, в індивідуальному порядку. І в разі розгляду справи на комісії акт обстеження умов проживання в домогосподарстві – обов'язковий документ. Соціальний інспектор виїжджає на місце, робить перевірку, заносить все в акт, і на підставі цього акту комісія вже ухвалюватиме рішення – позитивне або негативне", – говорить Музиченко.

Чиновник запевнив, що інспектори ніяк не можуть прийти з перевірками до кожного одержувача субсидії – їх близько 1300 на приблизно 7 млн домогосподарств, які отримують субсидії.

"Соціальний інспектор працює за конкретним алгоритмом, з конкретним домогосподарством. Звичайно, якщо виявиться, що людина задекларувала одні доходи, а за даними фіскальної служби або Пенсійного фонду буде інша інформація – це стане підставою для проведення перевірки цього конкретного домогосподарства. За результатами цієї перевірки буде визначатися розмір переплати, і ці кошти утримуватимуться в державний бюджет", – пояснив Музиченко.

При цьому чиновник звернув увагу на те, що самі по собі покупки побутової техніки не є підставою для відмови в субсидії – в тому випадку, якщо сума покупки не перевищує 50 тисяч грн.

"Якщо вартість цих речей менше 50 тис. грн – немає приводу хвилюватися. Придбання побутової техніки не є підставою для перевірки або позбавлення субсидії. Не думаю, що сьогодні середньостатистичний одержувач субсидії купує собі пральну машину дорожче 50 тисяч грн", – зазначив Музиченко

Реклама

Детальніше читайте в повному тексті інтерв'ю з Віталієм Музиченко "У кожного є можливість оскаржити відмову в нарахуванні субсидії".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти