У НБУ пояснили, коли починають рятувати гривню від обвалу

30 січня 2018, 08:57

Регулятор не може втручатися в роботу валютного ринку без особливих причин

Національний банк України (НБУ) стежить за ситуацією на валютному ринку і за курсом долара, але гривня все одно залишається у "вільному плаванні". Про це в інтерв'ю "Сегодня" розповів заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Реклама

Він нагадав, що Україна перейшла на гнучкий курс з квітня 2014 року.

"Нас іноді звинувачують в тому, що Нацбанк відмовився від впливу на валютну політику і нічого не робить для підтримки стабільності курсу. Але є "Стратегія валютних інтервенцій НБУ", опублікована два роки тому. В якій чітко говориться, що в країні плаваючий курс. Звичайно , плаваючий курс абсолютно не означає, що НБУ на нього ніяк не реагує", – пояснив Сологуб.

У той же час, за його словами, Нацбанк не втручається в роботу валютного ринку просто так.

"Ніхто не може заборонити людині купити долари, якщо вона хоче. Ніхто не може заважати компаніям управляти своїми потоками готівки. Це їхня справа. ... Якщо ми бачимо, що ціни на основні експортні товари досить високі, ситуація з економікою нормальна, фундаментальних причин для девальвації немає, Нацбанк не втручається в ситуацію. Якщо хтось хоче побігти і купити долари перед Новим роком, і курс зростає на 10 копійок, навіщо Нацбанку витрачати свої резерви? Нацбанк проводить валютні інтервенції, тільки коли є якісь вагомі причини для цього", – зазначив Сологуб.

За словами заступника голови НБУ, регулятор не може ввести політику обов'язкового реагування на певний курс долара в Україні.

"Зрозумійте, з одного боку, звичайно, важлива прозорість нашої роботи. А з іншого – ми не повинні розповідати, що, якщо курс зміниться, наприклад, на 50 копійок, Нацбанк точно буде реагувати на це. Ринок повинен все-таки відчувати деяку невизначеність. Тому що інакше будуть з'являтися спроби грати проти НБУ. І ось тоді якраз почнуться спекуляції", – підкреслив заступник голови НБУ.

Реклама

Детальніше читайте на сайті "Сегодня" в третій частині інтерв'ю з Дмитром Сологубом: "В 2017 році було вигідніше вкладати в гривню, ніж у долар".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти