Золоте пробудження: через кризу українці зацікавилися дорогоцінним металом

7 травня 2014, 16:30

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Експерти кажуть, що до літа курс золота знизиться, але гарантій давати ніхто не наважується

Цього рокузолотоспробувалонатякнути,щоможе бути не тількинадійним інструментомдлядовгострокового вкладеннякоштів, а йвисокоприбутковоюризикованоюкороткостроковоюінвестицією.Справа в тому,щовсмутні часиінтерес до ньогозвичайно зростає.Недавнійлідерпопулярності -гривневідепозити-розгубиввелику частинусвого шарму,авкладенняу валюту,за словамипрезидентаУкраїнського аналітичногоцентру Олександра Охріменка,кількавтрачають привабливістьчерез високийспред- різниціміж ціноюкупівлі та продажу.

Реклама

ПАДІННЯ. Торікжовтий металсильнорозчарував своїхшанувальників.Малотого,щовесь 2012золотовпевненозросталов ціні,такще йбільшість фахівцівпророкувалонастільки жбадьорийзростання і в2013-му.Ілюдипотягнулисявбанкиза золотими злитками. Але в квітні 2013-го золото впало в ціні на 28 %. Протягом року воно то дорожчало, то знову дешевшало, але в підсумку закінчило рік з солідними збитками: в Україні річне зниження ціни золота для злитків різних номіналів склало 19-23 % – навряд чи щось могло більше відлякати потенційних інвесторів. Нагадаємо, що більшу частину 2013-го гривня зберігала стабільний курс щодо долара, а депозити в нацвалюті набагато перевершували за прибутковістю все більш-менш надійні інструменти інвестування. Фахівці із завидною одностайністю говорили, що шансів на те, що золото буде дорожчати в 2014 році, небагато – набагато менше, ніж вірогідність того, що його доларова ціна буде знижуватися. Тому якщо хтось із фахівців і рекомендував інвестувати в золото, то не менше ніж на 3-5 років – якраз до цього часу, як очікувалося, жовтий метал з лишком мав повернути втрачені позиції.

ЗЛІТ.Проте той, хто ризикнув на початку року вкласти вільні гривні в золоті злитки, явно не прогадав. Наприклад, інвестор в перших числах січня купив 10-грамовий злиток за оптимальною тоді на ринку ціною 342 грн за грам. А 15 квітня він вирішив злиток продати. Наш інвестор позбувся від нього за оптимальною ціною на той момент – 547,1 грн за грам, тобто виручив 5471 грн. Так на одному зливку була зароблена 2051 грн, або майже 60 % від первісної суми. Подивимося, скільки можна було виручити, купивши, а потім продавши долари. Ще 3 січня середній курс продажу долара був 8,28 грн, а 15 квітня середній курс покупки – 12,3 грн. Нескладний підрахунок показує, що на купівлі-продажу валюти за цей же період часу інвестори могли би отримати 48,5 % у гривні. Правда, якби цей щасливий інвестор купував і продавав золото не за оптимальним курсом, а за середнім, то різниця склала би близько 38 %, тобто менше, ніж на перепродажу валюти.

"Ціназолота вгривні вирослачастковояк за рахунок зростаннякурсу долара,такі за рахунок зростаннядоларових цінназолото,- говорить ОлександрОхрименко.- Явважав,що якщо1 листопада 2013-горозміститизаощадження в золотіі у валютідо 1 квітня2014-го,тозолотодавалобільшевиходу:різницядоходиладо 20 %!" Якщо подивитисянадинаміку ціннаміжнародних ринках(під які,з деякоюкорекцією,підлаштовуютьсяіцінивУкраїні),тонайвигіднішебуло б купитизолотоза доларина початкугрудня минулого року,а продати-на початкулютого нинішнього.

РИЗИКИ.З іншого боку, намагатися заробити саме на короткострокових вкладеннях в золото завжди ризиковано. "Наприклад, сьогодні золото починає відчутно зростати і стає цікавим для інвестування. Завтра в нього починають вкладатися професіонали, – пояснює керівник консалтингової компанії MPP Consulting Павло Мельник. - Через тиждень-три туди починають підтягуватися нові учасники з дилетантів. І коли, нарешті, туди наважуєшся заходити і ти, то купуєш вже за високою ціною – і тут починається спад". Це до речі, можна проілюструвати і на прикладі наведеної в таблиці динаміки курсу золота. Як бачимо, на початку року ніщо не віщує серйозного зростання, і широка публіка золото ігнорує. Потім починається невелике зростання, і розуміючі люди починають закуповувати банківські дорогоцінні метали. До середини лютого стає зрозуміло, що ті, хто купив злитки на початку року, вже можуть перепродати його з прибутком, так що на ринок починають підтягуватися любителі, купуючи золото по підскочили до початку березня курсу. Нарешті, в середині квітня не витримують нерви і у нас з вами, і ми купуємо золото за максимальним курсом, після якого слід спад – як нас і попереджали.

Реклама

05_01

В тренді
Пандемія перекроїла ринок праці. Що змінюється в Україні?

Чи вигіднозаразвкладати гроші в жовтий метал?

Насправді ніхто вам не зможе гарантувати, куди саме піде курс золота. Тим більше, що в Україні світові тренди химерно переплітаються з нашими власними специфічними умовами. Так, фахівці компанії Teletrade прогнозують, що ціна золота в доларах буде триматися на нинішньому рівні (трохи вище $ 1300 за тройську унцію (31,1034768 грама) і навіть рости до тих пір, поки зберігається напружена обстановка в окремих регіонах нашої країни. А оскільки перспективи швидкого вирішення проблем на Сході поки не проглядаються, то й "доларового" здешевлення золота чекати не варто. До речі, якщо довіряти цим прогнозам, то ви можете отримати надійний індикатор того, коли потрібно позбавлятися від своїх золотих запасів.

З іншого боку, як вказує Олександр Охріменко, фахівці прогнозують зниження курсу золота на міжнародних ринках (що не може не вплинути на наші), причому до літа він нібито повинен стати відчутно нижче нинішнього. Тоді-то і настане саме час купувати – але тільки маючи на увазі довготривалі перспективи (не меньше року). За словами Охріменка, багато потенційні інвестори чекають саме цього літнього цінового мінімуму. Але з володарями солідних заощаджень в гривнях таке очікування може зіграти злий жарт – до літа може піти вгору і курс долара, і "дешеве" (у доларах) золото може в гривнях виявитися дорожче сьогоднішнього.

Крімтого,це всього лишепрогнози.Ізасновані вонинатому припущенні,що разекономіка Китаювідчуваєдеяке гальмуванняу розвитку,тоі рівень доходівкитайцівповиненвідчутновпасти.Аотже,вони зможутьвиділятименше коштівна інвестування.Аоскільки саме Китайсьогоднімало неосновний покупецьбанківськогозолота,тоце призведедо скорочення попитунабанківський метал,а відповідно,і зниженняцін на нього.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти