Україна хоче випустити облігації в екзотичних валютах

24 липня 2018, 12:58

У Мінфіні задумалися про випуск єврооблігацій не тільки в доларах і євро

Міністерство фінансів України планує розширювати спектр пропонованих міжнародним інвесторам боргових інструментів, доповнивши єврооблігації в доларах паперами в євро, гривнях і, можливо, в інших валютах. Про це розповіла в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова.

Реклама

"Будемо розширювати наші запозичення. Дивитимемося не тільки на долар, але і на євро, в якому ми давно не виходили. Додавати інші, трохи екзотичні валюти", – повідомила голова Мінфіну.

Маркарова відзначила, що уряд планує також активніше запозичувати в гривні, так як сьогодні частка валютних зобов'язань в державний борг надмірно велика і досягає 70%.

"Ми фактично зараз вже завершили всі процедури, щоб виходити з гривневими інструментами на зовнішні ринки. І, я думаю, що це теж матиме великий ефект для збільшення гривневого портфеля в наших облігаціях", – розповіла в.о. міністра.

Маркарова додала, що уряд планує бути більш активним на внутрішньому ринку.

Реклама

"Стабільність, я сподіваюся, допоможе нам переконати всі банки, тому що більшість банків з іноземним капіталом навіть не мають лімітів на покупку українських цінних паперів", – пояснила глава Мінфіну.

Вона нагадала, що в Україні вже дев'ятий квартал постійно зростає ВВП.

"Наше завдання – з правильно ухваленим бюджетом переконати їх в макроекономічній стабільності, і переконати бути гравцями на цьому ринку", – зазначила Маркарова.

В тренді
Банк "Укрпошта" та антирекорд долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Колаж: "Сьогодні"
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки

За її словами, наразі ведеться робота з оновлення стратегії управління державним боргом.

Голова Мінфіну також підтвердила, що Україна як і раніше планує вийти на зовнішні ринки запозичень у поточному році. Вона нагадала, що бюджет передбачає запозичення в розмірі 2 млрд доларів, проте остаточна сума залежить також від двох інших джерел фінансування дефіциту – 800 млн доларів від Світового банку і 1 млрд євро макрофінансової допомоги від Євросоюзу. 

Реклама

Як повідомлялося, Міністерство фінансів України створило офіційну сторінку в терміналі Bloomberg. Ця сторінка стане "доступним інформаційним ресурсом про фінансові інструменти, емітентом яких виступає Україна", пояснили в Мінфіні. 

Кожен користувач Bloomberg може отримати інформацію про календар аукціонів українських облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), оперативну інформацію про оголошення аукціонів і їх результати. 

Також на сторінці міститься інформація про облігації внутрішньої і зовнішньої державної позики, що перебувають в обігу, список первинних дилерів і загальна інформація про аукціони. 

Нагадаємо, восени 2017 року Україна випустила дебютні після реструктуризації 2015 року єврооблігації, розмістивши 3 млрд доларів 15-річних паперів за ставкою 7,375% річних. Основними покупцями нових єврооблігацій України на 3 млрд дол. виступили інвестори із США (46%) та Великобританії (36%).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти