Українці платять податки на нечинні рахунки: чому так відбувається

10 січня 2020, 15:02

За три робочих дні під час зимових свят на нечинні рахунки направили понад 270 тисяч гривень

/ Фото: Pixabay

Державна казначейська служба з 1 січня перейшла на нові рахунки IBANдля зарахування податків і зборів. Протягом трьох операційних днів 2020 року платники податків направили понад 270 000 гривень на нечинні рахунки.

Реклама

Нові рахунки ввели з урахуванням міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

На них зараховують податки, збори, платежі до державного і місцевих бюджетів. При цьому, рахунки, відкриті за планом рахунків бухгалтерського обліку, вже закриті.

Протягом трьох операційних днів 2020-го платники податків направили 271,7 тисячі платіжних транзакцій на закриті рахунки. Ці гроші повертаються в банки, через які здійснювалася оплата, як нез'ясовані надходження.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що з 1 січня 2020 року Державна казначейська служба ввела в дію нові рахунки IBANдля зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів.

Реклама

Зміна рахунків враховує перехід на міжнародний номер банківського рахунку IBAN, який налічує 29 знаків, відповідно до вимог постанови НБУ від 28.12.2018 №162 "Про введення міжнародного банківського рахунку (IBAN) в Україні".

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

У Держказначействі звертають увагу, що рахунки, які були відкриті за Планом рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 28.11.2000 №119, з 1 січня 2020 року закриті. Відповідно кошти, які сплачуються на такі рахунки, казначейство не зараховує, а повертає платникам як нез'ясовані надходження.

Нагадаємо, сайт "Сьогодні" писав про те, що українські банки завершили перехід на міжнародний стандарт рахунків IBAN, який поступово запроваджують в Україні з 5 серпня 2019 року. Як пояснили в пресслужбі Національного банку (НБУ), тепер номера рахунків містять 29 символів, що набагато зручніше, оскільки кількість реквізитів оформлення розрахункових документів скоротилося.

Також ми повідомляли про те, що НБУ затвердив зміни до інструкції про безготівкові розрахункив Україні в національній валюті, що набувають чинності з 13 січня 2020 року. Заповнювати документи на переказ коштів стане простіше завдяки оновленню вимог Нацбанку до заповнення реквізитів розрахункових документів: в них приберуть реквізит "Код банку", оскільки міжнародний номер банківського рахунку (International Bank Account Number, IBAN) вже містить у собі цю інформацію.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти