Пасивний дохід з депозитів: який варіант вибрати

8 липня 2018, 05:30

Оксана Половіна

Депозити 24/7 доступні завжди і дозволяють мати дохід

Матидодатковийпасивнийдохід,що не залежитьвідщоденноїдіяльності,-бажаннябагатьохукраїнців.Ті,хтовпевнений,щогрошіне знадоблятьсявнайближчі3-12місяців,відкриваютьвбанкахдепозити,івкінцітермінуабощомісяцяотримуютьсвійкапіталівідсотки.Алеінодітакі"відкладені"грошіможутьзнадобитисятерміново-синввузвступає,маміпідлікуватисяіт.д.Длятаких"невпевнених"клієнтівіснуютьпродукти,колигрошінадепозитіможназнятивбудь-якиймомент.Мидізналисявбанках,щоцезапропозиції.

Строкові або за бажанням

Реклама

Українціосновнимджереломпасивнихдоходівяк і ранішевважаютьбанківськідепозити:за підсумкамипершихтрьохмісяцівцьогорокузбільшилисяобсягиякгривневихдепозитів(на3,2%),таківалютних(0,8%).Про цеповідомляєпрес-службаНаціональногобанку.Алетребасказати,що,вибираючибанк,вкладникидивлятьсявжене тількинарейтингинадійностіівеличинуприбутковостідепозиту,а йнарівеньсервісу,кількістьабодоступністьвідділень,зрозуміліумовирозміщеннягрошовихкоштів,атакождоступністьнакопичень.

Усі вклади можна розділити на строкові і на вимогу.

Строкові вклади розміщуються на певний строк, до закінчення якого клієнт не повинен забирати свої кошти. Строковий депозит частіше розміщується на рік, рідше – на кілька місяців, але в деяких банках кажуть про популярність депозитних вкладів на 2 роки (іноді їх частка досягає 30% в портфелі установи). Найчастіше на вклади з тривалим періодом зберігання надаються найбільш вигідні ставки.

Але чимало й тих, хто вважає за краще вклади на вимогу – ті, що дозволяють повернути вкладені кошти в будь-який момент за бажанням вкладника
.

На вимогу

Багато банків,йдучиназустрічклієнтам,розробляютьпродукти"на вимогу",забезпечуючизручністьвикористаннятакихдепозитів.Якправило,базова умова-цеможливістьпоповненнятазняттякоштівбезобмеженьвбудь-який час.

"Клієнти,якікористуютьсяпакетамипослугнашогобанку,щеотримуютьібільшийвідсотокза таким депозитом",-розповілинамвпрес-службіRaiffeisen Bank Aval.

Іншіфінустановипішлищедалі:вонидозволяютьпростооформитидепозитнуплатіжнукарту,не прив'язуючисьдо інших продуктівбанку.

"Дляотриманнякарткидостатньозаповнитизаявкунасайтібанку,протягомдняотриматирішенняфінустанови,апотімабокур'єрїїдоставить(поКиєву),абоможназабратиїївнайближчомувідділеннібанку,-розповілинамвпрес-службіOTP Bank.-Зкарткиможназніматибудь-якусуму,вонапередбачаєвільнийдоступдо власних коштів,авідсоткибудутьнараховуватисяназалишокнакартці".

"Ми пропонуємо клієнтам вклади до вимоги з можливістю вільного поповнення та зняття коштів в будь-який момент, з виплатою всіх раніше нарахованих відсотків. Прибутковість такого депозиту в гривні на поточний момент досягає 9% річних, – підтверджує і директор департаменту по продуктам роздрібного бізнесу банку "ПУМБ" Дмитро Поліщук, – при цьому мінімальний внесок – від 100 гривень. Також клієнтові безкоштовно оформляється платіжна карта, забезпечується безкоштовне підключення до СМС-банкінгу та інтернет-сервісу банку, де можуть здійснюватися будь-які операції по депозиту в режимі 24/7 без відвідування відділення фінустанови. Клієнт може вільно користуватися як сумою депозиту, так і відсотками, які сплачуються відповідно до умов договору, можна вибрати виплату або в кінці терміну, або щомісяця. Також клієнт може отримати надбавку 0,3% до ставки в гривні, пролонгувавши діючий вклад в 30-денний термін, розмістивши другий депозит в банку або відкривши депозит за допомогою інтернет-банкінгу".

Картка без зайвих продуктів

Можливістьне відвідувативідділеннябанків,ауправлятисвоїмикоштамичерезінтернетєвирішальноюпривідкриттідепозитудлязростаючогочислаклієнтів.

"Язавждимаю5-10тис.грн.длянепередбаченихситуацій,-розповідаєкиянкаАннаМанько.-За3місяцідохідвідтакоговкладення-100-200грн.Іякбицебулопов'язанезякимисьскладнимидіямиістояннямучергах,ябнавіть неподумалапро зайвіклопоти.Алеоскількиуменеєкартка,топісля закінченнятермінусамдепозитівідсоткизараховуютьсянанеї,іяабовикористовуюзасоби,абоне виходячиз домупролонгуюдепозит".

Алеєітакі,хтопам'ятаєнав'язанідеякимифінустановамикартки"зарплатна","кредитна","ощадна",яківидавалисяпакетами,іоднабезіншої неактивувалися.Тим,хтопобоюєтьсякредитнихліній,вбанкахтребачітковказувати,щопотрібнасаменова депозитнакартка.

"Унасможнаоформититакукарткубезіншихпродуктівбанку.Вартістьобслуговування-7грнна місяць",-розповіливпрес-службіOTP Bank.

Додати вишеньку на торт

Інодіспектрпослугдивуєсвоєю широтою.Так,дляклієнтів,якіхочутьне тількирозпоряджатисясвоїмикоштами,а йу разі,колигрошізакінчилися,готовіскористатисящейкредитною лінією,деякібанкипередбачилиітакуфункцію.

"Клієнт може мати постійний доступ до своїх заощаджень. А якщо їх недостатньо, він може скористатися кредитним лімітом з пільговим періодом до 92 днів, – розповідає директор департаменту розвитку банківських продуктів "Ідея Банк" Сергій Міщенко, – Крім кредитної складової, карта має відсотки на залишок, як за депозитом. Також вона є зручним інструментом для безготівкових розрахунків і передбачає повернення частини коштів від розрахунків (Cash-Back) в деяких торгових і сервісних центрах. Для клієнтів, які не підтримують установку кредитного ліміту на карту, існує дебетна лінійка. Вона, крім нарахування відсотків на залишок по депозиту, передбачає ще й набір додаткових послуг, таких як консьєрж-сервіс (допомога при бронюванні готелів та квитків, мовна підтримка, термінова евакуація або ремонт автомобіля і т. д.), Fast-Line, Lounge -зони в аеропортах та інші".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти