Жорстка політика дорогих грошей: НБУ четвертий раз поспіль підвищив облікову ставку

1 березня 2018, 14:28

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

В Україні триває боротьба з інфляцією, але методи Нацбанку ставлять під сумнів

НаціональнийбанкУкраїни(НБУ)підвищивобліковуставкудо17%річних.РішенняНБУнабуває чинностіззавтрашньогодня,2 березня.

ЧерговепосиленнямонетарноїполітикиНБУпов'язанезборотьбоюзінфляцією.

"Четверте поспіль підвищення ключової процентної ставки є доцільним, враховуючи відсутність істотних ознак ослаблення інфляційних ризиків", - заявили в Нацбанку.

При
підвищенні облікової ставки до 16% в НБУпопереджали,щоза відсутностіістотнихознакзниженняінфляційноготиску,регуляторзновупідвищитьставку.

Реклама

"Відповідно, з огляду на необхідність нівелювання впливу певних ризиків і стримування інфляційного тиску, Національний банк вважає за необхідне підвищити облікову ставку до 17% річних", - пояснили в Нацбанку.

До речі,аналітикивідзначали,щопідвищившиобліковуставкуНБУ вчинив агрссивно, хочацеідозволилозміцнитисякурсугривні.

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей
Нагадаємо,падінняобліковоїставкивУкраїнітривалоз серпня2015рокупіслядосягненнявберезнітогожрокурекордногозначення30%до квітня2017 року.Зквітня по жовтень2017року обліковаставказалишаласянезмінною,апісляцьогопочала зростатичерез що посилилисяінфляційні ризики.

Ранішезаступник головиНБУДмитроСологубвінтерв'ю"Сегодня"розповів,чомуНБУ пізно зреагував на шокове зростання цін. Зайогословами,підвищенняобліковоїставки,вчиненів2017 році,дадутьефектвжев2018 році.

ПрицьомуглаварадиНБУБогданДанилишинвисловлював думку,щожорсткамонетарнаполітика недопоможесповільнитиінфляцію.ГлаварадиНацбанкувизнав,НБУне можеконтролюватищорядфакторів,якічинять сильнийвпливназростанняспоживчихцін.До цих факторівДанилишинвіднісіскасуваннярегулюванняціннапродуктихарчування,ізбільшенняцінвиробниківпромисловоїісільськогосподарськоїпродукції.


Національнийбанквикористовуєобліковуставкуякорієнтир,скількиповиннікоштуватигроші.Крімтого,вартістьрефінансуваннябанківтакожвизначаєтьсяобліковою ставкоюНБУ-призниженніставкибанкамдоведетьсявитрачатименшегрошейнаобслуговуваннярефінансування.
Реклама

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти