У якій валюті краще зберігати заощадження

2 січня 2017, 07:46

Олександр Литвин

Експерти впевнені, що інвестувати необхідно відразу в кілька валют для того, щоб мінімізувати ризики

В Україні понад 60 мільярдів доларів перебувають на "руках" у населення. В умовах, коли величезна кількість банків не виконали заходи щодо докапіталізації і були закриті, українці не поспішають відкривати депозитні рахунки. Експерти впевнені: заощадження потрібно зберігати відразу в декількох світових валютах, наприклад, у франках і доларах. Крім того, частину коштів аналітики радять інвестувати в дорогоцінні метали.

Реклама

"Ми б запропонували все-таки диверсифікувати свої ризики і розділити свої інвестиції на кілька портфелів: 60% вкласти в валюту, поклавши гроші на депозит до надійного банку, а 40% інвестувати в акції компаній "блакитних фішок". У тому числі 60%, які ми пропонуємо вкласти в валюту, можна розподілити рівними частками між депозитом в національній валюті, доларовим депозитом і депозитом в євро. Ставки в банках зараз низькі, але зате гроші можна гарантовано зберегти, якщо, звичайно, вкладати в надійні першокласні банки", – розповідає аналітик "Альпарі" Антон Козюра.

Водночас Голова ради директорів Асоціації захисту активів Олександр Сітухо вважає, що найважливішим є не фіксована структура заощаджень, а фінансова мобільність, можливість оперативно цю структуру міняти, переходити з однієї валюти до іншої. В Україні це вкрай складно. Так, падіння євро до долара принесло значні збитки власникам європейської валюти, і ймовірно, що процес цей не завершений.

В тренді
Ринок пального: як декларування цін вплине на вартість ресурсу

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти