З сьогоднішнього дня банки в Україні працюють по-новому

11 липня 2014, 08:17

Набув чинності закон про банківську систему

Вчора, 10 липня 2014 був офіційно опублікований закон № 1586-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання негативного впливу на стабільність банківської системи". Цей закон набуває чинності на наступний день після його опублікування – тобто сьогодні, 11 липня.

Реклама

Закон удосконалить механізм отримання фінансової допомоги Фондом гарантування вкладів фізичних осіб для забезпечення своєчасного отримання ним довгострокових ресурсів для відшкодування коштів вкладникам неплатоспроможних банків. Так, Фонд щорічно і щоквартально з помісячним коригуванням проводить оцінку настання ризику суттєвого зменшення обсягу своїх коштів.

У разі наявності ризику недостатності коштів Фонду, за умови відсутності в законі про державний бюджет України на поточний рік бюджетних призначень у необхідному розмірі, Фонд подає Міністерству фінансів України заявку на отримання кредиту (внеску на безповоротній основі) за рахунок державного бюджету із зазначенням його розміру.

Мінфін у місячний строк з дня отримання заявки Фонду розробляє і подає до Верховної Ради України відповідний законопроект. Кредит, або вклад на безповоротній основі можуть бути надані у вигляді коштів або ОВДП. На підставі держбюджету на відповідний рік Міністерство фінансів України протягом 14 робочих днів з дня отримання заявки забезпечує надання кредиту Фонду (внеску на безповоротній основі).

Порядок надання кредиту, або внеску держави на безповоротній основі Фонду встановлюється Кабінетом міністрів України.

Реклама

Також закон передбачає зміну процедур, здійснюваних при ліквідації банків з метою прискорення реалізації ліквідаційної маси.

Крім того, закон передбачає спрощення процедур, пов'язаних з терміновою капіталізацією банків і продажем проблемних банків інвесторам, підвищує мінімальний статутний капітал банків зі 120 млн грн до 500 млн грн, розширює відповідальність власників банків, а також надає НБУ право встановлювати особливості банківського регулювання в разі стрімкого погіршення ситуації на фінансовому ринку.

В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту
В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют
В тренді
Не пробили захист: які гривні не вміють підробляти фальшивомонетники

Відповідно до закону, Національний банк України визначає системно важливі банки згідно наступних критеріїв: розміру банку, ступеня фінансових взаємозв'язків, напрямків діяльності.

Також закон передбачає, що у разі зменшення загального обсягу вкладів (депозитів) в банківській системі на 5% і більше, в строк до 6 календарних місяців за рішенням НБУ вводиться (скасовується) спрощена процедура реєстрації випуску акцій, узгодження Нацбанком змін до статуту банку, державної реєстрації змін до статуту банку.

Також розширюється перелік критеріїв для віднесення банків до категорії проблемних, або неплатоспроможних, зокрема, передбачивши такий крок при досягненні обсягу негативно класифікованих активів банку 40% загальної суми активів.

Реклама

Також пропонується виводити з-під системи гарантування депозити в банківських металах, а також вклади, які використовуються вкладниками в якості засобу забезпечення виконання інших зобов'язань перед цим банком, і дозволяється Фонду гарантування вкладів випускати фінансові векселі та облігацій, термін яких може перевищувати 5 років.

Нагадаємо, народні депутати підтримали цей закон у другому читанні і в цілому 4 червня 2014. За відповідне рішення проголосував 231 нардеп. Президент Петро Порошенко підписав його 9 липня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти