Скільки коштуватиме долар в Україні до і після Нового року: курс гривні значно зміниться

1 грудня 2016, 08:25

Олександр Литвин

Експерти впевнені, що до кінця поточного року курс національної валюти в Україні може досягти позначки в 27 гривень за долар, а вже наступного року американська валюта подорожчає до 30 гривень

В Україні до кінця цього року курс долара по відношенню до гривні коливатиметься в межах 26,5-27 гривень за долар, впевнені економісти. Незначні зміни очікуються у зв'язку з новорічними святами – українці будуть активніше продавати долари, проте істотно на валютний ринок це не вплине. Наступного року через боргове навантаження і необхідність імпортувати блакитне паливо в Україні можуть виникнути проблеми з валютою, вважають експерти, однак на даний момент ситуація залишається стабільною. Сайт "Сегодня.ua" з'ясував, що буде з курсом гривні до кінця 2016-го і на початку 2017 року.

Що загрожує українській валюті в наступному році

Реклама

Україна може залишитися без кредитів. За оцінками виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, Україні в наступному році на покриття дефіцитів рахунку поточних операцій, бюджету країни, обслуговування державного боргу та ін. потреби знадобитися від семи до десяти мільярдів доларів. Основні джерела валюти – іноземні інвестиції і зовнішнє запозичення. Якщо співпраця з МВФ в 2017-му призупиниться, Україна залишиться без важливого джерела валютних надходжень.

1199342_1_01

Фото: архів

"У наступному році, якщо Україна не продовжить співпрацю з МВФ, це означає, що інституційного фінансування вона не отримає ні від ЄС, ні від Світового банку, ні від європейських інституцій. Навіть перебуваючи в стані співпраці з МВФ, в України можуть виникнути проблеми з отримання кредитних гарантій від США. Три рази по одному мільярду кредитних гарантій від Мінфіну США ми вже отримували", – розповідає Олег Устенко.

"Навіть перебуваючи в стані співпраці з МВФ, в України можуть виникнути проблеми з отримання кредитних гарантій від США. Три рази по одному мільярду кредитних гарантій від Мінфіну США ми вже отримували", – розповідає Олег Устенко.

Реклама

У такій ситуації НБУ, на думку експерта, буде використовувати свій золотовалютний резерв, який на даний момент знаходиться на рівні 15,3 мільярдів доларів.

До слова, найбільше на гривню "тисне" боргове навантаження. За оцінками Національного банку, в наступному році на обслуговування держборгу доведеться витратити 2,7 мільярдів доларів.

Політична дестабілізація і помилки влади. За словами Олега Устенка, головна причина можливе припинення співпраці з МВФ – зупинка реформ і помилки влади.

Крім того, негативно вплинути на валютний ринок може будь-яка політична дестабілізація. Це може привести до девальваційних очікувань економічних агентів – вони почнуть скуповувати долар і виникне дисбаланс на ринку.

Монетарна політика США. На гривню, як вважає старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб, вплине ще один потужний зовнішній фактор – 13-14 грудня Комітет з відкритих ринків ФРС прийме рішення, що стосуються монетарної політики США. "З імовірністю, близькою до 100% (по крайней мере, саме так її зараз оцінюють ринки) буде не тільки прийнято рішення підвищити ставку по долару, але і прозвучать якісь обіцянки з приводу її зростання подальшого в наступному році", – упевнений експерт. Дане рішення призведе до того, що курс долара істотно виросте по відношенню до інших валют, в тому числі і гривні.

Яким буде курс долара в Україні: думка експертів

Реклама

Курс американської валюти в цьому році наблизиться до позначки 27 гривень за долар, вважає Олег Устенко. При цьому на початку наступного року ситуація кардинально не зміниться. За оцінками експерта, до кінця 2017 року гривня подешевшає до 30 гривень за долар. "Курс буде знаходиться без серйозних потрясінь – до 30 гривень до кінця року", – говорить експерт. При цьому Олег Устенко відзначає, цей сценарій може "розхитати", наприклад, політична криза. У такій ситуації прогноз може бути менш оптимістичним.

З думкою свого колеги погоджується президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. "Швидше за все, до кінця року курс буде в районі 27 гривень за долар. Може бути, буде коливання 20-30 копійок в більшу або меншу сторону, але це нормальне явище. На початку наступного року може бути істотне зростання курсу. Потрібно буде обслуговувати державний борг, це позначається. І, відповідно, буде закупівля газу імпортного, це теж відіб'ється. Тут можливе якесь зростання", – розповідає економіст. На святах українці, як правило, більше продають валюту, однак суттєво на ситуацію це не вплине, впевнений президент Українського аналітичного центру.

1199369_01

Фото: архів

Український валютний ринок відчуває себе досить збалансовано, а плаваючий курс допомагає абсорбувати зовнішні шоки, вважає Вадим Іосуб внутрішньоекономічних шоків, здатних сильно вплинути на курс гривні, до кінця року аналітики "Альпарі" не очікують. В таких умовах офіційний курс гривні збережеться до початку наступного року в діапазоні 25,5-26 гривень, а на готівковому ринку – в межах 26-27 гривень, прогнозує експерт.

Реклама

Якщо ж 12 грудня в США приймуть рішення підвищити ставку по долару, гривню чекає девальвація, вважає Вадим Іосуб. "Гривня при такому розкладі не стане винятком, і в цьому випадку до кінця року офіційний курс може підвищитися до 26,5 гривень, готівковий курс – до 27,5 гривень. Сам фактор Нового року ніяких сюрпризів для валютного ринку не принесе, і курс в початку 2017 року не буде сильно відрізнятися від значень кінця поточного року", – розповідає експерт.

"Гривня при такому розкладі не стане винятком, і в цьому випадку до кінця року офіційний курс може підвищитися до 26,5 гривень, готівковий курс – до 27,5 гривень. Сам фактор Нового року ніяких сюрпризів для валютного ринку не принесе, і курс в початку 2017 року не буде сильно відрізнятися від значень кінця поточного року", – розповідає експерт

Нагадаємо, як йдеться у проекті бюджету на наступний рік, курс національної валюти по відношенню до долара в 2017-му сягне позначки 27,2 гривні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти