Як дорожчатимуть платіжки за опалення: експерти підрахували

29 жовтня 2018, 07:37

Олександр Панченко Олександр Панченко

Після подорожчання "комуналки" в залежності від площі житла доплатимо від 200 грн і вище

Після рішення влади підвищити з 1 листопада вартість газузаощадливіукраїнцівжепідраховують,наскількиїмдоведетьсяплатитибільшезакомпослуги.ОзвучивсвоїрозрахункиіміністрсоцполітикиАндрійРева.За його оцінкою,аджегазстане дорожчимна23,5%,то,з огляду на,щойогочасткавцінітеплаігарячоїводистановить70%,платитинародузацізручностідоведетьсябільшена16%.

Реклама

Енергоексперт Валентин Землянський привів "Сегодня" трохи менші цифри: гаряча вода і тепло виростуть в ціні на 15%. У грошах це від 200 грн і вище, залежно від опалювальної площі, підрахував Землянський. І якщо на рахунках за гарячу воду можна заощадити, скоротивши її споживання, встановивши бойлер або підігріваючи холодну воду на газі, за який мешканці більшості квартир в багатоповерхівках платять за нормами, а не за лічильником газу, то рахунки на опалення залежать лише від того, наскільки низькою буде температура за вікном. Відлік почнеться з дати, коли Нацкомісія з питань регулювання енергетики і компослуг встановить нові тарифи. Експерт прогнозує, що це може статися в перші дні листопада. В цьому випадку нові платіжки прийдуть до Нового року.

Удар по гаманцю

Ми підрахували, наскільки більше доведеться платити за тепло і гарячу воду мешканцям Києва, якщо тарифи підвищаться, як обіцяв міністр соцполітики, на 16%. Зараз в Києві куб. м гарячої води коштує 75 грн, з листопада він може подорожчати на 12 грн, або до 87 грн. Плата за опалення без лічильника за нормами підвищиться з 31,55 грн/кв. м, при оплаті за лічильником гігакалорія подорожчає з 1356 грн до 1573 грн. З досвіду минулих років слід, що при температурі за вікном нижче -10 градусів на обігрів кв. м йде мінімум 0,02 Гкал/міс. У грошах це за новими розцінками буде 32 грн (+5 грн) при наявності лічильника тепла і 36,6 грн/кв. м при його відсутності. Для 1-кімнатної квартири площею 30 кв. м, в якій проживають 2 людини, які використовують воду за соцнормами (1,6 куб. м гарячої на кожного в місяць) рахунки збільшаться майже на 190 грн (5 х 30 + 1,6 х 2 х 12 = 188 грн). При наявності газплити треба додати ще 10 грн (2 х 5) за газ, що подорожчав, разом 198 грн. Аналогічно можна підрахувати, що для 2-кімнатної квартири площею 65 кв. м, в якій проживають 3 осіб, платіжка подорожчає на 398 грн, для трійки (90 кв. м, 4 осіб) подорожчає на 547 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як заощадити

Щобменшеплатитизакомуналку,фахівцірадятьпровестизаходиз енергоефективностівмасштабахбудинку:утепленняфасаду,фундаменту,горища,монтажтеплопункту.Тим більше,щопісляподорожчанняЖКПвитратиокуплятьсяшвидше.

"Вкладення в енергозбереження і енергоефективність будуть окупатися приблизно на 20% швидше, ніж при старих тарифах. Будинки радянської побудови можуть економити 40-50% енергоресурсів, іноді і 70% при комплексній термомодернізації. Які саме заходи необхідно виконати, скільки вони будуть коштувати і де взяти фінансування – підкаже енергоаудит, – розповів нам менеджер ДТЕК ЕСКО Антон Ковалишин. - Зараз жителі багатоповерхівок можуть профінансувати утеплення своїх будинків за допомогою "теплих кредитів", міських програм "70/30", а в майбутньому зможуть отримувати кошти від Фонду енергоефективності. А енергосервісні компанії (ЕСКО) можуть профінансувати і виконати все "під ключ".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти