В Україні послабили "валютні гайки": названі головні нововведення і наслідки нового закону

7 лютого 2019, 15:48

Зміна валютних правил буде корисна для ринку, але ризики залишаються, упевнений фахівець

Закон "Про валюті і валютні операції", що набув чинності, підвищить активність ринку, спростити фінансові операції для народу, а також допоможе залучити іноземних інвесторів. Таку думку в коментарі сайту "Сегодня" висловив старший аналітик ГК Forex Club Андрій Шевчишин, який перерахував основні нововведення, привнесені законом.

"Серед головних змін – можливість торгувати валютою небанківським фінансовим організаціям. Для цього кредитним спілкам, ломбардам, поштовим операторам і недержавним пенсійним фондам необхідно отримати ліцензію. Це нововведення значно спростить валютні перекази і перерахування. ... Також українці при знятті грошей зі свого рахунку або при валютному переказі зможуть отримати валюту в звичайній банківській касі", – зазначив Шевчишин.

Реклама

Крім того, розширюється перелік операцій з готівковою валютою на території України, наприклад, розрахунок з іноземними інвесторами, постачальниками, страхування, купівля і продаж цінних паперів.

"Закон робить роботу в Україні більш привабливою для іноземних інвесторів і компаній, оскільки розширює доступ до українського ринку і лібералізує його", – пояснив експерт.

Читайте також: Коли українці відчують користь від нових валютних правил: експерт пояснив

Без валютного рахунку тепер можна здійснювати операції на суму до 150 тис. гривень, а до 10 000 євро підвищений ліміт поштових відправлень фізичних осіб. Крім того, до 10 000 євро збільшується сума, яку можна перевозити не декларуючи.

НАСЛІДКИ. Як вважає Шевчишин, особливого буму покупок в іноземних онлайн-магазинах після вступу в силу закону про валюту не буде – справа в так званому податку на посилки з-за кордону.

"Закон дозволяє вільніше, а значить активніше використовувати валюту при зовнішніх операціях, купувати товари за кордоном онлайн. Але введені додаткові мита та податки на пересилку товарів з-за кордону. Відповідно, активність буде стримуватися більш високими додатковими витратами при пересиланнях", – вважає фахівець.

Реклама

Відносно валютного регулювання, ризики негативного впливу на курс залишаються, попереджає Шевчишин.

"Однак вони знаходяться не скільки в зоні прямого впливу закону, скільки в факторах загального характеру, що впливають на попит і пропозицію валюти на ринку. Разом з цим, НБУ має достатній інструментарій для стримування короткострокових коливань ринку. Також, в умовах більш якісного моніторингу, аналізу ринку і контролю, знижений ризик спекулятивних атак", – упевнений експерт.

Нагадаємо, сьогодні, 7 лютого, вступив в силу Закон "Про валюту і валютні операції". Закон був ухвалений ще в червні 2018 року, але його вступ в силу відклали до 7 лютого 2019 року, оскільки він вимагав підготовки великої кількості підзаконних актів Кабміном і Національним банком України.

Детальніше про валютні правила в Україні читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі ""Вступив в силу новий закон про валюту: що змінилося для українців"". Також дізнавайтеся про нововведення з відео

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти