Ставки ростуть: українці стали активніше брати кредити

12 грудня 2018, 09:21

Депозитів фізосіб не стає більше, а бізнес і зовсім "підчищає" рахунки

Кредитний портфель українських банків у гривні виріс за листопад-2018 на 1,2% – до 624,7 млрд грн. Про це свідчать попередні дані доповіді "Грошово-кредитна статистика", підготовленої Національним банком України (НБУ).

"У листопаді банки продовжували активно кредитувати населення – обсяг гривневих кредитів фізичним особам за місяць виріс на 2,4%, до 134,6 млрд грн. Також істотну кредитну підтримку отримав і корпоративний сектор. Зокрема, гривневі кредити бізнесу за цей період зросли на 0,9%, до 490,1 млрдл грн, обсяг [корпоративних] кредитів в іноземній валюті збільшився на 1,2%, до 15,1 млрд в доларовому еквіваленті", – підрахували в НБУ
.

Реклама

Раніше в Нацбанку вже прогнозували зростаннятемпівкредитування в 2019 році.

Ставкиза гривневимикредитамизросличерезпосиленняпопитунанихз бокупідприємствінаселення.Так,вартістьгривневихкредитівдлябізнесувлистопадізбільшиласяна0,2.п.п.,всередньомудо19,8%річних,длянаселення-на0,5п.п.,до33,1%річних.

Обсяг депозитів населення в платоспроможних банках в листопаді залишився майже на рівні попереднього місяця: у гривні – 257,7 млрд, у іноземній валюті в доларовому еквіваленті – 8,5 млрд.

"Зате обсяг коштів бізнесу на рахунках скоротився, що в значній мірі обумовлено сплатою квартальних податкових та інших платежів до бюджету. Зокрема, обсяг гривневих депозитів бізнесу знизився на 5,1% до 233,1 млрд грн, валютних – на 7,5% , до 4,9 млрд доларів", - відзначили в Нацбанку.

Відсотки по депозитах теж підвищилися. Як пояснюють в НБУ, посилення конкуренції за клієнтів спонукало банки підвищувати в листопаді прибутковість гривневих депозитів як для корпоративного сектора (на 0,7 п.п., до 14,3%), так і для фізичних осіб (на 0,4 п. п., до 11,4% річних
).

В тренді
Відставка міністрів, земельний закон і зарплати в СБУ – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Владислав Криклій, Ігор Петрашко, Максим Степанов / Колаж "Сьогодні"
В тренді
Антирекорд за 8 місяців: в Україні помітно подешевшав долар
Так дешево долар не коштував з вересня-2020
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana

Нагадаємо, в листопаді-2018 в Україні запрацювавзаконпро відновлення кредитування. Упояснювальнійзаписцідозаконопроекту6027-давторизапевняли,щовіндозволитьзменшитифінансове навантаженнянапозичальниківісприятимеактивізаціїкредитуваннявУкраїні.

Реклама

Журналісти "Сегодня" розбирались, на щовпливаютьновізаконодавчінормиіщобудез іпотекою:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти