Тарифи по-новому: до 2018-го киянам готують неприємний сюрприз

17 вересня 2017, 07:51

Олександр Литвин

Вартість холодної води хочуть підвищити з 15,79 до 18,46 гривні за кубометр

УКиєвідеякийчасназадпровеливідкритіслуханнящодо переглядутарифівнахолоднуводу."Київводоканал"підрахував:в 2018-мувартістьїхпослугизростез15,79до18,46гривні.За підсумкамислуханьсклалипротоколівідправилийоговНацкомісіюз питаньдержрегулюваннявсферахенергетикиікомунальнихпослуг(НКРЕКУ).Тамрозрахункиперевірятьізатвердятьновітарифи.Сайт"Сегодня"з'ясував,якідлякогоможезмінитисявартістьхолодноїводив 2018-му.

Як і чому підвищують тариф

Реклама

Тариф18,46 гривні за куб -поки щотількипропозиція.Остаточнерішенняпро те,скількикиянамплатитизаводу,прийнятиможутьтількивНКРЕКУ.Прицьомувсамійкомісіїнаполягають,щотарифповиненбутиекономічнообґрунтованимівключативсебевитратинаремонтиімодернізаціюінфраструктури.За даними"Київводоканалу",80%їхфондузношено,агрошейназамінутрубнемає.

"Зпонад чотири тисячікілометрівводопроводуполовинамайжеповністюзношена.Дляпідтримкиїхвробочомустанінеобхідні значніфінансовіітрудовіресурси",-пояснюєдиректордепартаментуекономікиіфінансів"Київводоканалу"ІринаКирилюк.

До речі, тарифи на воду у кожного підприємства різні. Це залежить від економіки підприємства, технологій, які вони використовують. За підрахунками НКРЕКУ, найбільша складова тарифу – зарплати. Наприклад, якщо українець витратив на холодну воду 100 гривень, в середньому 38,2 гривні піде на зарплати співробітникам місцевого "водоканалу", 27,4 гривні витратять на світло (насоси працюють на електроенергії), 21,2 гривні – на банківські послуги, перевірку лічильників, 70 копійок – на погашення відсотків по кредитах, 4,5 гривні – на ремонт, 6,5 гривні – на амортизацію і 1,5 гривні на податки і збори.

1247794Фото: архів

Вцьомуроці,якзазначилипредставникимісцевоївладиназасіданнікомісіївлютому2017го,виявилося,щоукраїнцівитрачаютьменшеводи,ніжпередбачалосяврозрахунках.Чимбільшепідприємствопродаєводи,тимдешевшеїхпослуга.Однак,через значнеподорожчаннякомуналкиукраїнціпочалиекономити.

Реклама

Вартотакожнагадати,щозгідно з новим законом"Про комерційний обліккомунальнихпослуг",рахуватисумивплатіжкахбудутьпо-новому.Кожнаквартира,якіраніше,заводубудеплатитиза індивідуальнимприладомобліку-тобтополічильникувквартирі.Алелічильникибудутьстоятинакожномубудинку,іякщовиявиться,щосумавсіхпоказаньвквартирахменше,ніжпоказаннябудинковоголічильника,різницюдоведетьсякомпенсувати.

Удеякихбудинках,пояснюєрадникзаступника головиКМДАПетраПантелєєваЮліяГрамотна,дійсноєрізницяміжтим,щопоказуєбудинковий лічильникіпоквартирніприлади обліку.Іпричиндляцьогоможебутидекілька:пориви,незаконніпідключеннядо внутрішньобудинковихсистем,магнітиналічильники.

В тренді
Лоукостер SkyUp оголосив про "позапланові" рейси для заробітчан
SkyUp відкриє новий напрямок до Туреччини в грудні

Якщо,наприклад,будинковий лічильникнамотав500кубівхолодноїводи,алевкожній квартирієсвійприладоблікутаїхпоказаннявсумінабраливсього480кубометрів,за"зайві"20кубівдоведетьсяплатитивсімквартирам.

Скільки доведеться платити за воду

Навітьпісляподорожчання,відзначаютьчиновники,платіжкизаводу-всьоголишеп'ятьвідсотківвідусіхвитратнакомуналку.Всередньомусім'яз трьох осібвитрачає7,2кубометрахолодноїводина місяць.Заразвстолицітакийобсягводиобходитьсяв113,6гривні,авнаступномуроці,якщоновийтарифизатвердять,платіжказбільшитьсядо132,9гривні.
ЯкпояснюютьвНКРЕКУ,українці"даремно"витрачаютьтисячілітрівна добу.

  • капаєзкрана-24літрина добу,720літрівна місяць;
  • течезкрана-144літрина добу, 4 000літрівна місяць;

Щекількароків томунормативспоживанняпитноїводинаодногоукраїнцяна добубувблизько260літрів,втой часяквНімеччиніспоживають105,авЧехії-125літрівналюдину.У 2014 роцінормативспоживаннявУкраїніскоротилидо4кубометрівна місяць(цеприблизно140літрівнадень).Саменанормативналічуєтьсясубсидіяіпо ньомуплатилиукраїнцівбудинкахбезлічильників.

Реклама

1247790_02Фото: архів

Подорожчанняводиістрогийобліквикористанихкубометрівзмусилибагатьохукраїнцівзадуматисяпро економію.Яквважаютьексперти,помінявшисвоїпобутовізвички,можнане тількизначноскоротитисумивплатіжках,алеізберегтипитнуводу.

Почати можна з простого. Наприклад, включати кран тільки коли користуєтеся водою. "Багато хто просто відкриває кран вранці і вмива.ться. Чистять зуби, милять обличчя – а вода іде. І з посудом та ж ситуація – воду не використовують, а кран відкритий", – ділиться своїми спостереженнями киянка Оксана. Найпростіші методи економії, вважає Ганна Шумейко, дозволять за рік економити сотні гривень.

Ще один спосіб витрачати менше води – встановити водозберігаючі насадки-аератори на змішувачі. Звичайний кран може пропускати до 16 літрів води за хвилину, а кран з аератором – 3-4 літра в хвилину. З таким аератором можна мити посуд, вмиватися і навіть приймати душ.

Наступний крок "модернізувати" зливний бачок. Слід поміняти зливний бачок в туалеті на той, який використовує менше води. Для цього можна придбати спеціальний бачок з енергозберігаючою системою, яка контролює подачу води, або ж просто встановити в бачок наповнену водою пластикову пляшку – це допоможе зменшити обсяг води в бачку. Правда, заощадити завдяки такому рішенню вдасться трохи.

Нова побутова техніка з високим класом енергоефективності. Пральна машина з класом енергоспоживання А + і вище допоможе заощадити за місяць десятки літрів води. Також пральну машину варто заповнювати повністю, але не перевантажувати, оскільки це збільшує споживання електрики.

Також експерти радять тим, хто хоче економити, приймати душ, а не ванну. Приймаючи душ протягом п'яти хвилин, витрачається максимум 100 літрів води, а для наповнення ванни необхідно більше 200 літрів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти