У НБУ пояснили, який статус має Bitcoin в Україні

11 серпня 2017, 15:55

В Австралії Bitcoin розглядається як власність, в Канаді – як "нематеріальний актив", а в США – як конвертована валюта

Національний банк України (НБУ) констатує відсутність у так званої "криптовалюти Bitcoin" певного правового статусу в Україні. Про це повідомила прес-служба НБУ на своїй сторінці в Facebook.

Реклама

"На даний момент Bitcoin не має певного правового статусу в Україні. Визначення такого статусу ускладнюється відсутністю консолідованого підходу до класифікації Bitcoin і регулювання угод з ним в світі", – розповів заступник голови НБУ Олег Чурій.

Чурій зазначив, що в низці країн офіційно дозволені операції з Bitcoin. Зазвичай Bitcoin розглядається як товар або інвестиційний актив і для цілей оподаткування підпорядкований відповідним законодавством. При цьому в деяких країнах Bitcoin визнають розрахункової грошовою одиницею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Наприклад, законодавство Євросоюзу в даний час класифікує Bitcoin як "цифрове представлення вартості, яка не підтверджено центральним банком або державним органом і не прив'язане до юридично встановлених валютних курсів і яке може використовуватися як засіб обміну для покупки товарів і послуг, їх передачі та зберігання, і може купуватися в електронному вигляді".

Реклама

При цьому обмін традиційних валют на одиницю Bitcoin в ЄС звільняється від сплати податку на додану вартість".

Разом з тим, в Ізраїлі Bitcoin не підпадає під юридичне визначення валюти ні як фінансове забезпечення, ні як оподатковуваний актив. Кожен раз, коли продається Bitcoin, продавець повинен сплатити податок на приріст капіталу.

Народний банк Китаю вважає Bitcoin віртуальним товаром, а не валютою, і його продаж може обкладатися ПДВ. Подібний підхід – і у Японії, де Bitcoin визнається "цінністю, подібною активу". Його продаж обкладається японським аналогом ПДВ.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

В Австралії Bitcoin розглядається як власність, а транзакції з ним – як бартер, а в Канаді Bitcoin взагалі визначається як "нематеріальний актив", а транзакції з ним – також як бартер.

00_25Інфографіка: прес-служба НБУ

Реклама

"Таким чином, в різних країнах Bitcoin класифікують по-різному – як віртуальну валюту, грошовий сурогат, нематеріальну цінність, віртуальний товар тощо. Зі свого боку, Національний банк України поки офіційно не підтримує жодна з наведених визначень", – зазначив Чурій .

При цьому, за словами заступника голови регулятора, НБУ почав діалог з Міністерством фінансів, Державної фіскальною службою, Державною службою фінансового моніторингу, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а також з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг для вироблення спільної позиції щодо правового статусу Bitcoin в Україні та його регулювання.

"За участю зазначених державних установ це питання буде розглядатися на найближчому засіданні Ради з фінансової стабільності, яке планується провести до кінця серпня", – повідомив Чурій.

Нагадаємо, згідно із законодавством Bitcoin не може використовуватися в Україні як засіб платежу, проте переводити криптовалюту в гривню і навпаки не заборонено. Так, в Одесі в травні заробив перший в Україні Bitcoin-банкомат.

При цьому питання легалізації електронних платіжних засобів стоїть в країні досить гостро. Наприклад, відсутність законодавчої бази унеможливлює роботу PayPal в Україні.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти